Sakaryaya gelin giden veya sakaryalı olan varmı?

Yoo, 24 yıldır Sakarya, Akyazılıyım. Hatta zengin,ileri gelen ailelerindenim. Aşiretimiz bile var kajdhahagga. Hangi milletsiniz diye sormazlar genelde, nerelisin derler. Ayrıca geneli Trabzon, Giresun,Ordu gibi Karadeniz bölgesinden göçen insanlardır. Çoğu lazdır yani manav değildir. Manavlar daha çok pamukovada yaşıyor. Geneli yobaz diye tabir ettiğimiz insanlardır bu arada, kimse kusura bakmasın. Babam dahil çoğu vizyonsuzdur, kendisi “şu ahırı söküp ev mi yapsam yeaaa” diye düşünecek kadar dahidir ama konumuz bu değil. Sakaryalıysa yaparım ederim keserimleri bitmez. Kadınları utanmasa oğlanlarının çüküne kurdela bağlayıp gezdirecekler. Hiç sevmem, beni istemişlerdi Allah’tan evlenmedim, uyuz insanlar.
Kusura bakmayın ama bu nasıl uslup böyle.sizinle hemşehri olmaktan utandım. Zengin ve ileri gelen aile olduğunuzun altını çizdiğinize göre kesin abazasınız diyeceğim ama abazalarda çok naif ve kibar insanlardır

Bir sakaryalı olarak cevaplıyorum.Size gelecek ilk soru ne milletsiniz.Sakın Türküm demeyin sinirleniyoruz tamam hepimiz türküz ama ne milletsiniz sorusu gelir yine🤣Yani boşnakmısın arnavut mu karadenizlimi yoksa manav mı.her milletten insan yaşıyor çünkü ve genelde adetlerini devam ettiriyorlar.Sakaryanın yerlisi mesela manav milletindendir sakin uyumlu insanlardır Arnavutsa sinirli ve inatçıdır mesela. Milletini öğren daha iyi analiz ederim sana🤣
Manav mi derken? Herkes manav mi ?

Kusura bakmayın ama bu nasıl uslup böyle.sizinle hemşehri olmaktan utandım. Zengin ve ileri gelen aile olduğunuzun altını çizdiğinize göre kesin abazasınız diyeceğim ama abazalarda çok naif ve kibar insanlardır
Benimde sizinle hemşeri olduğumdan utandığım kısımlar var. Mesela genelleme yapmanız gibi, mesela yok şu şöyledir bu böyledir demeniz gibi. İroni yaptım. Herkesin, her milletin iyisi kötüsü vardır bu insanın karakterine, anne babasının yetiştirme tarzına bağlıdır. Şu naiftir, bu görgüsüzdür geçin efendim bunları. Siz iyi deseniz kız buradaki yorumlara bakıp hmmss iyiymiş diyip devam etse ama adam kötü çıksa ya da tam tersi sorumluluk alacak mısınız? Konu sahibinin açtığı konu saçma sizin yorumunuz saçmalardan seçmeler. Bana bile genelleme yapmışsınız, pes valla.

Diğer hesabından da Bayburtluları soruyordun kuvit? Türkiye turu mu yapıyorsun?

Allahım sen Trabzon’umu goru yarebbummm

2ACCF3AB-EF0D-40BF-926F-4A605449BBB5.jpeg

Merhaba sakaryalı bı gencle konusuyoruz ılıskımız cıddı ama sakaryalı lar nası olır bılgısı olan varmı ayrıntısıyla anlatacak? Esı sakaryalı olan varmı? Eksısı artısıyla anlatrmsnz nasıl insanlar..
Ben Sakarya'liyim. Her insanın iyisi kötüsü vardır nasıl bir genelleme yapalım ki ,insallah senin karşındaki iyi biridir

Ben sakaryalıyım ama birbirinin aynı iki insanı Sakarya da görmedim. Sorunuz alabildiğine saçma.

Yoo, 24 yıldır Sakarya, Akyazılıyım. Hatta zengin,ileri gelen ailelerindenim. Aşiretimiz bile var kajdhahagga. Hangi milletsiniz diye sormazlar genelde, nerelisin derler. Ayrıca geneli Trabzon, Giresun,Ordu gibi Karadeniz bölgesinden göçen insanlardır. Çoğu lazdır yani manav değildir. Manavlar daha çok pamukovada yaşıyor. Geneli yobaz diye tabir ettiğimiz insanlardır bu arada, kimse kusura bakmasın. Babam dahil çoğu vizyonsuzdur, kendisi “şu ahırı söküp ev mi yapsam yeaaa” diye düşünecek kadar dahidir ama konumuz bu değil. Sakaryalıysa yaparım ederim keserimleri bitmez. Kadınları utanmasa oğlanlarının çüküne kurdela bağlayıp gezdirecekler. Hiç sevmem, beni istemişlerdi Allah’tan evlenmedim, uyuz insanlar.
Eşim AKyazılı. Oldu mu şimdi 🤣🤣

X