Saçlarım mohfoldu:(

Yorumunuz için çok teşekkür ederim öncelikle 🙏🏻
Ama saçımın her yerine değil sadece 8-10 cm lik kısma dipten itibaren boya yaptı. Aslında kimyasal işlem değildir diye düşünerek bu işlemi yaptım ama oksidan kullanarak doğallığını bozmuş saçımın😞 Boya vurmak istememin sebebi saçımın aslında doğal rengini seviyor olmam ve sürekli boyatmak istememem. Birde belki freshlight gibi bir işlem yaptırırsam doğal boyasız saçıma işlem yaptırmak istemem. Ama saçımı komple boyatırsam saçım yıpranacak ve doğallığı zaten gitti ve bu benim suçum iyice doğallıktan çıkacak çok üzgünüm 😢 Olduğu gibi bıraksam dahamı kötü olur? Yada bi 5-6 ay bekleyip araya ışıltı attırsam birazda uzamış olur arada kaynar gidermi? Offf çok üzgünüm 😣
Yani dayanirim dersen sadece başta yazdigim cila işlemini yap gitsin. Kendi kendine uzar saçların, o kisimlarda kaybolur gider.Öyle isiliti falan da uzak dur bence saç renginin doğal hali şahane cunku

Yani dayanirim dersen sadece başta yazdigim cila işlemini yap gitsin. Kendi kendine uzar saçların, o kisimlarda kaybolur gider.Öyle isiliti falan da uzak dur bence saç renginin doğal hali şahane cunku
Haklısınız freshlight da oryel yapıldığı için pişmaniyeye dönüyor. Peki cila işlemi 4-5 ayda kaç kere yapmam gerekir birde saçımın kalan doğal kısmının rengini bozarmı?

Teşekkür ederim 🙏

Bu transparan boya değil, transparan boya sadece pigment yükleme yapar. Bu işlemde oksidan kullanılmış düşük vol. Muhtemelen 7 veya 10

Bu kızıllık akmaz çünkü saç rengi açılmış bir miktar yani yeniden pigment yuklemek gerek.

Şimdi sacinin ana tonunu tam kestiremiyorum ama orta kumral muhtemelen 6.1 civarı.

Şoyle yapalim, internetten kaliteli bir 6.1boya sipariş et igora falan iş görür.

Saçın tümüne işlem yapılacağı için;

Yarım veya 1 tüp boya saçın yogunluguna göre

4 corba kaşığı saç kremi
1 çay bardagi ilik su/ su miktarı duruma göre arttirilabilir.

Bunları güzelce karıştırıp diplerden baslayip uçlara kadar sürüp yedirmen gerek. Yarım saat sonra saçını sadece su ile durularsin.

Bu şekilde saçına küllü pigment yeniden yüklenir.

Bu da zaman içerisinde akar tabii, bir kaç ayda bir daha az malzeme ile cila yaparsın en azından uzarken dipleri siritmaz. Burada oksidan kullanmadığımız için en azından saçın da zarar görmez. Bu sekilde bir dene bakalım.

Ha ama bana kalirsa direkt ana renge boyatmak daha kalıcı olur.
Teşekkür ederim cevabınız için..

Bir ara sizin müdaviminizdim😊 Birçok kişiye çok yardımcı olmuştunuz..🩵

Haklısınız freshlight da oryel yapıldığı için pişmaniyeye dönüyor. Peki cila işlemi 4-5 ayda kaç kere yapmam gerekir birde saçımın kalan doğal kısmının rengini bozarmı?
Bu duruma bağlı, sen takip edeceksin. Yazın daha sık yikandigimiz için belki iki üç haftada bir. Koyu renk olduğu için daha az sırıtır ama aksa bile. Hayır doğal rengi bozmaz çünkü oksidan kullanmiyoruz
Teşekkür ederim cevabınız için..

Bir ara sizin müdaviminizdim😊 Birçok kişiye çok yardımcı olmuştunuz..🩵
Rica ederim. Ah eski günler.,eski uyeler.. Simdikilere iyi niyetle yönlendirme yapsak bile tersliyorlar ilginç bir sekilde... Bu yüzden içimden yazmak gelmiyor. 💋❤️

Bu duruma bağlı, sen takip edeceksin. Yazın daha sık yikandigimiz için belki iki üç haftada bir. Koyu renk olduğu için daha az sırıtır ama aksa bile. Hayır doğal rengi bozmaz çünkü oksidan kullanmiyoruz

Rica ederim. Ah eski günler.,eski uyeler.. Simdikilere iyi niyetle yönlendirme yapsak bile tersliyorlar ilginç bir sekilde... Bu yüzden içimden yazmak gelmiyor. 💋❤️
Siz bence bu forumun en değerli üyelerindensiniz.🧿 Kesinlikle o bölümde Editör olabilirmişsiniz. Alanınızda çok bilgilisiniz çok...

Ne kalp kırdığınızı gördüm ne ego kastığınızı sadece değerli bilgilerinizle, öngörünüzle çok kişiye yardımcı olup, yol gösterdiniz birkaç bilmiş yüzünden soğumayın. İnanın cevaplarınızı heyecanla okuyordum.

