Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

evet bende tek tek deniyorum sinameki hiç fayda göstermedi bana.demekki vitamine ihtiyacım yokmuş.turp ii geldi.amaan aslında derdim saç uzatmak da değil galiba bunlarla uğraşıp sizlerle birarada bulunup kafa dağıtmak.bi nevi terapi ...:nazar:

yaşasın saç uzatma kardeşliği :nazar::nazar::nazar::13::13::13::119::119::119::118::118::118:

Arkadaşlar aranıza bugün katıldım.Turplu suyla ilgili paylaşım alanı vardı.Takip ediyorum.Sanırım o konu kapanmış.
Şimdi size tecrübelerimi anlatayım turplu suyu iki kere yaptım ve gercekten saclarımda uzama olduğunu gözlemledim üstelik saclarım röfleli ve bu su saclarımı bile yumusattı hihoyyyt herkesin denemesini tavsiye ediyorum uzun saclarla kalın :teytey:

turplu suyumuz:
bir turp rendelenir ben 3-4 bardak su içinde yarım saat kadar kaynatılır daha sonra posasından suyu ayrılır ve suyunun ılık olması beklenir.ılık oldugu zaman yumurta sarısıyla karıştırılarak saça bi güzel masajla yedirilir ardından strechlenir ve herhangi bir havlu ya da bezle bas baglanır.1-2 saat beklenilir ve banyoya giderek suyun sıcak olmamasına dikkat edilerek soguk ya da ılık suda saçlar şampuanla bi güzel yıkanır.bir hafta sonunda uzayan 1-2 santim saç sonunda da mutluluktan havaya uçulur =)) simdilik bu kadar yardımcı olabilirim canlarım hiçbirinizin memnun kalmayacagını düşünmüyorum pişman olmamak için deneyin sadece 1 hafta sonunda vazgeçilmeziniz olacak.yerimseniben

(baştan saç dökülmesi yapması sizi endişelendirmesin işe yaramayan saçları atıyo yerine daha gürleri cıkıyo farkedersiniz zaten ve bir hafta sonunda kendi adıma söyleyeyim 5-6 tel dökülmeye baslıyo 50-100 tel dökülen saçlarım bilginize..)
Sevgiler..a.s.

ya gerçekten uzatıyor mu bu kadar hızlııı ???

kızlar size 2 sorum olacak cevaplarsanız sewinirim. ilki yurtta kaldığım için kaynatma fırsatım yok o yüzden kaynamış suyu aar azar dökerek soğumasını bekliorum aynı etki olur mu? 2.si geçen yıl 4ay boyunca sinamekili tarifi denedim ve onda da uzamıştı. bu turplu şekli fena kokuo yurttan atılabilirm her an :KK70: onu bırakıp sinamekiye dönmeli miyim? 2sini de kullananlar aradaki farkı nasıl görüolar?:26:

sinemaki ile ne kadar uzama oldu saçınz da ? ve araa verdğinz de mi daha çok uzadı yoksa kürü yaparken mii ??

ben de saçı yavaş uzayanlardanım.yaklaşık bir aydır turplu su ile bakım yapıyorum.başlarda turplu suyu ve yumurtayı karıştırıp saçlarıma sürüp 2-3 saat bekletiyordum.ancak sinüzitim olduu için bir süre sonra baş ağrısı yapmaya başladı.şimdilerde turplu suyu kaynatıyorum ılınınca boş bir sprey şişesine dolduruyorum,saçlarıma 2 günde bir akşam yatmadan önce diplerine biraz sıkıyorum turplu sudan.öylece yatıyorum ertesi sabah ise şampuanla yıkıyorum.arkadaşlarım saçlarımın bu aralar çabuk uzadığını söylüyorlar:KK64:

yumurta koymuyo musunuz içine

ben de 2 yada 3 akşamda bir yapıyorum. ben ayrıca sinamekiyi de kaynatıp karıştırdım iksini beraber sprey e koydum yatmadan önce sürüp yatıyorum sabah kalkıp yıkıyorum .. bakalım neler oluak ama saçlarım çok yumuşak oldu ve uçlarıdakı kırıklar gittii :)) bide yılan yağı da kullanıcam bakalım ..:nazar:

ne zamandır yapıyosun ikisi zararlı olmasın saçaa .s

ben 1 aydır falan normal turp suyuyla yıkıyorum saçımı .. yıkadıktan sonra sadece uçları kurutup topluyorm damlamasın diyee.. dipler ıslak kalıyor.. 2 qün sonra normal şampuan ile yıkıyorm.. saçlarım 5 cm uzamış 2 ay önce boyatmıştım saçımı şimdi bakıyorm dipten 5 cm kndi rengim çıkmş.. yumurtayla 2 kre yapmıştm aama kokusuu çekilir gibi değil.. hem bnm yaptıgım şekilde 2 gün falan saçınızda turp kalıyor daha etkili oluyor.. yumurta sadece saça parlaklık verir zaten uzatmaz... bugün sinamekiyede başladım :) hayırlısı

