Saç Bakım Ürünleri saçlarınızı önemsiyorsanız bence okumalısınız!!

mientes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2009
16
0
44
Arkadaşlar,

bu siteyi ve formu uzun süredir takip eden ama yorumlara hiç katılmayan biriyim.fakat bilgi edinmek adına paylaşmak ve senelerdir saçlarımla ilgili neler yaptığımdan bahsetmek istiyorum.ben de herkes gibi saçlarına fazlasıyla önem veren biraz fazla dökülse sinirleri bozulan biri olarak naizane sizlere aktarmak istiyorum.arkadaşlar,herşeyden önemli beslenme şekliniz.özellikle protein,kalsiyum çok önemli bol süt peynir ve yoğurt olabildiğince meyve yiyin.sarımsak çok faydalı,ben her yemekte sarımsak yerim tazesi kurusu hiç farketmez.içten nekadar beslenirseniz o kadar kan yapar ve saçınıza dağılır ve kökten beslenen saç çok sorunlu olmaz.ve mutlaka kesimi ihmal etmeyin uçlardan aldığınız her kırık saçın hava almsını destekler.markette satılan boyalrı kullanmayın onların içindeki kimyasallr ve oksidasyon çok daha yoğun saçlarn dökülmesine sebep oluyor.ucuz diye alınıyo ama zarar verildiği göz önünde bulundurulmadan.içten destek olarak arkadaşlar,polen arı sütü ve bal kaışımı çok fazla yarar sağlıyor ve gerçekten çok yarararını gördüm her gün mutlaka tüketin.benim saçlarım çok işlemlerden ve röflelerden geçmiştir.dökülme arttığı dönemde beslenmeme ve polen kullandım hep evet dökülüyo tabi ama olması gerektiği kadar 15-20 tel ha hiç dökülmese keşke ama saç döngüsü böyle.ömrü biten gidiyor ve yenisi geliyor.döküldüğü zaman çok dert etmeyin ve kozmetik bakımlarını çok abartmayın ben hep bitkisel yağ ve bitkisl içerikli şampuan ve krem kullanıyorum.yıllardır tresan şampuan ve kremini kullanırım.ve memnunum.merak ettiğiniz her hangi bişiy vrsa cevaplarım.sevgiler..kaydirigubbakcemile5

ben arısütü polen (ve daha bi sürü şey) karışımını kilo almak icin kullanıyodum saça da mı yarıyomuş=) pek faydasını görmeyince bırakmıştım açıkçası, başlıyayım bari yeniden =) bilgiler için sağol

bıralmasaydın keşke,çünkü bu tür bitkisel ürünler hemen etkisini göstermiyor en az 1 ay kullanman lazım.malesef çoğu insan.kullandığı ürünlerin hemen etkisini göstermesini isitiyo.sen tekrar başla bence.arısütü-bal-polen karışımı her gün mutlaka tüket.

evet devam etmem gerekiyodu. aktardan almıştım arı sütü bal polen ve içinde başka bi sürü şey vardı pekmez falan tuhaf bi karışım. 1 kavanoz bitirdim onu da sonlara doğru artık iyice unutmaya başlamıştım yemeyi. bi daha da almadım açıkçası. aslında çok faydası var da biz mucize beklediğimiz için ay yaramadı diyip bırakıyoruz=) başlayayım bari yine aklıma gelmişken r=)

peki kozmetik olmayan saç boyası iyi oluyor mu. ben saçlarımı sık sık boyuyorum kozmetik boyalarla. vaktinde çok zararını gördüm çok döküldü. şimdi Allaha şükür dökülme yok ama yinede bitkisel boyada güzel oluyorsa yani istediğin renk elde edilebiliyorsa hemen geçerim

çikilop,aşla tabiki ama öle çok karışımlı şeylere gerek yok.bal-polen ve arı sütündn oluşan aksu vital karışımı yeterli.ve hatta aktardan kaliteli bir polen bulursan al koy bi kavanoza dolapta sakla.hergün bi t.kaşığı polen yiyebilirsin aç karnına ama.yada bu karışımdan yine aynı şekilde ikisini beraber kullanma.afiyet bal olsun şimdiden..

nursalcım,saç boyalarının organik çeşitleri var iyi kuaförlerde bunlar kullanılıyo ama bunlardada kimyasal içerik var tabi ama daha az zarar veriyor.hazıt alınan boyaların içeriği daha farklı hatta uzman tv.diye bi site var orda uzman kuaförlerininn açıklamaları biraz işine yarayabilir.paranız varsa arkadaşlar iyi bir kuaför boyasın.hazır boyalar benim saçıma yaramıyo.bi de aşırı kurutuyo aşırı boya yapıldığında.

ya kızlar ben tresan aldım ama felaket saçlarımı döktü :s tarayana kadar canım çıktı kullanmadım bende bidaha.

ya kızlar ben tresan aldım ama felaket saçlarımı döktü :s tarayana kadar canım çıktı kullanmadım bende bidaha.

eğer saçlarında boya varsa zorlanabilirsin o yüzden krem kullanmalısın,tresan sert bi şampuandır ben röfleliyken kremsiz kullanırdım yumaşak olurdu alıştığından bide.şimdi kullanamıyorum boyadan dolayı.

eğer saçlarında boya varsa zorlanabilirsin o yüzden krem kullanmalısın,tresan sert bi şampuandır ben röfleliyken kremsiz kullanırdım yumaşak olurdu alıştığından bide.şimdi kullanamıyorum boyadan dolayı

kozmetik olmayan da sonuçta zararlı ama market boyalarındaki oksidasyonlar farklı,fakat kuaförlerdeki boya ve saç tipine göre ayarlanıyo.peroksitler farklı ölçülerde ve tabiki bitkiseller gerçekten fazla zarar vermiyo.sadece boya çabuk akabiliyo.size tavsiyem kolestondan uzak durun fazlasıyla amonyak var ve saçı hem kurutup hem yıpratıyo

çoklu karışımlara gerek yok,bal,polen,arı sütü (aksu vital) bu marka aktarlarada var en iyisi bu.mutlaka kullan,ve özellikle aç karnına 1 atlı kaşığı alman yeterli.mesela bi kavanoz hakiki bal alıp,öğütülmüş polen ve arısütünü karıştırıp kendinde hazırlayabilrisin.bu arada arı sütü aksu vitalin olsun küçük bi şişenin içindedir.reklamını yapıyo gibiyim ama ben bunu kullnıyorum o yüzden.sevgiler..

teşekkürler canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…