Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

iyi aksamlar, benim bir kac sorum olacakti :)
üc cesit turp var bildigim kadariyla, hangisi kullanilmali? beyaz mi, siyah mi yoksa kirmizi mi?

ikinci sorum su;
benim saclarim sari renge boyali, ve kirmizi turpu kaynattigimizda suyunun rengi pembe oluyor.
bu benim sacima bir etki yapar mi? yani saclarimin rengi degisir mi?

simdiden tesekkürler cevaplariniz icin :KK71:

üc cesit turp var bildigim kadariyla, hangisi kullanilmali? beyaz mi, siyah mi yoksa kirmizi mi?

ikinci sorum su;
benim saclarim sari renge boyali, ve kirmizi turpu kaynattigimizda suyunun rengi pembe oluyor.

keşke diğer bir kaç yoruma baksaydın :) siyah kırmızı beyaz diye etkisini gösteriyor yani en etkili olan siyah. sarı saçlarına nasıl etki eder onu bilmiyorum :) bir diğer yorumlara bak mutlaka yazanlar vardır

ikinci sorum su;

Saçım sarı ve renk problemi yaşatmıyor:KK34:

ah kızlar ah :KK1: kaynatmaya başladım ama bu çok kötü kokuyor yahu :KK1: annem bir sürü laf söyledi :KK53: bense sadece gülüyorum :KK51: herşey güzellik için :21:

bende bu hafta başladım uygulamaya 2. kullanışım haftada kaç kez yapılıyo bilmiyorum ama umarım uzar .. hiç sonuç elde eden varmı arkiler :KK43:

kızlarrr sorularım var :KK43:

1- şimdi bu turplu su boyalı saçın rengini açar mı?
2- kabuğu ile mi rendeliyoruz?
3- yumurta sarısı eklediğimizde yoğun mu olması gerekiyor?
4- bende haşladığım zaman çok su kaldı. kavanoza koydum ilerde kullanabilirim değil mi? aynı şekilde yumurta sarısı ile karıştırdığım su da çok arttı. fısfıslı şişeme koydum. buzdolabında bikaç gün sonra tekrarlayacağım işe yarar mı?

kızlaaaaarrrr cevap bekliyorum
:KK76::KK76::KK43::KK43::44::44::KK4::KK4::KK50::KK50:

ah kızlar ah :KK1: kaynatmaya başladım ama bu çok kötü kokuyor yahu :KK1: annem bir sürü laf söyledi :KK53: bense sadece gülüyorum :KK51: herşey güzellik için :21:
Bende aynı dertten muzdaripim canım.Daha bugün kaynattım turp suyunu ve annem bütün apartman kokuyo yapma şunu dedi aslında çokta haklı gerçekten bütün apartmana yayılıyor koku.Ama ne yapabilirim saçlarım için katlanmamız gerek. :KK1: 3 kere yaptım bu kürü sonra 1 hafta yapamadım ve şimdi yine yapıyorum.Ama uzadı gibi sanki. :KK34:

4- bende haşladığım zaman çok su kaldı. kavanoza koydum ilerde kullanabilirim değil mi? aynı şekilde yumurta sarısı ile karıştırdığım su da çok arttı. fısfıslı şişeme koydum. buzdolabında bikaç gün sonra tekrarlayacağım işe yarar mı?

Canım bu turplu su konusunu araştırıp anladığım kadarıyla cevaplıycam sorularını.
Boyaları saçların rengini açmıyor,
Evet kabuğu ile rendeliyoruz,
Bende yoğun olmuyor gayet bildiğin su oluyor,
Bende arttığı zaman ayırayım dedim ama vitamini gider diye döktüm lavaboya.Ama yumurtalı halde bir kaç gün durması bende uygun değil.Yumurta olduğu için hemen kullanmak gerek diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

