Safra kesesi taşlarına dikkat !!!!!!

safra taşında ağrılar sağ karın bölügesinde olur sıtınsağ kürek kemiğinin altında olur midede, şişkinlik gaz ,hazımsızlık ,

4 yıl önce mide ağrısıyla acile gitim ,o güne kadar mide ağrısı nedir bilmezdim,

ssk ya gittim hemen bir ağrı kesici iğne yapıldı hiç bir bir tahlil filan yapılmadan eve yolladılar ,ama ne mümkün,ağrı kesilseğine dahada arttı ,ölcem sandım ,tekrar gitik acile ,aynı dr bu sefer ultrasyon idrar tahlili filan yapıldı ,tam 5 saat o ağrıyı çektim sabahladım acilde ,sonuçta taş olduğu çıktı , serum filan verildi,hiç bir açıklama yapılmadan eve geldim ,yalnızca taş var denildi,o kadar, daha sonra özele gitim ameliyat dedi dr ,korktum olmadım böyle ağrısız 4 yıl geçti, bu arada keten yağı içtim ,eritiyomuş 20 gün içtim geçen hafta sabaha kadar ağrıdı gitmedim acile, özel bir hastaneye gitim kontrole, 3 cm miş taş birde çamur oluşmuş,karaciğerde yağlanma olmuş,yani ameliyat sonu, yarın gidicem yine ameliyat için görüşmeye ,gerçi geçti ağrularım ama ,kapalı ameliyatı önermiyorlar sorun oluyo dediler bende kapalı istiyorum ,bakalım,eşimin aabisi almanyada oldu ameliyat 6 ay sonra bu defa safranın alındığı kanallarda yine oldu böylede duyunca vazgeçiyorum ,ama sakıncalarıda biliyorum,annemde görmüştüm ,herkese geçmiş olsun

Birçok arkadaşımızın yazdıklarını okudum ve hayretler içinde kaldım.. Adı geçen hastanelerin olsun genel cerrah ünvanını almış doktorların olsun bu kadar basit bir şeyi bilememelerine doğrusu çok şaşırdım.. Sağlığımız kime emanet belli değil..
bende müsadelerinizle 23 Haziran 2009 tarihinde olduğum safra ameliyatını sizlerle paylaşmak istiyorum..
Öncelikle hiçbir zaman mide ağrısını mide ağrısı sanmamak gerekiyormuş bunu anladım.. 1 sene belki daha fazla mide ağrısı çektim her seferindede mide hapı içip geçiştirdim.. Son zamanlardaki ağrılarıma artık ilacında faydası olmadını gördüm ve sanki sağ tarafımda içten bi şişlik var gibiydi aynı zamanda dayanılmaz sırt ağrısı.. ışten apar topar çıkıp acile yetiştirdiler beni acil doktoruna şikayetimi söyleyince sanıyorumki anladı problemi ve hemen genel cerraha dedi ve kendisi götürdü beni doktorun yanına. kan, idrar ve ultrason istedi doktorum benden.. tüm tahliller bittiğinde yanına gittim ve kan ve idrar tahliline bakmaya gerek görmeden ultrasonda zaten herşey ortaya çıktı ve ameliyat olmam gerektini söyledi..o gün için ağrı kesiciyle ağrılarımı dindirdi ama ilaç alarak sadece ameliyat gününü ertelersin dedi.. ertesi gün tekrar gittim yanına ve ameliyat günü aldım 3 gün sonraya..ve arkadaşlar ben kapalı ameliyat olmak istemedim çünkü kapalı ameliyatı yapan doktor çok yeniydi ama benim doktorum yılların doktoru çok tecrübeli bi insandı ve maalesef kapalı ameliyat değil açık ameliyat yapıyordu.. neticede açık ameliyat oldum ve bunu herkese söyledim sizlerede söylüyorum eğer tekrar ameliyat olmam gerekse (safra olmadığı için imkansız tabi :)) yine aynı doktora yine aynı yöntemle yani açık ameliyat şeklinde olurdum.. size tüm samimiyetimle söylüyorum hiçbir ağrım sızım şikayetim olmadı herşey mükemmel geçti..umarım kimsenin başına gelmez sonuçta ameliyat ama olacak olanlarda sakın tedirgin olmasınlar çok kolay atlatılabilen bi ameliyat...olan arkadaşlarımada geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum..

