Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

ben abarttım sanırım bu işi :)
turpu rendeledim içine soğanda doğradım. yarım saat kaynattım. (evde oluşan koku tarif edilemez :KK61: ) su ılıklaşınca içine yumurta sarısı ekledim ve birkaç damla badem yağı ekledim. başımda 2 saat bekledim. daha sonra yıkadım. şu an saçlarım yumuşacık. uzar mı bilmiyorum ama yumuşattı. :KK34:

Arkadaşlar bende bu konuyu şimdi görüyorum, konu cok fazla ilerlemiş gercekten işe yarıyormu bu formul uygulayanlar fotoğraflarınız falan varmı? :KK69:

eveet şampuanımın içine çamterebentin koydum ve su an yumuşacıklar:) sağolun kızlarr :) yalnız başka bi dertten muzdaripim. bu turplu suya başladıktan sonra tüylerim aşırı derecede kalın, siyah ve sert cıktılar. sanki jilet yapmışım gibi. bi de ben turp yemeyi de severim bolca yedim şu sıralar. acaba bu bi yan etkisi olabilir mi??

eveet şampuanımın içine çamterebentin koydum ve su an yumuşacıklar:) sağolun kızlarr :) yalnız başka bi dertten muzdaripim. bu turplu suya başladıktan sonra tüylerim aşırı derecede kalın, siyah ve sert cıktılar. sanki jilet yapmışım gibi. bi de ben turp yemeyi de severim bolca yedim şu sıralar. acaba bu bi yan etkisi olabilir mi??

benmde aklımda soru işaretiydi bu yaparken başka biyre (özellikle yüzüme)değmemesi için çok dikkat ettim.yüzünde mi canım problemin?değmediği biyerse eğer hormonel bi problem olabilir..

benmde aklımda soru işaretiydi bu yaparken başka biyre (özellikle yüzüme)değmemesi için çok dikkat ettim.yüzünde mi canım problemin?değmediği biyerse eğer hormonel bi problem olabilir..

bu arada çamterebentinden memnun kalmana sevindim..ben kaşlarımada sürdüm hiç çıkmayan boşluklar tüylenmeye başladı sevindim çok..

ben de saçı yavaş uzayanlardanım.yaklaşık bir aydır turplu su ile bakım yapıyorum.başlarda turplu suyu ve yumurtayı karıştırıp saçlarıma sürüp 2-3 saat bekletiyordum.ancak sinüzitim olduu için bir süre sonra baş ağrısı yapmaya başladı.şimdilerde turplu suyu kaynatıyorum ılınınca boş bir sprey şişesine dolduruyorum,saçlarıma 2 günde bir akşam yatmadan önce diplerine biraz sıkıyorum turplu sudan.öylece yatıyorum ertesi sabah ise şampuanla yıkıyorum.arkadaşlarım saçlarımın bu aralar çabuk uzadığını söylüyorlar:KK64:

Biraz önce yaptım turplu su ve yumurta karışımını 2 saat bekledim ve şampuanla 3 kez yıkadım ama saçım hala yumurta kokuyor yaa iğrennçç yok mu bu kokuyu önleyecek birşey ya karışımı 1 ay boyunca yapmaya kararlıydım ama bu yumurta kokusu yüzünden bir daha yapmayabilirm:KK5:

Biraz önce yaptım turplu su ve yumurta karışımını 2 saat bekledim ve şampuanla 3 kez yıkadım ama saçım hala yumurta kokuyor yaa iğrennçç yok mu bu kokuyu önleyecek birşey ya karışımı 1 ay boyunca yapmaya kararlıydım ama bu yumurta kokusu yüzünden bir daha yapmayabilirm:KK5:

sadece yumurta sarısını kullanın.beyazını kullanmayın.koku yapan beyazı

sadece yumurta sarısını kullanın.beyazını kullanmayın.koku yapan beyazı

Teşekkür ederim,yumurtanın sarısını kullandım zaten ama içine çok az beyaz gitmiş olabilir bir daha ki sefere daha dikkatli olmaya çalışırım yoksa bu kokuya katlanamıyorum

Teşekkür ederim,yumurtanın sarısını kullandım zaten ama içine çok az beyaz gitmiş olabilir bir daha ki sefere daha dikkatli olmaya çalışırım yoksa bu kokuya katlanamıyorum

rica ederim.benim de bir keresinde beyazı çok az kaçmıştı.fena kokmuştu.Ben de baş ağrısı yapmaya başladı.Artık yumurtasız yapıyorum.Islak bırakmıyorum.yarım saatte kuruyor.Yumurta rahatsız ettiyse yumurtasız da yapabilirsin.yalnız yumurtasız çok sert yaptı saçlarımı.

rica ederim.benim de bir keresinde beyazı çok az kaçmıştı.fena kokmuştu.Ben de baş ağrısı yapmaya başladı.Artık yumurtasız yapıyorum.Islak bırakmıyorum.yarım saatte kuruyor.Yumurta rahatsız ettiyse yumurtasız da yapabilirsin.yalnız yumurtasız çok sert yaptı saçlarımı.