1- boyali sacin rengini acmiyor
2- evet kabuguyla rendeliyoruz (iyice yikayip)
3- ben suyu 2´ye bölüp yarisina 1 yumurta sarisi karistirip sacima uyguluyorum
4- kavonoza koyup bikac gün sonra kullanabilirsin ama yumurta olmicak. suyu tekrar isitip yumurta sarisini karistir uygula cnm
5- istersen icine zeytinyagi karistirabilirsin saclari yumusacik yapiyor
insallah yardimdi olabilmisimdir

Canım bu turplu su konusunu araştırıp anladığım kadarıyla cevaplıycam sorularını.
Boyaları saçların rengini açmıyor,
Evet kabuğu ile rendeliyoruz,
Bende yoğun olmuyor gayet bildiğin su oluyor,
Bende arttığı zaman ayırayım dedim ama vitamini gider diye döktüm lavaboya.Ama yumurtalı halde bir kaç gün durması bende uygun değil.Yumurta olduğu için hemen kullanmak gerek diye düşünüyorum.

1- boyali sacin rengini acmiyor
2- evet kabuguyla rendeliyoruz (iyice yikayip)
3- ben suyu 2´ye bölüp yarisina 1 yumurta sarisi karistirip sacima uyguluyorum
4- kavonoza koyup bikac gün sonra kullanabilirsin ama yumurta olmicak. suyu tekrar isitip yumurta sarisini karistir uygula cnm
5- istersen icine zeytinyagi karistirabilirsin saclari yumusacik yapiyor
insallah yardimdi olabilmisimdir

ilk deneyişimdi. kabuksuz rendeledim. ve bir turbun yarısını rendelemiştim.
ve ayrıca suyunu ikiye bölsem bile bana fazla geliyor :KK43: o derece saçlarım döküldü. aklıma geldikçe hint+badem yağı karışımını sürüyorum banyodan önce o kadar.
şimdi o beklettiğim suyuda dökeceğim :KK43: dökmesem olmaz mı? :44::44:

arkadaşlar bende denemek istiyorum ama ben sinemaki kürünü de kullanıyorum onu haftada 1 yapıyorum bunu da iki güne bir yapsam benim için bir yan etkisi olur mu acaba biran önce saçlarım uzasın istiyorum ama birden çok bakımın zarar vereceğinden korkuyorum bana yardımcı olabilir misiniz LÜTFENN bu arada kötü kokular için zencefil kökü kullanabilirsiniz

**yapılış zencefil kökünü bir bardak suda kaynatıyorsunuz (saçınıza göre gene miktarı siz belirleyebilirsiniz arkadaşlar.)kaynadıktan sonra altını kısıp beş dakika daha bekliyorsunuz bunu soğuduktan sonra süzüp saçınızı şampuanladıktan sonra durulayıp üstüne bu suyu dökebilirsiniz çok güzel bir kokusu var. her gün yada her saç yıkamanızda bunu yapabilirsiniz zencefilli suyu yıkamanıza gerek yok ama eğer ben rahat edemedim gene de yıkamak istiyorum diyen olursa başında en az 45dk bir saat kadar nekletmesinde fayda var çünkü o da saç uzamasına yardımcı oluyor arkadaşlar hepinize kolay gelsin sağlıklı ve güzel saçlar dilerim banada yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

arkadaşlar bende denemek istiyorum ama ben sinemaki kürünü de kullanıyorum onu haftada 1 yapıyorum bunu da iki güne bir yapsam benim için bir yan etkisi olur mu acaba biran önce saçlarım uzasın istiyorum ama birden çok bakımın zarar vereceğinden korkuyorum bana yardımcı olabilir misiniz LÜTFENN bu arada kötü kokular için zencefil kökü kullanabilirsiniz

