Sadece anne sütü veren kaç kişi kaldık?

julianne

Guru
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2008
3.062
3
Bebeklerimiz 4. ayı geçtikçe pek çok arkadaşımız ek gıdalara başladı. Bir kısmı da mama vererek devam ediyor. Peki sadece anne sütü veren arkadaşlarımız kimler. Eskilerden kim kaldı gibi oldu bu da :))) Bebekler büyüdükçe ilgileri dağılıyor. Bazen süt yetmiyor. Neler yaşıyoruz, ne kadar direnebileceğiz. Bu başlık altında paylaşabiliriz.

cnm ben sadece anne sütüyle gidiyordum...doktorum kilo iyi veya değil herkese 4. ayda başlatıyor ek gıdayı...sadece yoğurt ve aralarda da m. suyu..çok almıyor zati..3-4 kere de kaşık maması verdim..

biberon veremiyorum..okadar da uğraştım baştan beri biberona alışsın diye..hiç sakınmadım ..bakalım belki de mamayı sevmedi...

mart ayından mıdır nedir acıkmıyor sanki..ben de anlamıyorum beslenme sayımız azaldı..

bende sadece annesutu verıyorum. baska bır seyı daha hıc denemedım.dr 6 aylık olana kadar dırenebıldıgın kadar dıren dedı. farklı bırsey yapmıyorum doysun dıye sık sık verıyorum . bır damla bır damladır. belkı 5 aylıktan sonra meyve sularına baslarım ama genede bılemıyorum.

Dilek sen çok uğraştın canım biliyorum. Peki piç sağarak vermeyi denedin mi çünkü maşallah senin sütün de vardı.

Pamucak demek hepimiz aynı tereddütleyiz. Ben de kesin bir dille 6. aya kadar bekleyeceğim diyemoyorum bir türlü. 5. aydan sonrası için bir kararsızlık var.

bence yanlış yapıyosunuz sonra çocuklar yutmayı falan bilmiyorlar yavaştan değişik tatlarla az az karşılaşmalılar...

ben de sadece anne sütü verenlerdenim , geçen ay çalışmaya başlayınca azalmıştı sütüm doktor günde bi öğün mama takviye et dedi ama hiçbirşekilde mamayı kabul etmedi habire emzirdim bende , bu ay bir kilo almış , doktorumuz pek memnun gelişiminden mamayıda deneme artık bu ay sadece anne sütü gidelim dedi delikafadulden çok memnunum bu durumdan 6 ay sadece süt vermek istiyorum ama çok zorlanıyorummm.. juli ne iyi oldu bu başlığı açtığın tam bir dert yumağıyım bu konuda , biraz içimi döksem dinler misiniz beni acaba ??
ben bankacıyım , malum bizde toplantılar ve müşteri ziyaretleri çok sık oluyo , günde 3 kere süt sağmam gerekiyo , saat 10, 13.30 ve 16.30 da sağarsam 120 cc süt çıkıyo , o da oğluma yetiyo çok şükür.. ama müdürüm erkek ve hiç halden anlamıyo , mesela tam süt sağıcam bu toplantıya sen giriyorsun yada hemen çıkıp şu müşteriye gitmemiz gerek deyiveriyor kalakalıyorum , anlatamıyorum da sü sağmam lazım diye , acaip stres oluyorum yavruma süt içiremiycem aç kalcak diye , bu sefer işe de konsantre olamıyorum bide göğüslerim sızlamaya başlıyo , 4 saat sağmazsam akmaya başlıyo , hatta bikere gömleğim sırılsıklam oldu soranlara ne diyeceğimi şaşırdım..
böyle işte kızlar ben gerçekten çok dert ediyorum bu durumu , kimseler anlamıyor beni , benim çocuğum sadece benden besleniyor ama gel de anlat bunu , süt sağmaya gittiğimde ekip arkadaşlarımın bile yüzü asılıyo çalan telefonlarıma onlar baktığı için senağlama çok üzülüyorum , şu 2 ay idare edebilsem , bir altıncı ayı görsem en azından ek gıdalara başlıycam rahatlıycam ben de.. böyle işte sıktım sizi de akşam akşam ..

