Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

ya ben bu bi haftada 3 cm ayda 10 cm diyenleri anlamıorm bi saç ayda 1 cm uzar en fazla yılda 12 cm hadi olsn olsn 15 cm uzasn yani :d nasl bi formülmşde bu haftada 3 cm uzatıo ya çok ilgnc o zmn herkzn saçı ayagına gelr kısa saçlı kmse gelmz öle bsy olsa bnce brz mantklı atmak lazm

ya ben bu bi haftada 3 cm ayda 10 cm diyenleri anlamıorm bi saç ayda 1 cm uzar en fazla yılda 12 cm hadi olsn olsn 15 cm uzasn yani :d nasl bi formülmşde bu haftada 3 cm uzatıo ya çok ilgnc o zmn herkzn saçı ayagına gelr kısa saçlı kmse gelmz öle bsy olsa bnce brz mantklı atmak lazm

valla canım..ben bir kaç yöntem deniyorum ..henüz sonuç almadım..
ama ayda 5-10 cm uzamaz bence de ..en fazla 3-4 cm olur ekstrasıyla beraber sanırım...
saçtan saça da değişir tabiki..kimini saçı çabuk uzar,kimininki de inatçıdır..

valla benim o kadar uzatmadı belki uzatanlar olmuştur bünye meselesi.
ben 3 cm değil de forumda 1 ayda 10 cm uzadı diye abartanlara kızıyorum hiç inandırıcı değil...

valla canım..ben bir kaç yöntem deniyorum ..henüz sonuç almadım..
ama ayda 5-10 cm uzamaz bence de ..en fazla 3-4 cm olur ekstrasıyla beraber sanırım...
saçtan saça da değişir tabiki..kimini saçı çabuk uzar,kimininki de inatçıdır..

cnm bnce boşuna saçlarnı yoruosn dengeli beslen bol su iç saçını sık yıka we fön cektr bak o zmn nsl uzuo bnde cok denedm entele otyms ıwır zıwırms hepsi boş bu aralar tek yaptıım sey şampuanıma 3 4 diş sarımsak ezip koydm onla yıkıorm 2 3 gnde bir bide fön çektriorm o zmn braz uzuo ama haftada 3 4 cm diil tabiki :KK70:

cnm bnce boşuna saçlarnı yoruosn dengeli beslen bol su iç saçını sık yıka we fön cektr bak o zmn nsl uzuo bnde cok denedm entele otyms ıwır zıwırms hepsi boş bu aralar tek yaptıım sey şampuanıma 3 4 diş sarımsak ezip koydm onla yıkıorm 2 3 gnde bir bide fön çektriorm o zmn braz uzuo ama haftada 3 4 cm diil tabiki :KK70:

anım ,ben sadece şampuanıma 1 çorba kaşığı bal koyuyorum...
bakımları bıraktım ,çünkü işe yaramıyor..
2 sene evvel bakımsız kısacık saçlarım çabucak uzamıştı..
vitamin alıyorum ve dengeli besleniyorum..benim saçım dalgalı ve fön benim saçımı çok yağlandırıyor ..o nedenle fön çektirmiyorum..
bakım olarak da 2 haftada bir yumurta sarısı ile zeytinyağını yapıyordum..ama saçlarımı çok yağlandırdı..sinameki kuruttu saçımı ,3 kere yaptım ve bıraktım..
saç en güzel kendi yağıyla beslenir..saçlarımı günaşırı yıkarım..

valla benim o kadar uzatmadı belki uzatanlar olmuştur bünye meselesi.
ben 3 cm değil de forumda 1 ayda 10 cm uzadı diye abartanlara kızıyorum hiç inandırıcı değil...

aynen canım..
hiç bir saç ayda 10 cm uzamaz ve uzayamaz zaten..anca 3 bilemedin 4cm..
normalı 1-5-2 cm zatendir..

anım ,ben sadece şampuanıma 1 çorba kaşığı bal koyuyorum...
bakımları bıraktım ,çünkü işe yaramıyor..
2 sene evvel bakımsız kısacık saçlarım çabucak uzamıştı..
vitamin alıyorum ve dengeli besleniyorum..benim saçım dalgalı ve fön benim saçımı çok yağlandırıyor ..o nedenle fön çektirmiyorum..
bakım olarak da 2 haftada bir yumurta sarısı ile zeytinyağını yapıyordum..ama saçlarımı çok yağlandırdı..sinameki kuruttu saçımı ,3 kere yaptım ve bıraktım..
saç en güzel kendi yağıyla beslenir..saçlarımı günaşırı yıkarım..

haklsn cnm saç en ii kendi yagyla beslenio zaten bsyi kafana cok takarsan olmaz düşünmüücksn sacm ne kdr uzadı die cok uzamasnı isteyenlerede önerm gdip postj almaları bu tür seyler hem wakt kaybı hemde insnları boşuna umutlandrmaktn baska bsy diil

inşallah canım.Sana da iyi gelir.haberlerini bekliyorum

canim,dun gece yaptim 2,5 saat beklettim.yikarken de cabuk arindi.ben bu kadar kolay olacagini dusunmemestim acikcasi.bu daha ilk yapisim.cok bir etki goremedim dogal olarak.ama baya bir parladi saclarim.yumusacik oldu.sen kacinci seferden sonra etkilerini gormeye basladin?

canim,dun gece yaptim 2,5 saat beklettim.yikarken de cabuk arindi.ben bu kadar kolay olacagini dusunmemestim acikcasi.bu daha ilk yapisim.cok bir etki goremedim dogal olarak.ama baya bir parladi saclarim.yumusacik oldu.sen kacinci seferden sonra etkilerini gormeye basladin?

