Sadece anne sütü veren kaç kişi kaldık?

öyle canım çocuğu olursa anlayacak ama iş işden geçmiş olacak du bakalım şimdi stresli bir şekilde yerimde oturuyorum , öğlen süt iznime çıkıcam ya inşallah bişey demez diye dua ediyorum :Saruboceq: off offff ne zormuş çalışan anne olmak :bbo:

Kalimero ben bu konuda en çok seni takdir ediyorum gerçekten. Hadi ben iş yerinde sağıyorum falan ama sen eve koştur koştur gelip gidiyorsun. Çok zor senin işin.

Bir arkadaşımın eşi bir sağmış iki sağmış en son makineyi atmış aman napıyım uğraşamıyorum ben yokken mama içsin diye. Sütün varsa niye uğraşmayasın. Ne insanlar var kızlar. Geceleri çok uyanıyor diye 20 günlük bebeği sütten kesip mamaya başlatanlar bile.

Andina izini aldı galiba :)

Kalimero ben bu konuda en çok seni takdir ediyorum gerçekten. Hadi ben iş yerinde sağıyorum falan ama sen eve koştur koştur gelip gidiyorsun. Çok zor senin işin.

saol canım gecen gun annem de acıdı halıme ve dedı kı gelme ben dolaptakı stoktan verırım hanı bıraz rahatsızım dıye
ama yıne de dayanamadım gıttım taze taze ıcsın dolaptakıler yıne lazım olur dıye

saka maka ben bıle bu performansı kendımden beklemıyordum ama sozkonusu evlat olunca fıyzanda olsan da kosuyorsun
hesap yaptık sabahtan aksam ısten eve donene kadar sadece hergun 2 km yol yuruyorum
aksamları evdekı mesaı harıc tabıı atom karınca dıyor abım bana

ben de sadece anne sütü veriyorum ama pazartesi okula başlıycam, ne olacak bakalım halimiz 3 saatte bir falan eve gelebilicem ama o arada ackırsa diye biraz süt sağıp bırakıcam. çok üzülüyorum gerçekten hem daha ilk ayrılıyoruz hem de istediğim zaman emecekmi bakalım tutupta emmezse sonra ben gittiğimde acıkırsa ne yapıcam bakalım. benimde müdürüm falan çok anlayışsız anadolu lisesindeyim teneffüse bi 5 dakka ek verse bile eve giderim ama derse 1 dakka geç kalsam beni uçurur valla. ne kadar süt sağıcam ssat kaçta sağıcam hiç bilmiyorum.okulda süt sağacak kadar vakitte yok ayrıca. bakıcım kaşıkla verelim dedi ama bilmiyorum biberonu denesemiydim acaba. çok ama çok mutsuzum resmen depresyona girdim bu yüzden.:çok üzgünüm:

kızlaarrr ben izni aldayım evdeyim hihoyyyt aşıları olduk , hatta kociş bize kahve ile tatlı bile ısmarladı cokacimcoook şimdi evdeyiz , oğluşumla vakit geçiricem doyasıya , zor oldu çıkmak gerçi ama becerdim.. bakalım haftaya ne oyunlar oynuycam müdüre mirmirmirmir süper bişey yaaa haftasonu da geldi hava da güneşli ay pek keyifliyim pekk

andına senın adına sevındım canım
hakkın olan ızını kullanmak ıcın bıle kırk takla attırıyorlar valla heee
bugunlerde bızım patronda rahatsız huysuzlugu uzerınde
gozune batıcam dıye de odum kopuyo
malum ıse gec gelıp erken cıkıyorum ve gun ıcınde de ıkı kez gıdıyorum

bende sadece kendi sütümü veriyorum ek gıda vermek için bende sabırsızlanıyorum ama doktorumuz ne zamn derse ozamn vericem bakalım pzrts kontrolumuz var kilosu nasıl çok merak ediorum katı meyva sıkıcagı şimdiden aldım yerimsenibenyerimsenibenyerimseniben

Şimdi içim bi buruk oldu konuyu görünce ..Sakın yanlış anlama julicim ve kızlar...
ınanın o kadar istedimki emmesini ama olmadı 2.ayında tamamen bıraktı istemedi...
Bende 2 ay sagdım sütümü her 2-3 saatte bir verdim ...Ama sütüm kesildi artık sagmakla ne kadar
olabilirki zaten ... Öyle böyle 4 ay emdigine sükrediorum ...Şimdi mama ve ek gıdalara basladık yavas yavas Allaha sükür kilosu yerinde beni mutlu edio ...Canlarım Allahım hepinize bol sütler wersinki minik kuzular bol bol emsinler

şu ana kadar sadece anne sütü verdim ek gıdalara 6. ayını bitirdikten sonra geçeceğim hiç acele etmiyorum açıkcası ek gıdaya geçmeye nasıl olsa bebeğim memeyi seviyor çok şükür bırakma eğiliminde dahi bulunmadı kilosuda yerinde gelişimi iyi sadece geçenlerde mantar enfeksiyonu oldu göğüslerim ozman çok zor emzirdim ama ilaç tedavisi ile geçirdik şimdilik memeye devam inşallah emdiği sürece vermeyi düşünüyorum

sorma canım ya aynen dediin gibi yasal hakkım ama ne ızdırap çekiyorum kullanabilmek için senağlama
sen ne kadar şanslısın günde iki kere eve gidebiliyorsun , benim iş eve çok uzak gün içinde gidip gelmeme imkan yok o yüzden toplu kullanıyorum zaten , bakalım bu şekilde sütüm ne kadar yeticek , bir ay daha dayansa bari , gün içinde emmeyince azalıyo ister istemez o yüzden ben bütün geceyi memede geçiriyorum ama bu sefer de kendim bitap düşüyorum :çok üzgünüm:

ben de simdiye kadar sadece anne sutu verdim. Ama artik oglum sutum gunduzleri yetmedigi icin bazen emerken agliyor sinirleniyor. Bu aksam gittim aptamil 2 aldim takviye yapmak icin. Bi turlu kiyamiyorum mama vermeye. Iki aydir az kilo aliyor yavrum. Siz kac saat arayla emziriyorsunuz?

