Saç Kesim Şekilleri Saclarini kestirmeli miyim?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

Askimkizimcanimkizim

Cok bakma , kafa yapar :)
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2017
644
235
31
Gunaydin arkadaslar. Iki yasindaki kizimin saclari cok zayif, cansiz . Cevremdekiler kazit saclarini daha gur cikar diyorlar. Ama kiyamiyorum ben. Seneye krese basliycak, sizce baslamadan kazitmalimiyim. Yoksa bitkisel yag veya kùr uygulasam gurlesir mi? Veya iki yasindaki bebegin sacina kur, yag uygulamak nekadar dogru? Yada beklesem ilerde kendi gurlesir mi? Hanimlar beni bir aydinlatin.. :işsiz:

Gunaydin arkadaslar. Iki yasindaki kizimin saclari cok zayif, cansiz . Cevremdekiler kazit saclarini daha gur cikar diyorlar. Ama kiyamiyorum ben. Seneye krese basliycak, sizce baslamadan kazitmalimiyim. Yoksa bitkisel yag veya kùr uygulasam gurlesir mi? Veya iki yasindaki bebegin sacina kur, yag uygulamak nekadar dogru? Yada beklesem ilerde kendi gurlesir mi? Hanimlar beni bir aydinlatin.. :işsiz:

3 tane kızım var.hepsinin bebek saçı cansızdı ama büyüdükçe saçlarıda canlı ve gür oldu
o çevrelerin herşeyi çok bilmeleri beni bazen delirtiyor

saç kazıtmanın etkisi olsaydı erkeklerin saçları omuzların da olurdu

kiziminda oyleydi cansiz oldugu için arkasi tülerirdi. kuaforde ara makas attı boyu kisalmadi ama o cansız görüntü gitti, daha guzel uzadi..
sakin kazitmayin yazik cocuk aynaya bakar üzülür. hicbir faydasi yokmuş zaten.

Ben inanmam öyle safsatalara .. iki kızımın saçını da kazitmadim. .biri çok gÜr oldu sonradan , diğerini bilmiyorum o kadar olur mu .. elalemin mükemmel fikirlerini duymazdan gel ,onlar herşeyi çok bilir ..bir arkadaş da söylemiş , ne yaparsan yap , nasıl olacaksa öyle olur

Kazitmak saçı gür çıkartmaz

Babam sabun imalatçısı yemeklik zeytinyağı ile temiz hakiki sabun yapıyor bana adresinizi verin kızımıza sabun hediye etmek istiyorum memnun kalırsanız yine gönderirim

BiZ hep sadece sabun kullanırız ve resmen saç fışkırıyor :)
Şimdi çoğunluğun saçı az... Çünkü hep kimyasallar var çocuk şampuanı da olsa sampuanlarin hepsi kimyasal . Kan dolaşımı gözenek tıkanması güçsüzlük incelik alerjiye meyil hepsine sebep

Bana özelden adresinizi verirseniz sevinirim sizde kullanabilirsiniz duş jeli yerine mesela ... Faydasını göreceğiniz den eminim

3 tane kızım var.hepsinin bebek saçı cansızdı ama büyüdükçe saçlarıda canlı ve gür oldu
o çevrelerin herşeyi çok bilmeleri beni bazen delirtiyor

saç kazıtmanın etkisi olsaydı erkeklerin saçları omuzların da olurdu
Evet bende oyle dusunuyorum.ama kimisi kazitmis cok gur olmus falan diye soylmler geciyor cevremdekilerden. Bende bir sorayim dedim bizim akilli hanimlara . Kestirmeyeyim ozaman

Bildiğim kadarıyla kafayı kazıtma ile saçın gürleşmesi arasında bir ilişki yok. Benim de bebekten saçlarım çok azmış ancak daha sonra 2 kafalık saça sahip bir kız haline gelmişim.

Hem bir kız çocoğuna kazıtma ne kadar yakışır ki? Daha da önemlisi, böyle bir uygulamanın özellikle kız çocuklarının psikolojisini olumsuz etkilemesi kaçınılmaz gibi görünüyor.

Saclari normal derecede kisa kestirmek cocuklari rahatlatiyor. Bos yere terlemelerini onluyor. kazitmaniza gerek yok,normal kestirin. Kucucuk cocuklara takilan tokalar saclari zayiflatiyor,ceke ceke topluyor bazi anneler,lastik tokalarla. Bu tokalar yan saclarini zayiflatiyor cocugun. Gerek yok tokaya. Zaten omur boyu takacak tokayi bari cocukken rahat olsun.

Ben tamamen kabak seklinde dogmusum :KK66: babam kendi berberine gotururdu beni. Saclarim asla uzun olmadi hep kisaydi. Simdi saclarim gur. Bir sorunum yok. Sac uzatmak,vucudun kullanacagi kalsiyumu bosa harcamak bana kalirsa. Ama tabii siz bildiginizden sasmayin. Bebisiniz saglikla buyusun

Kıyamam kazıtmayın saçlarını..
Oğlumun saçlarını kısaltırken bile her seferinde anlatıyoruz,
Saçların artık seni terletiyor, berber amca saçlarını biraz süpürecek diye :)
daha gür de çıkmıyor zaten kazıtınca. Teyzem saçları çok dökülüyor gürleşsin diye defalarca kazıdı. Sadece dökülmesini azalttı..

Bizim oğlanında zayıftı saçı.Birgün hangi akla hizmet eşim ben işteyken kazıtmış çocuğun kafasını .Sonuç gene cılız saçlar .Hiç alakası yok kazıtmakla gürleşmenin. Zamanla gürleşecektir.Şimdi oğlumun saçına tarak girmiyor nerdeyse o kadar sık saçı var.

Saçımı hiç kazıtmamış ailem. Ve maşallah diyim sağlıklı ve gür saçlarım var. Zamanla toplar diye düşünüyorum

Bu arada dayımın kızı, kendi kızı bebekken kaşları hiç yok diye habire jiletle kazırdı. Şu an kızın kaşları çok biçimsiz ama hala gür değil..

Aynı konudan bende açmayı düşünüyordum :) sakın kazıtmayın.

Benimde kızım 35 aylık ve inanılmaz seyrek, şimdi ufak bir tatile çıkacağız son güneşten faydalanmak adına. Tatilden döndüğümüzde uçlarından toparlatmayı düşünüyorum sadece.

Emin olun banada kazıt diyen insanlar dolu ama inat kazıtmıyorum. Sadece uçlarından kestireceğim :)

X