Safra Kesesi Ameliyatı

maviiiikelebekkkk111

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2024
4
0
33
Merhaba arkadaşlar size sormak istediğim bir kaç soru var .
Başlıktan da anlaşıldığı gibi safra kesesi ameliyatı olucam .
Biraz endişem ve korkum var
Normalde ameliyatım 12 aralıkta olucaktı
Ama maalesef bir kaç talihsiz olay yaşadım ve 5 gün hastenede kalmak zorunda kaldım.
Cuma günü ameliyat günümü erkene çekecekler ama korkuyorum duyduğum bir kaç şeyden dolayı .

İlk önce anestezi genel mi oluyor ?
2- ameliyattan sonra baş ağrısı oluyor mu
Çevremde genel anestezi ile ameliyat olup 1 hafta baş ağrısı şiddetli yaşayanlar olmuş bende olur diye endişeleniyorum .
Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı

Annem genel anestezi ile oldu baş ağrısı sadece ameliyat oldugu gun oldu oda anesteziden kaynaklı yanı sonrasında anestezıyı atınca vucuttan baska bır etkısı olmadı amelıyat oldugu hafta sonuna teyzemın düğünü vardı mecbur gitmemiz gerekıyordu düğüne falanda gitti tabi oynayamadı ama agrısı vs bırseyı olmadı yanı zor bir amelıyat degıl sonraki süreci falan için rahat olsun

Annem genel anestezi ile oldu baş ağrısı sadece ameliyat oldugu gun oldu oda anesteziden kaynaklı yanı sonrasında anestezıyı atınca vucuttan baska bır etkısı olmadı amelıyat oldugu hafta sonuna teyzemın düğünü vardı mecbur gitmemiz gerekıyordu düğüne falanda gitti tabi oynayamadı ama agrısı vs bırseyı olmadı yanı zor bir amelıyat degıl sonraki süreci falan için rahat olsun
Doğru haklısınız korkum yoktu hatta nasıl uyuttuklarını bile araştırmadım
Sadece ameliyatı olup acılarımdan kurtulmak istiyordum .
Alt komşumuzun kızı var hamileydi çocuğu düştü ve ameliyatla almak zorunda kaldılar .
Genel anestezi verilmiş ona da
İşlemden 10 gün sonra 1 hafta süren çok şiddetli baş ağrısı yaşadı .
Ve ameliyata bağladı çevresindeki herkes öyle söyledi .
operasyondan sonra kahve nescafe su tüketmek cok önemliymiş
Hani bir çok kez acillik oldu iğneler bile geçirmedi .
şimdi yavaş yavaş geçiyor onun için bende şaşırdım ve korktum açıkçası .

Ben 3 aylık hamileyken ameliyat oldum genel anestezi ile hic bas ağrısı çekmedim
Ne kadar güzel .
Umarım bende de baş ağrısı olmaz
Mide bulantısı vs bir şekilde baş edebilirim ama baş ağrısına hiç dayanamıyorum 🥹
Bir de genel anestezi beni nedense bir miktar korkutuyor ..
sanırım geri uyanmamak gibi saçma ama ..

Merhaba arkadaşlar size sormak istediğim bir kaç soru var .
Başlıktan da anlaşıldığı gibi safra kesesi ameliyatı olucam .
Biraz endişem ve korkum var
Normalde ameliyatım 12 aralıkta olucaktı
Ama maalesef bir kaç talihsiz olay yaşadım ve 5 gün hastenede kalmak zorunda kaldım.
Cuma günü ameliyat günümü erkene çekecekler ama korkuyorum duyduğum bir kaç şeyden dolayı .

İlk önce anestezi genel mi oluyor ?
2- ameliyattan sonra baş ağrısı oluyor mu
Çevremde genel anestezi ile ameliyat olup 1 hafta baş ağrısı şiddetli yaşayanlar olmuş bende olur diye endişeleniyorum .
Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı
Merhaba geçen sene ameliyat oldum, çok rahat geçti operasyon ,genel anestezi ile oluyor, hiç tatlı canını üzme derim 🪷gülerek girdim , Dr sakalastik bile

X