**yapılış zencefil kökünü bir bardak suda kaynatıyorsunuz (saçınıza göre gene miktarı siz belirleyebilirsiniz arkadaşlar.)kaynadıktan sonra altını kısıp beş dakika daha bekliyorsunuz bunu soğuduktan sonra süzüp saçınızı şampuanladıktan sonra durulayıp üstüne bu suyu dökebilirsiniz çok güzel bir kokusu var. her gün yada her saç yıkamanızda bunu yapabilirsiniz zencefilli suyu yıkamanıza gerek yok ama eğer ben rahat edemedim gene de yıkamak istiyorum diyen olursa başında en az 45dk bir saat kadar nekletmesinde fayda var çünkü o da saç uzamasına yardımcı oluyor arkadaşlar hepinize kolay gelsin sağlıklı ve güzel saçlar dilerim banada yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

merhaba cnm :) yan etki olucani zannetmiyorum sonucta dogal bir su. bende her 2 günde bir yapiyordum bu suyu simdi 2 haftadir yapmiyorum cünkü saca zarar vereceginden bende korkuyorum biraz saclarim dinlensin. en iyisi sende öyle yap sacina birden yüklenme istersen hafta da 1 sinemaki 1 de turplu su yap :KK31:
umarim yardimci olabilmisimdir :))

merhaba cnm :) yan etki olucani zannetmiyorum sonucta dogal bir su. bende her 2 günde bir yapiyordum bu suyu simdi 2 haftadir yapmiyorum cünkü saca zarar vereceginden bende korkuyorum biraz saclarim dinlensin. en iyisi sende öyle yap sacina birden yüklenme istersen hafta da 1 sinemaki 1 de turplu su yap :KK31:
umarim yardimci olabilmisimdir :))

çok sağolun peki siz faydasını görebildiniz mi yeterince ii uzama var mı. ne kadar süreden beri yapıyorsunuz ne kadar uzama oldu birde çok mu döküyor saçı?:KK43:

Canım ben bi hafta içinde hem sinemaki hemde turplu su yapıyorum hatta turplu suyu 2 kere yaptığımda oluyor bi zararını görmedim ve yaptığım uygulamalardan çok memnunum turplu suyu paylaşan arkadaşımızada çok teşekkkür ediyorum :)

kızlar bu ılk sayfadakı tarıf dımı turplu su tarıfı yumurtasız oluyormuuu bu yaaa ben yumurtadan nefret ederım off:KK43::KK43:

birde sınamekılı kur hangı sayfadaaa bılen yazablrmııı butun yazıyları okumak cok zor olcak sanrm:KK43:

sinemaki kuaförden saç uzatacak formül adlı konuda canım turplu suyu yumurtasız kullanan arkadaşlarda olmuştu diğer sayfalarda denemekden zarar gelmez yumurtasızda deneyebilirsin ama ben tarifdeki gibi uygulamanı tavsiye ederim ben öyle kullanıyorum 1 saat katlan canım bende hiç sevmiyorum yumurtayı ama herşey saçlarımız için :):)

sinemaki kuaförden saç uzatacak formül adlı konuda canım turplu suyu yumurtasız kullanan arkadaşlarda olmuştu diğer sayfalarda denemekden zarar gelmez yumurtasızda deneyebilirsin ama ben tarifdeki gibi uygulamanı tavsiye ederim ben öyle kullanıyorum 1 saat katlan canım bende hiç sevmiyorum yumurtayı ama herşey saçlarımız için :):)

merhaba yazılarınızı okudum bana da deneyimlerinizden tavsiye bekliyorum :) benim saçlarım çok dökülüyor ve ön kısım açıldı ne yapsam bılemedim korkuyorum ters tepki yapar komple dökülcem diye ama üzülüyorum da çünkü artık saçımı ıstedığım model yapamıyorum önceliğim saçımın ön kısmındakı açıklığı kapatmak :KK43:((((

Canım öteki konuda cevap vermiştim ben sana tabii yardımcı olmak isterim ama konu dışı olduğundan bişey diyemiyorum malesef mesajda atamıyorum mesaj sayım yeterli değil dökülmenle alakalı bir konuda bunları dile getirirsen daha çok yardımcı olucaktır arkadaşlarımda bende sana :)

X