saçımı boyatmalı mıyım sizce?

Melike2122

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2024
2
0
20
merhabalar, ben hayatımda ilk kez saçımı boyatıcam fakat hassas ve alerjik bir cilde sahibim bu yüzden dün akşam boya alerjisi testi yaptım. kulağımın arkasına sürdüm ve uyudum, sabah uyandığımda sürdüğüm kısımlarda kızarıklıklar gördüm ama sadece kızarıklık vardı öyle kaşıntı falan yok gibiydi belki tek tük olmuştur ama o psikolojikte olabilir ben biraz evhamlı biriyim çünkü neyse işte. bir de benim cildim kolay kızaran bir cilt. beyaz tenliyim ve en ufak şeyde kızarıyor sonra geçiyor. bunda da böyle oldu 1-2 saat sonra aynı yere tekrar baktım ve kızarıklıklar geçmişti. kısacası bir gün bile olmadan kızarıklıklar geçti tabii ben yarına kadar bekleyeceğim yine fe ama buraya da bir danışmak istedim bir şey olur mu sizce? gerçekten boyatmayı çok istiyorum ama korkuyorum da bir yandan internette çok kötü hale gelmiş insanları gördüm Allah insanı o duruma getirmesin gerçekten. Onların yaşadığı şeyleri yaşamak istemiyorum, annem bu kadar kötü oluyorsa riske girme bence dedi ama dediğim gibi kızarıklıklar şu an gitti yani. ne diyorsunuz boyatmalı mıyım?

Bence de evde riske etme. Duzgun bir kuaforde cildinde degmeyecek sekilde ombre tarzi birseyler yaptirabilirsin cok istiyorsan. Ama kuafore de soyle cildine boya degdirmesin.

evet kuaförde boyatacağım. dediğim gibi bir kızarıklık yaptı ama geçti şimdi. mesela ombre yaptırmasam normal boyatsam bir sıkıntı yaratır mı bu durum? bir de ben sarı boyada denedim alerji testini evde o vardı çünkü ama normalde açık karamele boyatmayı düşünüyorum. koyu boyalar daha çok alerji yapıyormuş diyorlar ama açık karamelde öyle koyu bir renk değil yani. bu durum sıkıntı yaratmaz umarım.

X