Safra kesesi iltihabı

Ipekygh

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2022
5
0
32
Kizlar ben hamileliğimde safra kesemde taş olduğunu öğrendim doğum yaptım sırt ağrısı ve karnimda sanki doğum sancısı gibi bir ağrıyla acile gittim sarılık yüzünden 5 gün hastanede yattım ama atak dönemi yüzünden ameliyat olamıyorum çünkü hala ağrılarım oluyor ve birtek morfinli serum geçiriyor bu ağrıyı bide dilim paslı ve ekşi bı tat var ağzımda hiç geçmeyen aynı problemi yaşayan varmi

Safra kesenizde taş var ve sarılık geçirmişseniz kesedeki taşlardan biri safra kanalına düşmüş ve safra akışını tıkamış demektir. Doğum yaptıysanız ve yattığınız zamanın üstünden 2 ay geçmişse ameliyat olmanız önerilir. Safra kesesi taşı şikayetleriniz hala devam ediyor. Bir Genel cerrahi uzmanı doktora gözükmelisiniz.

Ameliyat riskli denildi atak dönemi geçirdiğim icin

Ameliyat riskli denildi atak dönemi geçirdiğim icin
Risksiz ameliyat yok ama riskler düşük oranlarda. En önemli risk safra kanalı yaralanması ihtimali %1'den bile az. Zaten önceden risklerle ilgili bilgilerin olduğu bir onam formu okuyup imzalamanız istenecek. Riskleri kabul edip bu formu imzalarsanız cerrah sizi ameliyat edebilir.

Cerrah söyledi zaten bir ay süre verdi atak dönemi geciriyosun safranın diğer organlara yapışma ihtimali var dedi benim merak ettiğim bu dilim niye paslı ağzımda ekşi tat var böyle yaparmi acaba

Cerrah söyledi zaten bir ay süre verdi atak dönemi geciriyosun safranın diğer organlara yapışma ihtimali var dedi benim merak ettiğim bu dilim niye paslı ağzımda ekşi tat var böyle yaparmi acaba
Reflü açısından gastroskopi yapılabilir, dil pası için de İç hastalıkları uzmanına gözükün.

Merhaba ipek hanim bende 3 gündür hastanedeydim feci bir ağrıyla gittim safta iltihabi atağı dendi doktor 1 ay sonra dedi ameliyat için siz naptiniz ameliyat oldunuzmu beklediğiniz süreçte tekrar atak yaşadinizmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…