siyah turp mu kullandınız hafta da kaç kez uyguladınız

hcrr saçım 1 hafta sonra 1 cm uzadı ama sonra uzamadı..3 . haftamdayım şimdi,uygulamaya devam edicem çünkü bence düzenli kullanmak önemli , bir anda birsey beklemiyorum..iyi geliyor saçıma zaten..ben karışımımı biraz da zenginleştirdim: bir arkadaşım avakadoyu önerdi içinde saça faydalı olan A ve E vitaminleri var ,ben bir de havuçda da A vitamini var diye onu da ekledim..turp ,havuç ve avakado hepsini kaynatıyorum,saçımı gözle görülür şekilde parlak yapıyor ve dalgaları da çok güzel oldu..eminim uzama da olacak :)

hcrr saçım 1 hafta sonra 1 cm uzadı ama sonra uzamadı..3 . haftamdayım şimdi,uygulamaya devam edicem çünkü bence düzenli kullanmak önemli , bir anda birsey beklemiyorum..iyi geliyor saçıma zaten..ben karışımımı biraz da zenginleştirdim: bir arkadaşım avakadoyu önerdi içinde saça faydalı olan A ve E vitaminleri var ,ben bir de havuçda da A vitamini var diye onu da ekledim..turp ,havuç ve avakado hepsini kaynatıyorum,saçımı gözle görülür şekilde parlak yapıyor ve dalgaları da çok güzel oldu..eminim uzama da olacak :)

hımm anladım cnm. Bende suan sinemakili kürü uyguluyorum o bittikten sonra turp yapmayı düsünyorum ama bu mevsim de turpu nasıl bulcam orası da var :KK50: ve saçların ne kadar uzunlukta ??

ben hep siyah kullanıyorum.hiç kırmızı kullanmadım.ama çok pis kokuyor ya.artık saçımın içine işledi sanki :KK25: turp zamanı geçsin saçıma tarçın yapacağım. 2 kere yaptım hem misler gibi kokuyor hem de saçın rengini açıyor:KK51:

caniimm sacin rengini mi aciyor:KK53: nasil bir acilma oluyor ki? gunesten acilmis gibi mi? hehe merak ettim bak simdi,ben de mi yapsam ki?:KK54:

arkadaşlar ben de turplu suyu ve sinamekiyi uyguluyorum gerçekten turpunu faydasını en son gören arkadaşlar cevap versen... sıkıntıdan patlıycam bu saçlar yüzünden. uzun saçlarımı kestirdim değişiklik olsun diye bin pişman oldum her gören aaa neden kestin diyor moralim çok bozuk ama bırakmıycam bu iki tarifi lütfen cevap verin arkadaşlar moral oluyor yada moral bozuyor bazen ama olsun öpüyorum

caniimm sacin rengini mi aciyor:KK53: nasil bir acilma oluyor ki? gunesten acilmis gibi mi? hehe merak ettim bak simdi,ben de mi yapsam ki?:KK54:

canımcım saç boyama topiğinde tarçınla saç açma var. 2 kere yaptım hafif açıldı. tarçının tonunda oluyor ama o kadar kızıl değil.1-2 ton açıyor.aslında açmıyor da boyuyor gibi.boyalı saçta nasıl olur bilemiyorum.2-3 kaşık kadar 7-24 saç kreminin içine 2 kaşık tarçın koydum.saçıma ellerimle tutam tutam boyadım.Sonra streçledim.Arada fön tuttum açmayı hızlandırsın diye.10 saat beklettim.banyo birazcık batıyor:KK1: saçta kuruyor ama 1 kere şampuanlamam yetiyor.2.yapışımda daha çok belli oldu.Gelince görürsün canım:KK34: sana da yaparız gelince:78: ve saçlar harika kokuyor. 1-2 yıkamada geçmiyor kokusu.ıslanınca tekrar kokuyor

Son düzenleme:
canımcım saç boyama topiğinde tarçınla saç açma var. 2 kere yaptım hafif açıldı. tarçının tonunda oluyor ama o kadar kızıl değil.1-2 ton açıyor.aslında açmıyor da boyuyor gibi.boyalı saçta nasıl olur bilemiyorum.2-3 kaşık kadar 7-24 saç kreminin içine 2 kaşık tarçın koydum.saçıma ellerimle tutam tutam boyadım.Sonra streçledim.Arada fön tuttum açmayı hızlandırsın diye.10 saat beklettim.banyo birazcık batıyor:KK1: saçta kuruyor ama 1 kere şampuanlamam yetiyor.2.yapışımda daha çok belli oldu.Gelince görürsün canım:KK34: sana da yaparız gelince:78: ve saçlar harika kokuyor. 1-2 yıkamada geçmiyor kokusu.ıslanınca tekrar kokuyor

evet evet yapalim bana da,saclarini gordum dun,rengi baya guzel ama tam anlayamadim tabii.gunesde de iyice acilir.daha guzel olur:KK23:

:KK9: bizi kendi halimize birakirlar en sonunda,az cok aliskinlar zaten:KK9:

şu turpun kokusu hakkında valla beni çok zor günler bekliyor.Şimdiden bile yaptırmam diyor.sabah erkenden kalkıp yaparsam olur.kimsecikler gelmeden.yoksa herkes kaçar:KK4:
bu arada saçlar uzamaya devam mı?

X