bende henüz 4.ayı bitirmedim ama hala anne sütüyle devam edyorum mamayı öğün olarak hiç vermedim ben ama bu ay bi kaç kez 50-60 cc falan takviye yaptığım oldu demin doktordan geldik kızım 1ayda yarım kilo almış yani 8 kilo olduk bende verebildiğim kadar anne sütü vereceğim

bende sirf annesütü verdim veriyomda bügün deniyim dedim olmadi cok az armut yedi heralde biraz ara vercem sirf anne sütüne devam benim baslamamim sebebi durmadan emiyim diyo ek gidaya baslarsam belki biraz rahat ederim mesela isim olsa cikamiyorum disariya en azindan biseyler yese ben gelene kadar idare eder biberon icmeyi zaten bilmiyo agzinda oynuyo cekmiyor bazen kadiriyom gösümü ceker cekmez biberon tikiyom hemen anliyo dana

Andina tabii ki anlatacaksın canım seni bizden daha iyi kim anlar. Ama müdürünü anlamadım gerçekten. Benim müdürüm de erkek ama adamcağız ben süt sağayım diye odasından çıkıp her gğn 3 defa 20 dakika benim masamda oturuyor :) Tamam her müdür bunu yapmasın ama sana vakit vermesi gerekir. Süt iznini ne zaman kullanıyorsun?

Elifcim kaşıklı biberon denedin mi ecemimin oğluşu da almıyordu biberon o çareyi kaşıklı da buldu. Ayrıca sütünü yedekleyip sen gidince onu içmesni sağlayabilirsin ya da oğlunu da alıp gidebilirsin. Biliyorum çok zor ama işte son iki ayımız kaldı.

bir de ben varım sadece anne sütü veren. Bebeğimi doyurmaya yettiği sürece de 6.aya kadar sadece anne sütüyle beslemeye devam edeceğim. Sonuçta ilk 6 ay bebek ıçin en üstün gıda. Ama ilerde zorluk çekmemek için her şeyden tattırıyorum.

Anlayışsız insanlara sinir oluyorum.Sen o patronu Kk ya geir kasım annelerinekaydirigubbakcemileklava::mymeka:

ben de sadce anne sütü veriyorum. benim doktorum çok karşı başka gıdalara. anlamadım gitti. başka bişi verme dedi bana ilk 6 ay için. ben de vermiyorum. başka bişeyin tadını bilmio oğluşum.

Anlayışsız insanlara sinir oluyorum.Sen o patronu Kk ya geir kasım annelerinekaydirigubbakcemileklava::mymeka:

Ahhhh dark bir bilsennn zaten bi ayrılsam o bankadan ona içimdeki herşeyi bağıra çağıra söylicem , çok birikti çoookkk , ama onun karısı da bankacı elbet o da bi gün anne olur o zaman bana yaşattıklarını karısına da yaşatırlarsa anlar halimden ama iş işden geçmiş olacak

Evet baba ayda anne olmayan anlayamıyor bu durumu malesef.
Bende geçen anlayışsız bir doktora denk geldim seni çok iyi anlıyorum.
Neyseki benim müdüürm bişey demiyor.Diyosada içinden diyodur :)
Bende sat 10da emzirmeye gelişyorum eve.Emmese sağıyorum.Zaten bi süredir gündüzleri emmiyordu yeni yeni düzene giriyo gibi.Maşallah.

bende şimdiye dek hiç mama vermedim sadece anne sütü ile gidiyoruz ..elma -havuç suyu veriyorum fakat doyması için değil tabi tatmak amaçlı ..sütüm eskiye nazaran ya azaldı yada çok emiyor ..ben yaşını geçene kadar emzirmek istiyorum sütüm olursa .ama 6. aydan sonra ek gıdalara tam anlamıyla geçmeyi düşünüyorum..

bende sadece anne sutu veriyorum.ama yavaş yavaş elma armut havuç suyu falan vermek istiyorum.hem bağırsakları hemde kendi alışsın diye.tabi önce dr sorcaz bakalım o nediyecek.ama çok hevesliyim nedense.sanki bişeyler yedirebilsem doyduğundan emin olacam giibi geliyor,

ben oglumu sadece anne sutu ıle beslıyorum
ne kadar var bılemıyorum ama oglum doyuyor
annem bu ay artık tatlara alıssın dıye elma suyu ıle basladı
armutun suyu degılde kendısını yalattı ogluma vs gıbı tattırmalarımız var
ama hıcbırı beslenme degıl
mumkun oldugu kadar dırenıcem anne sutu ıcın
6.ayda ek besıne gecsek bıle ben doyumu yıne anne sutunde almasını ıstıyorum

bende sadece emziriyodum ama yaklaşık 1 haftadır meyve suyu vermeye başladım günde 1 kere geri kalan zamanlarda emiyo kuzucuk
andinacım sinir oldum müdürüne ne anlayışsız adammış ya kendi çocuğu olursa anlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…