Safra kesesi sonrası ishal

busuuuu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2023
6
0
21
Safra kesem beş ay önce alındı ve ben alındıktan bir iki hafta sonra ishal olmaya başladım günde üç kez kesin ishal biçimde dışkılama var ve yanında karın ağrısı halsizlikte çabası acaba böyle olanlar var mı aynı zamanda okb' de olduğu için fazlasıyla takıyorum acaba ibs mi oldum filan diyerekten ameliyat olup aynı durumda olup iyileşme gösteren varsa yazarsanız çok sevinirim

Safra kesem beş ay önce alındı ve ben alındıktan bir iki hafta sonra ishal olmaya başladım günde üç kez kesin ishal biçimde dışkılama var ve yanında karın ağrısı halsizlikte çabası acaba böyle olanlar var mı aynı zamanda okb' de olduğu için fazlasıyla takıyorum acaba ibs mi oldum filan diyerekten ameliyat olup aynı durumda olup iyileşme gösteren varsa yazarsanız çok sevinirim
Çok geçmiş olsun.Muz yeseniz fayda etmez mi ki acaba.

Mallesef sadece ishali azaltıyor sakinleştiriuor günü kurtarıyor sosyal hayatım bitti gibi ise nasıl başlıycam bilmiyorum profesöre randevu aldım ayın birine umarım sadece vücudum alışmaya çalışıyordur 😔
Merhaba benim de 4 ay oldu.. ben de aynı şekilde ani gelen ishalle yapıyorum. Ama ilk haftalarda kabızlık olmuştu ben de buna şükreder oldum.. benim şişkinliğim geçmiyor. Sürekli dikkat etmem gerekiyor yediğime onu da yapamıyorum. Her akşam nefes darlığı boğazıma kadar şişkinlik hissediyorum..
ishal için probiyotik kullanın, enterogermina ve kefir gibi..
ben kabız oldukça şişkinliğim artıyor diye ishal olmaya razı oldum..

Merhaba benim de 4 ay oldu.. ben de aynı şekilde ani gelen ishalle yapıyorum. Ama ilk haftalarda kabızlık olmuştu ben de buna şükreder oldum.. benim şişkinliğim geçmiyor. Sürekli dikkat etmem gerekiyor yediğime onu da yapamıyorum. Her akşam nefes darlığı boğazıma kadar şişkinlik hissediyorum..
ishal için probiyotik kullanın, enterogermina ve kefir gibi..
ben kabız oldukça şişkinliğim artıyor diye ishal olmaya razı oldum..
Probiyotik beni iki hafta sonra rahatlatmaya başladı artık sadece yemeklerden yarım saat sonra tuvalete çıkıyorum şükür ağrı filan yok

Merhabalar.. bu hastaligi bilen pek doktor yok maalesef ibs ile karistiriyorlar.. ben bununla ilgili cok arastirma yaptim hala takip ediyorum hastalikla ilgili detayli kaynaklari instagram adresi actim oradan paylasiyorum.. ben işi birakmak zorunda kaldim mesela.. kasintinizin nedeni kandaki safra asitlerinizin fazla olusunuzdan kaynakli ulkemizde testi yok yurt disijda yapiliyor kan gonderiyorsunuz maliyetli tabi zaten tedaviside yok.. sadece colesevelam tablet veya cholestryamine gibi kolestrol ilaclari ile kontrol altina alinabiliyor..ilaci teb'e basvurup yurtdisindan getirtebiliyorsunuz veya tanidiginiz varsa getirtebilirsiniz cok fazla detay var instagram sayfam "safrakeseameliyatisonrasiishal" buradan yabanci kaynaklari okuyabilirsiniz.. ben elimden geldigince orada paylasiyorum gecmis olsun

05 Nisan 2023 de oldum ben de amaliyatı, ishalim, karın ağrım hala devam ediyor, sabah yoğun oluyor, sonrasında karnım da hep ağrı var , yağsız beslenmeye dikkat ediyorum ama geçmiyor, geçen hafta ben de doktora gittim , gayta da kan parazite kadar bakıldı , bir şey yok çıktı, safra kesem alındıktan sonra olduğumu söyledim ama safra kesesinden kaynaklı olmaz dedi dahiliye doktoru ..

Çok huzursuz hissettiriyor bana da bu durum , forumda yurtdışından gelen ilaçtan bahsedilmiş ancak bu yol da hem çok pahalı hem de sürekli kullanılacak bir ilaç ise büyük uğraş istiyor,
ben de probiyotik kullansam diyorum ama hangi probiyotik kullanmalıyız ,

05 Nisan 2023 de oldum ben de amaliyatı, ishalim, karın ağrım hala devam ediyor, sabah yoğun oluyor, sonrasında karnım da hep ağrı var , yağsız beslenmeye dikkat ediyorum ama geçmiyor, geçen hafta ben de doktora gittim , gayta da kan parazite kadar bakıldı , bir şey yok çıktı, safra kesem alındıktan sonra olduğumu söyledim ama safra kesesinden kaynaklı olmaz dedi dahiliye doktoru ..

