Saçlarınız dökülüyor mu?

amilie

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2008
584
1
Arkadaşlar özellikle son 1 aydır saçlarım muazzam dökülüyor. saçımı her yıkayışımda neredeyse başımdaki kadar dökülmüş oluyor. kendi kıyafetimden çocuğun üzerinden sürekli saçlarımı topluyorum. neredeyse saç kalmayacak, çok azaldı.:1no2: Demir eksikliğinin neden olduğunu duymuştum. Zaten eksiliğim vardı gebelikten öncede. İlaç dokunduğu için bırakmıştım. Nedeni bu mu tam emin de değilim. Sizin de bu kadar çok saçınız dökülüyor mu! Oluyorsa hiç uzmana danışan, tavsiye alan oldu mu! Paylaşırsanız sevinirim.

benimde çok dökülüo hemde baya bakım kremi aldım en azından yolmadan tarayımda daha az dökülsün diye allahtan çok saçım var yoksa kel kalıcam:))

benimde acayip dökülüyor her banyoda avuç avuç dökülüyor ve çektikçe geliyor.taramakta çok zor çok dolaşıyor dökülen saçlardan dolayı.allahtan benimde çok gür saçlarım var yoksa kesin kel kalmıştım.banyodaki çöp kutusu ağzına kadar saçlarımla dolu.bide kaşıntı oluyor kafamda sanırım dökülmeden.

aynen arkadaşlar yaaaa hayatımda hiç bu kadar dökülmemişti saçlarım........neden acaba...

maalesef benim de saçım çok dökülüyor. hamileyken demir kullandım, doğumdan sonra da bir kutudan sonra bırakmıştım. bırakmamam gerektiğini biliyordum ama saclarımı bu kadar etkileyeceğini düşünmemiştim. özellkle son birkaç haftadır çok dökülüyor. hamileyken dudak kenarlarımda yara olmustu demire başladıktan bir 10 gun kadar sonra düzelmişti. bu aralar yine yara oldu ki bu da demir eksikliğinden kaynaklanıyor. ben de yeniden başladım demire. canımı cok sıkıyor bu durum, zaten saçlarım da az.senağlama sizinkide demir eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. doktorunuza danışarak bir süre daha devam edebilirsiniz. bu ilaçların en az 3-6 ay kullanılması tavsiye edilir.

benımde saclarım cok dokuluyordu herseyı denedım arkadaslar ama olmadı ve kısacık co brgrndıgım bır modelde kestırdım sacımı sımdı dokulmuyor ve taraken o kadar zaman harcamıyorum ve elama daha cok vakıt ayırıyorumm

hamileyken fazla dökülmedi ama şimdi avuç avuç dökülüyor...

biri bana bebek anneyi tanımaya başladığından itibaren annenin saçı dökülür demişti bilemiyorum ne kadar doğru...

Benim de feci dökülüyor. Avuç avuç... Heryerden saç toplamaktan bıktım. Kızımın ellerinden bile saçlarım çıkıyor. Hamileyken de bi ara çok dökülüyordu sonra kınalı bir tarif vardı onu yapmıştım ve anında kesilmişti. Şimdi yine onu yapacam. İnşallah işe yarar yine.

of offffffff valla kel kalıcam diye korkuyorum inanın...zaten o kadar azaldıki saçlarım......

merhaba bende yaklasık 5 haftalık hamısım.
hamıslıkten mı bılmıyorum ama bende de cok fazla sac dokulmesı var.

Son düzenleme:

canım merak ettim ben bu tarifi bi yazarmısın

evetttttttttt benimde çokkkk dökülüyooo
bıktım artık yataktan topla halıdan topla çocuğun üstünden topla kendi üstümden
valla bıktım yaakel kalıcam sonunda allahtan saçlarım çok
yoksa çoktan tarama özürlü olucaktım
ve halada dökülmeye devam ediyoo

kestırsek faydası olur mu.evın her tarafı sac valla bıktım

demir eksikliğindenmi bilemiyorum..ben demiri doğumdan 1.5 aya kadar kullandım..sanırım demirden olmasa gerek..doğumdan sonra çok dökülüyorr..ikinci oğlumdada kel kalmışım nerdeyse resimlere bakınca anlıyorum...kestirmek fayda etmiyorr..kesitrdim hala dökülüoyrr...hamilelikte bire tel bile dökülmezken şimdi yemek masasınada dökülünce biraz daha kısalttırmakta buldum çareyi ama faydası yok...şimdi yemek yaparken ve yemek yerken bağlıyorum saçımı:))