Selam arkadaslar 36 yasindayim ben,
bundan 11 yil evvel safrakesemde tas oldugu icin alindi safrakesem,almanyada yasiyorum ,4 delikle yaptilar,ameliyattan korkmayin korkulacak hicbir sey yok,esas benim eziyetim ameliyattan sonra basladi,11 yildir ve sugün bile hayatim safrakesem olmadigi icin ters döndü,ne yesem aninda ishal vaziyetinde tuvalete kosturuyorum,korkunc kramplar,yediklerim karacigerin denetimsiz ve fazla üretmis oldugu safraasidi yüzünden barsaklarima gelisigüzel dökülüyor,ne calisabiliyorum,ne esimle carsi pazar gezebiliyorum,disarda biiseyler yemek bir hayal bana,sadece yemek yedigimde degil ,cok ac kaldigimdada müshil ilaci yutmus gibi allahim tuvalet bulamazsam o an,neler olur cok ortada,cünkü müthis bir basinc agri izdirap,defalarca tuvalet ihtiyaci,gitmedik doktor birakmadim almanyada,endoskopilere kadar,ilaclar kutu kutu,azicik bir fayda bile görmedim,11 yil oldu hic te alismadi söyledikleri gibi bünyem,tabii bende olan bu talihsizlik her safrakesesini aldiranda olmuyor bazilari hicbir rahatsizlik hissetmiyor safrakeseleri olmadigi icin ama benim tanidigim en az 5 kisi var,buna annemde dahil bu problemleri yasiyoruz,ben cok büyük bir bunalim icine giriyorum dönem dönem,tuvaletsiz bir mekanmis,restaurantmis,otobüs yolculuklariymis bana intihar gibi geliyor,gelin görünki safrakesemden 100 ü askin irili ufakli tas cikti,ameliyattan baska da care yoktu ki,keske diyorum bazen,safra taslari alinabilse sadece,keske bilseydim hayatimin altüst olacagini,o taslari aldirip,gerekirse 5-6 yilda bir ameliyat riskini göze alirdim da su anki yasadigim ev hapsini yasamazdim hayatim boyunca,sadece yazmak istedim arkadaslar,sizler doktorunuza bunu muhakkak sorun,ama tas oldugunda safranin alinmasi gerekiyor,diliyorum ki sizlerde ameliyattan sonra böyle sorunlar yasanmaz..

Saglik dileklerimle...

herkese çok geçmiş olsun bende kısa bir süre önce öğrendim safar kesemde taş olduğunu
fakat dr amelyat dedi bende gidip randevu almiştim hernedense içimdeki korkuya yenilip randevumu iptal ettim.
2 sezeryan olmamam rağmen bu amelyat beni açikcasi korkutuyo arkadaşlar.
sankı uyanamıyacakmişim gibi bir his var içimde şimdi bekliyorum ha dr sadece bir taş olduğunu söyledı sizce çok beklemmelyım ne olur bana amelyattan sonra ağrınız oluyomu .
kaç gün sonra normal herişinizi yapyosunuz.

canım ameliyat için ne kadar çok beklersen o kadar çok acı çekeceksin. Allah korusun başına türlü belalar açabilir. Daha yeni öğrendiğine göre sanırım çok ağrın olmuyor. Durumun böleyken hemen ol ameliyatı. Benim ameliyatımda farklı sorunlar oldu ben uzun süre hastanede kaldım ama normalde ameliyatın ertesi gününde hastaneden yürüyerek çıkıyorsun. Ameliyattan sonra dikişlerin biraz sancır o kadar. Ama sana tavsiyem kapalı ameliyat olma. Benim ameliyatım açık yapılmıştı. Dikişlerim içten patlamış ameliyatta safra içime akmış kapalı ameliyat olsaydım bu farkedilmeyecekti ve ölecektim. zaten 2 cm falan bir kesik oluyor açık ol daha iyi.

deneyimli bir cerraha kapalı ameliyat olmanızı öneririm.
benim hiç ağrım sancım yoktu. yaptırdığım check-up da tesadüfen öğrendim ve ilerlemeden ameliyat oldum. birsürü dr a sorduk hep ameliyat dedi. tanıdık dr lara sorduk hepsi ööle dedi. sizde sorun soruşturun aynı cvbı alırsınız.geçmiş olsun herkese

Bende de 2 yıldır safra rahatsızlığı var allah kimseye vermesin insan ölecek gibi oluyor agrıdan bana da ameliyat dediler zaman zaman agrılarım oluyr acile gidip serum bağlnıyor agrım azalıyor ama ben hala ameliyata teşebbüs edemedim korkumdan

Arkadaslar banada bir ay önce saframda tas teshisi kondu ve narkozdan inanilmaz derecede korkuyorum. Bu zamana kadar ameliyat olupda pismanim diyeni duymadim, biran önce bu dertten kurtulmayi cok istiyorum ama cok da korkuyorum. Rüyalarima giriyor, geceleri artik uyuyamiyorum.

Merhabalar... 2 hafta once safra kesesi ameliyati oldum sizde de benzer durum oldu mu merak ettim bende kahvalti yapar yapmaz ishal durumu var kostur kostur zor yetisiyorum 2 tane de bebegim var annem yanimda simdi ama ya sonrasi işe baslayinca ne yaparim bazen gun icinde 2 kere oluyo sizde oldu mu olduysa ne zaman gecti.. kronik olmasindan korkuyorum

Merhaba acaba eridi mi taslar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…