Çok huzursuz hissettiriyor bana da bu durum , forumda yurtdışından gelen ilaçtan bahsedilmiş ancak bu yol da hem çok pahalı hem de sürekli kullanılacak bir ilaç ise büyük uğraş istiyor,
ben de probiyotik kullansam diyorum ama hangi probiyotik kullanmalıyız ,
Oncelikle gecmis olsun.. ilaci türk eczacilar birligi yoluyla istek yapabiliyorsunuz.. ben yurtdisi ilac listesine sokmak icin 2 yil ugrastim.. sun an listede ilac.. ben ameliyat olali 2 yil oldu maalesef gecmiyor ilacsiz daha kotuyum bir bakmissin yemekten 3 saat sonra koştur koştur wc oluyorum yani yeri ve zamani belli degil.. beslenmeme dikkat etmezsem ilaçda işe yaramiyor maalesef hayatim mahvoldu 2 tane kucuk cocugum var.. krese birakma alma işlerini bile yapamaz hale geliyorum bazen nerde ne zaman gelecegi belli degil hep bir karin agrisi..dikkat ettiyseniz ayni seyleri yediginiz halde yani tetikleyici beslenmeseniz bile bir gün iyisiniz bir gün kötü.. safrakeseameliyatisonrasiishal adli instagram hesabi açmistim ordan hastaligin ne oldugunu bilgi edinebilirsinizmm doktorlar bilmiyor cok az bilen gastroenterolog var ben kendim arastirarak bulmustum insallah siz duzelirsiniz

Oncelikle gecmis olsun.. ilaci türk eczacilar birligi yoluyla istek yapabiliyorsunuz.. ben yurtdisi ilac listesine sokmak icin 2 yil ugrastim.. sun an listede ilac.. ben ameliyat olali 2 yil oldu maalesef gecmiyor ilacsiz daha kotuyum bir bakmissin yemekten 3 saat sonra koştur koştur wc oluyorum yani yeri ve zamani belli degil.. beslenmeme dikkat etmezsem ilaçda işe yaramiyor maalesef hayatim mahvoldu 2 tane kucuk cocugum var.. krese birakma alma işlerini bile yapamaz hale geliyorum bazen nerde ne zaman gelecegi belli degil hep bir karin agrisi..dikkat ettiyseniz ayni seyleri yediginiz halde yani tetikleyici beslenmeseniz bile bir gün iyisiniz bir gün kötü.. safrakeseameliyatisonrasiishal adli instagram hesabi açmistim ordan hastaligin ne oldugunu bilgi edinebilirsinizmm doktorlar bilmiyor cok az bilen gastroenterolog var ben kendim arastirarak bulmustum insallah siz duzelirsiniz

Merhaba, hepimize geçmiş olsun🙏 Ben de 2022 Haziran ayında safra kesesi ameliyatı oldum. Hemen peşine değil ama sonra sonra sık ishal yaşamaya başladım. Halâ da devam ediyor, karın ağrısı da sık yaşıyorum. Çok şiddetli dışkılama oluyo dışarıda zor durumda kalırım diye sizler gibi çıkmak bile istememeye başladım. Yatılı misafirliğe gidicez başka yere bu ay sonu, tek wc var evde mesela şimdiden stres oldum düşünüyorum ne yapcam diye. Bir de çok afedersiniz bağırsak hareketleri de sesli oluyo utanıyorum😣😣 Araştırınca böyle böyle forumda bu yazılara denk geldim. Entrogermina almayı düşünüyorum gidene kadar bir deniyim, alışır bünyem belki kesilir ishal hali dedim. Başka öneriler yardımcı olacak ilaçlar varsa paylaşın lütfen🙏

Kızlar bende mart ayında ameliyat oldum sonra bir kaç ay bir sıkıntım yoktu sadece bazı günler ishal oluyordum ve aynı zamanda sürekli tahıllı ekmekle beslenirim beyaz ekmek falan tüketmem son 3 gündür sabahları yogun sekilde 4-5 kez lavaboya cıktım ve ishal seklinde ve halsizlikte oluyor bitkisel sütlü kahve içiyordum normalde onu kestim yumurta tüketmiyorum 2 gündür tahıllı ekmek yerine beyaz ekmek tükettim cünkü beyaz ekmek bende kabızlıga sebep oluyordu v probiyotik yogurtlardan yemeye başladım bugün biraz daha iyiyim ama arada kramp tarzında yine agrılarım oluyor bende probiyotik takviyesi almayı düşünüyorum zira hayat bu sekilde cok zor sürekli karına giren agrı tuvalete koşma bunun bi cözümü olmalı geçmesse doktor kontrolüne gideceğim ve ekstra bir diyetistenden destek almayı düşünüyorum beslenme konusunda

X