:1hug:narı beyZA yerim ben onun ağzını yaa nasıldaa bakmış ölee..çok seviyorum bebekleri..konu dışı ama olsunn

ben bunun geçici bi dönem olduğuna inanmak istiyorum. madem hepimizde oluyor demek ki öyle.. bu dönemi atlattığımızda umarım halen tarayacak saçımız kalır a.s

çocuk anneyi tanımaya başladığında saç dökülür derler.. hormonal bişey olsa gerek, değişikliklerinden ötürü yaklaşık 3.ayda başlıyor diye düşünüyorum.çocuk da anneyi 4 aydan sonra tanıyor, aynı döneme denk geliyor. yanlış bi sav sayılmaz.a.s tamam da acaba bunu engellemek ya da azaltmanın bi yolu yok mu acaba:uhm:

kızlar şöyle bir bilgi buldum, moralinizi bozmayın.

• Doğum sonrası saç dökülmesi kalıcı bir saç dökülmesi değildir
• Saç derisinde normal olarak yaklaşık 100 bin saç teli büyür ve hergün
genellikle 50 ila 200 saç teli dökülür
• Hamilelik sırasında hormon düzeylerindeki artış saçların normalden
daha fazla büyümesine yol açar
• Doğum yaptıktan sonra hormon düzeyleri normale döner ve iki üç ay
sonra, üç ila altı ay boyunca aşırı saç dökülmesi olur
• Saçların büyümesi, dökülmeye başladıktan sonra üç ila altı ay arasında
normale dönecektir
• Doğum sonrası saç dökülmesi her hamilelikte olabilir

Doğum sonrası saç dökülmesi nedir?
Birçok kadın hamileliğin ardından saçlarının döküldüğünü farkedecektir.
Hamilelik sırasında artan hormonlar deride ve vücudun birçok yerinde
değişikliklere yol açmaktadır. Artan hormonlar, saçın, yaşam döngüsünde
büyüme aşamasına girmesini sağlarlar. Birçok kadın hamileliği sırasında
saçlarının gürleştiğini farkedecektir.
Bebeğin doğumundan sonra, saç tellerinin çoğu büyümez ve iki ya da üç ay
sürecek olan bir dinlenme aşamasına girer. Saçın yaşam döngüsü yeniden
başladığında, saçlar büyüme aşamasına girecek ve eski saçlar hemen
dökülecektir. Dökülen saç miktarı, bazılarında az, bazılarında çok olmak üzere
kadından kadına farklılık göstermektedir. Eğer, kadında bu konuda kalıtsal bir
yatkınlık varsa, doğumdan sonra saçları çok daha fazla dökülebilir.
Doğum sonrası saç dökülmesi, genellikle iki ila üç ay sürer ve daha sonra
saçlar yeniden çıkmaya başlar. Birçok kadında saçlar hemilelik öncesi
durumuna geri döner.

Nasıl tedavi edilir?
Doğum sonrası saç dökülmesi için herhangi bir tedavi uygulanması gerekmez.
Bu, hamilelik sırasında hormonal değişiklikler nedeniyle saçın yaşam
döngüsünde oluşan geçici bir durumdur.
Saçları aşırı fırçalama, kolaylıkla dökülmesini sağlayacak ve normalde iki ya
da üç ay sürebilen dökülme sürecini hızlandıracaktır. Bu durum saçlara hiç bir
şekilde zarar vermez. Vitamin almanın ya da baş derisini özel ilaçlarla
ovmanın hiç bir yararı olmayacaktır. Bazı kadınlarda her hamileliğin ardından
saç dökülmesi görülür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…