Saç uzatma Günlüğüm

Behappy1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2024
38
10
28
Merhaba arkadaşlar. Gecevekedicik nickli bir arkadaşım var saç uzatma uzmanı tabiri caizse ondan esinlenerek bir günlük tutmaya karar verdim :)
Bir çoğunuza göre saçma gelebilir ama kendimce beni çok üzen bir durum yaşadım. Yaşım 28 ama saçlarımın önleri baya beyazladı bende saçlarıma 2.5 yıldır boya vurmuyorum en son yanmıştı aralıksız bakımlar yaptım çokta güzel toparladım ama mahfettim yine 😞
Dibimdeki beyazlar gitsin hemde doğallığım bozulmasın diye Sakaryada bir avm de kuaföre (bilenler gitmesin) transparan boya yaptırdım para uğruna saçımı turunculaştırdı başka boya yapmış saçımın rengi değişti. Dipten sadece 8-9 cm kısmı boyadı saçımın ucu(3 yıl önceki yanıklar) açılan dip ve ortadaki kendi saçım mahvettim yani 🥹
Şimdi saçımı 10-15 cm uzatırsam toparlayacak ama sanırım bir 5-6 aya en az ihtiyacım var bakalım ne olacak. Kuaföre gidip dibini boyatmamak için zor tutuyorum bakalım nekadar dayanacağım.
Ama amacım dediğim gibi doğallığını daha fazla bozmamak. Çünkü uzadıkça açılan koyu- orta kumral saçım var. Fikirleriniz varsa açığım.
Yapacağım bakımlar: Haftada 1 HC CARE boylara matsu olaplex. Revox şampuan birde ovex krem başka bakım uygulamayacağım şimdilik.

Görsellerle desteklemek adına saçımın orijinali budur:

Eklentiler

• IMG_3658.jpeg
    IMG_3658.jpeg
    100,1 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_3657.jpeg
    IMG_3657.jpeg
    147,9 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_3645.jpeg
    IMG_3645.jpeg
    151,7 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_3659.jpeg
    IMG_3659.jpeg
    83,5 KB · Görüntüleme: 45
Ve gittim bu güzelim saçları bu hale getirdim istemeden🥹🥹

Eklentiler

• IMG_3650.jpeg
    IMG_3650.jpeg
    150,8 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_3647.jpeg
    IMG_3647.jpeg
    160,9 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_3646.png
    IMG_3646.png
    366,6 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_3644.jpeg
    IMG_3644.jpeg
    76,3 KB · Görüntüleme: 49
Boyatmıyorsun belki ama yine kimyasallarla beslemiş sayılıyorsun. Biberiye otunu kaynat içine bir iki karanfil at soğumaya bırak. Sonra saçlarının dibine fısfısla sık.
İkinci önerim de bephanten ampul evigen ampul bemiks ampul 2si B vitamini 1i E vitamini bunlardan 1 ampul karıştırıp 1kapak badem yağı koyduktan sonra saçının diplerine sür 2 saat kadar bekle yıka. 2 haftada bir yapabilirsin. Bu da güzel ve sağlıklı uzatıyor. Çam terebentin de önerebilirim ama hepsini bir arada yapma bence.

Boyatmıyorsun belki ama yine kimyasallarla beslemiş sayılıyorsun. Biberiye otunu kaynat içine bir iki karanfil at soğumaya bırak. Sonra saçlarının dibine fısfısla sık.
İkinci önerim de bephanten ampul evigen ampul bemiks ampul 2si B vitamini 1i E vitamini bunlardan 1 ampul karıştırıp 1kapak badem yağı koyduktan sonra saçının diplerine sür 2 saat kadar bekle yıka. 2 haftada bir yapabilirsin. Bu da güzel ve sağlıklı uzatıyor. Çam terebentin de önerebilirim ama hepsini bir arada yapma bence.
Peki sizce çokmu kötü görünüyor ya 🥹
Birde uzayınca düzelirmi sizce

X