Sakaryaya gelin giden veya sakaryalı olan varmı?

Özelden yazarsanız cevap verebilirim.
Artık birbirinizi kafalarsiniz..
24'luk klima gibi karislikli birbirinize ufursunuz..
Bacım,sen özelden ne yazacaksın ki ?
Kocan mi Sakaryalı ?
Eğer öyleyse aynı adamin farklı kadınlara olan davranışları bile illaki değişecektir
O yüzden hiç girme bu işlere derim.

Bir sakaryalı olarak cevaplıyorum.Size gelecek ilk soru ne milletsiniz.Sakın Türküm demeyin sinirleniyoruz tamam hepimiz türküz ama ne milletsiniz sorusu gelir yineYani boşnakmısın arnavut mu karadenizlimi yoksa manav mı.her milletten insan yaşıyor çünkü ve genelde adetlerini devam ettiriyorlar.Sakaryanın yerlisi mesela manav milletindendir sakin uyumlu insanlardır Arnavutsa sinirli ve inatçıdır mesela. Milletini öğren daha iyi analiz ederim sana

Ona ben karar vereyim istersen. Sakarya dedigin vilayette 72.5 millet yaşıyor.
Herkesin hoşuna gitmeyecek cevaplar, mesajlar olabilir. Yoksa konu sahibini tanımam etmem.

Herkesin hoşuna gitmeyecek cevaplar, mesajlar olabilir. Yoksa konu sahibini tanımam etmem.
Sakarya'yi sormuyor.
Kocasi,sevgilisi Sakaryalı olan varsa oradan nasiplenmek istiyor.
Artısi nedir,eksisi nedir..
Yani olay Sakarya değil.

Sakarya'yi sormuyor.
Kocasi,sevgilisi Sakaryalı olan varsa oradan nasiplenmek istiyor.
Artısi nedir,eksisi nedir..
Yani olay Sakarya değil.
Farkındayım. Ama Minnos81 de dediği gibi çok farklı şeyler var. Burada bazı şeyleri açık açık yazarsam-yazarsa sıkıntı olur.
Yani adamın hangi kasaba ve milletten olduğu önemli. Mesela bir Konya gibi değil.

Yetmiş iki buçuk mu? Buçuk kısmı hangi millet? Yüzüklerin efendisinde hobbitlere buçukluk diyolardı sizdeki de hobbitler falan mı?

Allah aşkına bu yöreye göre genelleme yapmaktan hiç vazgeçmeyecek misiniz? Beş parmağın beşi bir değilken siz nasıl bir şehrin insanlarını genelleyebiliyorsunuz. Sakaryalı insanları analiz ettiniz de harita mı çıkardınız?

Genelleme değil o yörede herkese sorulan edilen birşey. Yukarıda Minnos81 adlı üyenin yorumunu okuyun. Yaşamadıgınız yer hakkında varsa sizin bir analiziniz buyrun paylaşın biz de birşeyler öğrenelim.

Genelleme değil o yörede herkese sorulan edilen birşey. Yukarıda Minnos81 adlı üyenin yorumunu okuyun. Yaşamadıgınız yer hakkında varsa sizin bir analiziniz buyrun paylaşın biz de birşeyler öğrenelim.
Ben insanları genelleyip analiz etmem. Böyle kategorilere sokmam insanları

Sakaryalıları değilde şehri anlatacak birileri olsa konu sahibine yardımı olur.
Çünkü insanları yöreye göre anlayamayız . Kişiden kişiye farklılık gösterir .
Şehrin imkanlarını bilmiyorum şimdi yaşadığınız yere kaç km uzakta annenizi sık ziyaret edebilecek misiniz.
Yalnızlık çeker misiniz orda .

Sakaryalıyız.
Erkekleri kahvede oturur, boştur.
Kadınlarımız çalışkandır.

Yaa bacım, töbeest.
Her memleketin iyisi var kötüsü var, geneli ataerkil onu biliyorum. Kadınları (genelde) yarı maymun oğullarına “ayyyhh çalışan gelin olsuuuğğnn, ayhh memur olsuuğnn” diye diye gelin arıyor. Vizyon 0.

*Bu genelleme dahil bütün genellemeler yanlıştır.

Yoo, 24 yıldır Sakarya, Akyazılıyım. Hatta zengin,ileri gelen ailelerindenim. Aşiretimiz bile var kajdhahagga. Hangi milletsiniz diye sormazlar genelde, nerelisin derler. Ayrıca geneli Trabzon, Giresun,Ordu gibi Karadeniz bölgesinden göçen insanlardır. Çoğu lazdır yani manav değildir. Manavlar daha çok pamukovada yaşıyor. Geneli yobaz diye tabir ettiğimiz insanlardır bu arada, kimse kusura bakmasın. Babam dahil çoğu vizyonsuzdur, kendisi “şu ahırı söküp ev mi yapsam yeaaa” diye düşünecek kadar dahidir ama konumuz bu değil. Sakaryalıysa yaparım ederim keserimleri bitmez. Kadınları utanmasa oğlanlarının çüküne kurdela bağlayıp gezdirecekler. Hiç sevmem, beni istemişlerdi Allah’tan evlenmedim, uyuz insanlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…