Bakalım bir kere daha yumurtayla deneyeyim baktım yine çok fena kokuyor ben de yumurtasız yaparım artık bütün ev çok kötü koktu evdeki herkes şikayetçi:KK1:
Yumurtasız da işe yarıyorsa öyle yapmak daha iyi sanki sertliğine de katlanıcaz artık bi şekilde ne yapalım:44:

merhaba arkadaşlar bende burda duyarak turplu suya başladım ve işe yarıyor ben turplu suya yumurta sarısı koymuyorum badem yağı yada zeytin yağı koyuyorum yinede işe yarıyor yumurta kokusunu sevmeyenlere duyrulur:KK3:

ben de 2 yada 3 akşamda bir yapıyorum. ben ayrıca sinamekiyi de kaynatıp karıştırdım iksini beraber sprey e koydum yatmadan önce sürüp yatıyorum sabah kalkıp yıkıyorum .. bakalım neler oluak ama saçlarım çok yumuşak oldu ve uçlarıdakı kırıklar gittii :)) bide yılan yağı da kullanıcam bakalım ..:nazar:

ben 1 aydır falan normal turp suyuyla yıkıyorum saçımı .. yıkadıktan sonra sadece uçları kurutup topluyorm damlamasın diyee.. dipler ıslak kalıyor.. 2 qün sonra normal şampuan ile yıkıyorm.. saçlarım 5 cm uzamış 2 ay önce boyatmıştım saçımı şimdi bakıyorm dipten 5 cm kndi rengim çıkmş.. yumurtayla 2 kre yapmıştm aama kokusuu çekilir gibi değil.. hem bnm yaptıgım şekilde 2 gün falan saçınızda turp kalıyor daha etkili oluyor.. yumurta sadece saça parlaklık verir zaten uzatmaz... bugün sinamekiyede başladım :) hayırlısı

Son düzenleme:

hayır yüzümde değil tatlım kollarım ve bacaklarımda:S hatta ağda yaptığım heryerde. ama oralara değmiyo ki bu turplu su ben de anlamadımS belki çok tükettiğim içindir..

hayır yüzümde değil tatlım kollarım ve bacaklarımda:S hatta ağda yaptığım heryerde. ama oralara değmiyo ki bu turplu su ben de anlamadımS belki çok tükettiğim içindir..

Alla Alla turp yemek tüyleri neden güçlendirsin ki ya..ben çok yerim turbu yemesem mi acaba ??

turp yemek de saç bakımında içten destek sağlıyormuş.olabilir valla.İçeriğinde kükürt var.Ve saç köklerini besliyor.Ama vücüdumuzdaki diğer kökleri de besliyorsa yandık:KK53:

ben sinemaki yapıyorum kızlar bunun yanı sıra şampuan olarak da dfngarlı yani zeytinyağlı ve defneli şampuana sarımsak atarak kullanıyorum. Saç bakımım şu an bundan ibaret bu 2. haftam ve saçımdaki yumuşaklığı farkediyorum uzadımı bilmiyorum ama bayağı sağlıklı ve gürleşti.1 ay daha kullancam ve ara vercem o arada da turplu su yapıcam:KK34::KK34: ama ben her yerde görüyorum siyah turbu neden bulunmayan hint kumaşı muamelesi yapıyosunuz siyah turpa:21::21: geçen sene ben çamterebentin kullanmıştım aynı şampuana çamterebentin ve sarmsak koymuştum 3 ayda 1 karış büyüdü ellerime göre bnm ellerimde ince uzundur:KK76::KK76::KK76: ben turplu suya nisan bitiminde başlıcam o zamana kadar burayı takip edip gelişmeleri yazarım ayrıca turplu suya başlayınca gelişmeleri bildirrim kızlar öptmm:KK54::KK54: bu arada saçlarım 1 karış daha uzarsa belime gelcek :)

X