ya siz calisan annelerin isi ne kadar zormus Allah im hepinize yardimci olsun kendimi cok sansli hissettim valla bende is sahibi bir bayanim ve yurtdisinda yasiyorum dogum iznim 1 yil zaten 1 yila kadarda emzirme falan kalkar ortadan.bende sadece emzirenlerdendim gecen pazartesi gunune kadar 5 gundur gunde 1 kez yaklasik 2 corba kasigi kadar kasik mamasi vermeye basladim iyimi yapiyorum kotumu yapiyorum bilmiyorum aslinda mama vermek cok dokaniyor ama alismasi acisindan gunde bir kez yediriyorum

Ebru üzerinde hem işe başlamanın stresi var hem de bebeğine nasıl süt vereceğinin. Merak etme ama keşke işe başlamadan önce geceleri onun emmediği saatlerde ya da mesela sabah sütü çok oluyor tek göğüsle doyabşiliyorsa diğer göğsü sağarak falan birasz süt stoklasaydın. Geç kalmış değilsin bence haftasonu yine yapabilirsin. Senin gelemediğin zamanlar da falan bebişe o verilirdi. Sağmak işine gelince. Umarım sağmaya vakitten çok sağacak bir yerin vardır. Ben ilk günlerde çok temiz bile olsa iş yerindeki tuvalette sağdığımı biliyorum. Çok zor oluyor. Kaşıkla verme bence. Çok zor olduğunu duydum zaten iki gıdım süt içecekler kaşıkla verirken de sağa sola dökülecek. Yedirene de zor yiyene de. Ben biberıonla veriyorum 1 aydır alışmadı memeyi de emiyor.

Evet canım gerçekten şanlısın ben 1 yıldan geçtim 6 ay bebeğimi rahat rahat emzirmek isterdim. Benim iş yerindeki bayan arkadaşlarım bile sanki ben izin yapıyormuşlum keyfime süt iznimi kullanıyormulum gibi davranıyorlar. Oysa tek derdimin bebeğim,in beslenmesi olduğunu ne yazık ki anlamıyorlar. Ama ben neye alışması için mama verdiğini anlayamadım. Biberona alışması için veriyorsan sütünü sağ ver ya da rezene ıhlamur ver mamayı niye veriyorsun. Bence kilo alımı yerindeyse verme.

Yağmurr.... Canım neden yanlış anlayalım saçmalama. İçindeki burukluğu az çok hissedebiliyorum çünkü işe başlamadan önce anne sütüne devam edemeyeceğimizi sanıp ben de öyle hissetmiştim. Bir ara da sütüm kesilir gibi yapmıştı o zaman da çok üzülmüştüm. Yıllar geçince hepimizin bebeği aynı şeyleri yemeye başlayınca unutup gidicez bugünleri. Hem 4 ay emzirmişsin bu bile ne büyük bir şey biliyor musun. Hiç üzülme için rahat olsun canım

ben sadece anne süyü verdim doktor kilosunun iyi olduğunu ve ek gıdaya başlamaya gerek oladığını söyledi, ama ben yarım çay kaşığı da olsa meyve suyu vericem kolay gelsin hepimize...
yutmayı ögrensin bağırsakları sütün dışında başka şeyler olduğunu bilsin diye vermeyi düşünüyorum

iki saat de vermeye çalışıyorum gündüzleri benimde sütüm olmuyo. doktora söyledim bu durumu ..
ağlamıyorsa süütn yetiyordur kilosu ii dedi,,

ek gıdaya başlama dedi..

ama ben meyve suyu vermeyi düşünüyorum

ama erken ağlaması gaz oluşumundan olabilir..

KIZLAR.......
ANNE OLDUK........
bende çok değiştim yorulduğumu yatağa girince anlıyorum..
çevremdeki herkes çok değiştiğimi düşünüyo..
bende de bu performansı bekleyen yokmuş...

ama ANNE OLDUKKKKKKK
ÇOK ŞÜKÜR RABBİM OLMAYANLARA DA BEBEK NASİP ETSİN ...

ben evdeyken 2 saatte bi emziriyorum , gündüz bakıccı 3 saatte bi veriyo sütünü..

juliannecim siz genede cok iyi dayaniyorsunuz ben olsaydim hepsine agizlarinin payini vermistim haksizliga hic gelemem mamaya gelince kizim malesef biberonda mama yemiyor kilo alimi guzel kasik mamasinida etraftakiler ver yavas yavas alissin dediler malesef burda devamli doktor kontrolune gidilmiyorki bi bilgi sahibi olsam her 2 ayda bir hemsire eve ziyarete geliyor pazartesi gunu gelecek bakalim o ne diyecek mamaya

bende varim oglusum 4 ayini bitirdi halen sadece emziriyorum ama dogdugundan itibaren hergun rezene cayi veriyorum biberonla ,6 ayi doldurmadan ek gidalara gecmeyi dusunmuyorum dr umda oyle tavsiye etti bakalim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…