Saç Uzatma Yöntemleri Sacım benim sacım benim:))❤️❤️

Melisagun08

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2015
2.015
3.013
37
Eveet saç uzatma maceram başladı.Hedefim yaza kadar belime gelen sağlıklı saçlar :))
Konu başlığını yazarken aklıma Sadettin teksoy geldi bir bölümünde keloğlan mağarasına giren kellerin saclarının cıkacağını iddia ediyor ve tekerleme söylüyordu hatırlayanlar olacaktır

Uzatma için Neler yapmam gerekir diye internette uzun zamandır araştırma yapıyorum.Tam istediğim formulu buldum diyemem ama denediklerim arasında tercihler yaptım tabi.Bircok blog ,forum gezdim,bircok tecrübe okudum.Kafamda bazı notlar aldım ve geldim.

Bu zamana kadar kafama sürmem asla dediğim ne varsa da sürdüm:) Kokusundan iğrendiğimde oldu, banyoda 4kez yıkadığımda..şimdiii artık her hafta belli rutinleri belirleme zamanı.Çünkü süreklilik bakımda cok önemli.Bir gün yapıp 1 ay yapmamak bakım değildir.Sacta belirli bir aktiviteyi kazandırmak için belli zamana ihtiyacımız var.

Bu önümdeki 4 hafta için ilk planım inversiyon yöntemi oldu.Aslında bana kalırsa en uygun bulduğum yöntem kendisi.Neden mi ?Öyleyse biraz bu yöntemden bahsedelim.

İnversiyon yönteminde benmari usuluyle ısıttığımız zeytinyağını kafa derimize sürüp baş aşağı 5 dakka boyunca masaj yapıyoruz.daha sonra sarıp dilediğiniz miktar bekleyin.Sonra yıkayın.Başınızı kaldırırken dikkatli olun ani kalkmayın başınız dönebilir.Bunu bir hafta boyunca yapıyorsunuz.arada iki üç gün dinlendirin.
İnversiyon yönteminde iddia edilen uzama haftada 1cm.Ayda 4-5 cm yaparki bu benim için süper olur

Yöntemin uygulamasıda malzemelerde cok basit.Burada zeytinyağının yanına başka ucucu yağlar da ekleyebilirsiniz ki ben öyle yapıyorum hatta yanına birazda bal ekliyorum.Kullanacağınız ucucu yağlar Lavanta, hint ,çamterebentin vs.. yağı olabilir.Dikkat etmeniz gereken nokta şu ki uçucu yağdan bir caykaşığı taşıyıcı yağdan(zeytinyağı,badem yağı)iki yemek kaşığı olacak.Aksi takdirde ucucu yağlar derinizde kaşıntı ,kuruma ve kepeklenme ,dökülme yapabilir.Millet olarak ne kadar cok olursa o kadar iyidir mantığını benimsediğimiz için kafamıza yağı boca ediyoruz:)) Yanlış tabiki ;ilacla zehiri ayıran miktarıdır:KK66:

Bu yöntem dünyada da cok meşhur.Aslında esas sacı uzatan sacın burada masajla oksijenlenmesi kılcal damarların sacı beslemesi.Saca masaj yapmak gercekten cok önemli.Bence hangi yöntemi kullanıyorsanız kullanın sacınıza mutlaka masaj yapın.

İnversiyon yöntemi ile ilgili youtube da bircok video görebilirsiniz.Özellikle ingilizce yazarsanız bircok yabancı ülkedeki kadınların da tecrübelerini izleyebilirsiniz.

Sacım şuan omuzumun altında resim ekleyeceğim yarın.Bakalım bu ay sacım bu yöntemle ne kadar uzayacak.

Haydi bakalım benimle devam etmek isteyen de olursa buyursun beklerim❤️
Haydeeeee

X