Şifa olsun canım. benim saçım kıvırcık olduğundan o parlaklık ve yumuşaklık iyi geldi bana.Kıvırcıklarım bukleleşti ve daha hacimli durdu. Ben başlayalı 10 gün oluyor.4 kere yaptım daha. 3. ve 4. uygulamada daha güzel oldu sanki.en son da 7-24 sürmüştüm.o da bukle yapmıştır.daha önce olmuyordu.ama uzatıyor saçı :))

haklsn cnm saç en ii kendi yagyla beslenio zaten bsyi kafana cok takarsan olmaz düşünmüücksn sacm ne kdr uzadı die cok uzamasnı isteyenlerede önerm gdip postj almaları bu tür seyler hem wakt kaybı hemde insnları boşuna umutlandrmaktn baska bsy diil

haklısın tatlım :)
ben artık kafama takmayı bıraktım..yıkıyorum ve çıkıyorum..ister uzasınlar ister uzamasınlar..ne yapayım..
yavaş uzarsa da sağlık olsun :90::90:

biri bana da cevap versin nolur ya kendimi çok yalnız hissettim hiç arkadaşım yok:KK43: turp siyah mı olacak kırmızımı bide 4 bardak suya kaç tane lazım pazara gitcem turp almaya gidemiyorum :KK43:

canım siyahta olur kırmızı da.1 adet orta boy turbu,2 su bardağı soğuk suya rendele.yarım saat kaynat.sonra ilistirden geçir sadece suyunu koy ılısın.iice ılıdıktan sonra bir yumurtanın sarısnı koy içine çırp iice.yedir saçına.minimum 1 maksimum 2.5 saat beklet ve ılık suyla durula.istersen şampuanının içine (700ml şampuana) 15_20 damla çamterebentin damlat.o da çok güzel parlatıo.ben böle kullandım ortalama 5 haftada 3cm uzadı benm.saçımın yapısından mı bilmiorm keçe gibi olmuştu.çamterebentin yumuşatıp parıl parıl parlattı saçlarımı.tavsiye ederim..

kızlar bn turp suyu havuş suyu ve yumurtayla yaptım bu kürü.3 ay önce omuzlarımdaydı saçlarım şimdi nerdeyse belimde..Gözlerime inanamadım ve hala kullanmaya devm ediyorum ve saçlarım çok saqlıklı ışıl ışıl parlıyor ve ele geliyor sanki biraz gürlleşti gibi de kesinlikle deneyinn..:):KK3:

kızlar bn turp suyu havuş suyu ve yumurtayla yaptım bu kürü.3 ay önce omuzlarımdaydı saçlarım şimdi nerdeyse belimde..Gözlerime inanamadım ve hala kullanmaya devm ediyorum ve saçlarım çok saqlıklı ışıl ışıl parlıyor ve ele geliyor sanki biraz gürlleşti gibi de kesinlikle deneyinn..:):KK3:

havuç suyunun uzattığını duymuştum. bende havuç yağı var saç diplerine sürsem aynı etkiyi verirmi acaba?

sür tabi tatlım havuc yagı da ıyı gelır..ama saclarınız yaglıysa cokta yag surmeyın dıplerıne derım daha da yaglandırır sacı kuruyan yerlere uclarına surersen onarır canım:KK12:

sür tabi tatlım havuc yagı da ıyı gelır..ama saclarınız yaglıysa cokta yag surmeyın dıplerıne derım daha da yaglandırır sacı kuruyan yerlere uclarına surersen onarır canım:KK12:

ah nerde canım.benim saçlar kuru.kuaför, yağlı saç daha iyidir demişti.Bir de yağlı saç daha çabuk uzarmış.

ben de turp suyuna çrş günü başladım bugün ikinci yapışım su an saçımda...ama siz ayrıcahavuç suyu demişsiniz nasıl yaptınıa turpla havucumu karıştırıp suyunu elde ettiniz...lütfen yardım:KK43: kısacık kestirdim kısa saça karışmayan sen bilirsin diyen eşim bile görünce yok artık dedi inanamadı...anlatın ne olur nasıl yaptınız ..

sarımsak sürücez yani denedim bende
bi kaç kez bişey olmadı çıkmadı yani

size bildiğim ama bende uygulanmayan bir uygulamayı söyleyeyim...eğer alnınızda şikayet ettiğiniz yerlerde eskiden saç vardıda döküldüyse yaptığın doğru çözümü sarımsak ...ama arkadaşıma br erkek berberi yapıyor bu uygulamayı açılan yerleri önce sert bir bezle iyice bastırarak kızartıyor bayağı bir can yanana kadar sonrada sarmısak sürüyor bayağı yanıyor ama sadece bir kere yapılıyor ve etkili..sonra oraları kabuk bağlıyor ve saçlar çıkmaya başlıyor...:81:

X