saçlarımı yolup duruyorum:/

Hanımlar merhaba,

Benim biraz stres problemim var sanırım. Saçlarımı çok severim ama bazen aşırı stres durumlarında saçlarımı yoluyorum. Sınav haftaları olsun erkek arkadaşımla ya da annemle tartıştığımda vs çok gerildiğim zamanlar elim direkt saçıma gidiyor tel tel yoluyorum ama bölgesel daldığım için devamlı saçlarıma bildiğiniz oyuk oyuk oluyor araları kuaföre gittiğimde hep saçkıran sanıyorlar o derece :/ kolum uyuşunca ya da artık kafa derim çok hassaslaşınca fark ediyorum yine elimin durmadığını bırakıyorum hemen ama elimde bi topak saç kalmış oluyor çoktan. Zaten zehirli guatr var bende saçlarım kaşlarım dökülüyor zaman zaman bu yetmiyormuş gibi ben de yolunca gittikçe azalıyor saçım. Lisede falan iki elimle zor toplardım düz ama oldukça gür saçım vardı şuan minik bir lastik tokayla at kuyruğu yapıyorum anca.

Yolduğum yerlerden yeniden saç çıkıyor ama geç büyüyor haliyle tahmin edebileceğiniz gibi. Bu süreçte nasıl şekil vereceğimi bilemiyorum saçıma o da beni ayrıca strese sokuyor.

Bu problemle ilgili daha önce yaşamış ve bu sorunu aşmış birileri varsa aranızda tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Bir de özellikle tepelerden oyduğum için saçlarımı oralardaki yeni çıkan saçların dimdik apaçi saçı gibi görünmesini nasıl engelleyebilirim yatıştırıcı bir krem serum biliyor musunuz günlük kullanım için sertleştirmeyen saçı sakinleştiren? Saçlarımı yıkadıktan sonra kurutup serbest kullanmayı seviyorum ama aralardan onlar çıkınca bölge bölge kabarık çirkin görünmeye başlıyor önerilerinize açığım çok teşekkür ederim şimdiden <3
Nerede okuduğumu hatirlayamadim ama bunun psikolojik bir rahatsızlık olduğunu biliyorum.Bence hemen bir psikoloğa gidin.

X