Belki bir gün saç rengimi değiştirmek istersem sizden yardım isteyebilirim🤗

Siz bence bu forumun en değerli üyelerindensiniz.🧿 Kesinlikle o bölümde Editör olabilirmişsiniz. Alanınızda çok bilgilisiniz çok...

Ne kalp kırdığınızı gördüm ne ego kastığınızı sadece değerli bilgilerinizle, öngörünüzle çok kişiye yardımcı olup, yol gösterdiniz birkaç bilmiş yüzünden soğumayın. İnanın cevaplarınızı heyecanla okuyordum.

Belki bir gün saç rengimi değiştirmek istersem sizden yardım isteyebilirim🤗
Çok teşekkür ederim onore oldum 🌹
Ne zaman ne isterseniz ❤️

Çok teşekkür ederim onore oldum 🌹
Ne zaman ne isterseniz ❤️
Merhaba KilicBaligi KilicBaligi desteğiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim içimi rahatlattınız. Yorumunuzdan yola çıkarak şuan için hiç dokunmamaya karar verdim yazın bitmesini bekleyeceğim. Eylül gibi yine size danışırım tamamen boyamaktan vazgeçtim. Ama belki ozamana kadar boya gider uzar biraz gözüme batmaz. 🥹🙏🏻
Kusura bakmayın bu arada kafanızı şişirdim ama son bir soru. Her hafta düzenli yaptığım bir bakımım var HC CARE ile diplere matsu ile boylara maske yapıp 1 saat sonra duş alıyorum. Bu bakımın dipteki renge olumsuz bir etkisi olurmu acaba?

Toplayınca böyleydi ama keşke boyatmasaydım.
Kızıllık geçmezmi yani🥹
Kızıllık akmıyor. Muhtemelen açıcı kullandı sacinizi boyarken,(transparan boya farklı bir işlem diye biliyorum bu arada açici kullanılmıyor)pigmentleriniz kızıl onlar çıktı ortaya,ancak boyayarak çözersiniz. Ha boyamayacağım derseniz de cila vb bir işlem yapılabilir belki ama aktıkça kızıllık yine çıkacak.
Ben olsam ellemez uzamaya bırakırdım açıkçası zira öyle korkunç ,kötü denebilecek bir görüntü inanın yok. Boyaya bulaşınca renk akınca,solunca illaki tekrarlıyorsunuz ,kurtuluş yok. Benimde kızıl pigmentli saçım,ne kadar küllü ,kumral tonlara boyatsam bir kac yıkama sonra kızıllık ćıkiyor illaki altlardan. Dipten çıkan saçlardan hariç zaten boya da akıyor illaki,saçınızda farklı farklı renk tonları oluyor. Boyamazsanız bunu toparlarsiniz. Beyazlarınız da tek tük zaten,açıkken belli olmuyordu bile,toplayıncaki halinden mutsuzsaniz saç maskaraları var onlar işinizi görür. Ben boya zamanım geldi ve boyatmadıysam kullanıyorum toplarken falan baya iş görüp,günü kurtarıyorlar.

Kızıllık akmıyor. Muhtemelen açıcı kullandı sacinizi boyarken,(transparan boya farklı bir işlem diye biliyorum bu arada açici kullanılmıyor)pigmentleriniz kızıl onlar çıktı ortaya,ancak boyayarak çözersiniz. Ha boyamayacağım derseniz de cila vb bir işlem yapılabilir belki ama aktıkça kızıllık yine çıkacak.
Ben olsam ellemez uzamaya bırakırdım açıkçası zira öyle korkunç ,kötü denebilecek bir görüntü inanın yok. Boyaya bulaşınca renk akınca,solunca illaki tekrarlıyorsunuz ,kurtuluş yok. Benimde kızıl pigmentli saçım,ne kadar küllü ,kumral tonlara boyatsam bir kac yıkama sonra kızıllık ćıkiyor illaki altlardan. Dipten çıkan saçlardan hariç zaten boya da akıyor illaki,saçınızda farklı farklı renk tonları oluyor. Boyamazsanız bunu toparlarsiniz. Beyazlarınız da tek tük zaten,açıkken belli olmuyordu bile,toplayıncaki halinden mutsuzsaniz saç maskaraları var onlar işinizi görür. Ben boya zamanım geldi ve boyatmadıysam kullanıyorum toplarken falan baya iş görüp,günü kurtarıyorlar.
Yorumunuz için teşekkür ederim uzadıkça doğal bir görünüm olurmu acaba bidaha boyatmak istemiyorum açıkçası sevmiyorum boya işlerini doğal rengimi seviyorum bir an önce uzar umarım 🙏🏻
Birde hacışakir boyayı akıtıyor diyorlar doğrumu
Normalde hc care kullanıyorum diplere birde onu yapmaya devam edeyimmi olumsuz etkisi olurmu?
Çok soru sordum kusura bakmayın🙈

Yorumunuz için teşekkür ederim uzadıkça doğal bir görünüm olurmu acaba bidaha boyatmak istemiyorum açıkçası sevmiyorum boya işlerini doğal rengimi seviyorum bir an önce uzar umarım 🙏🏻
Birde hacışakir boyayı akıtıyor diyorlar doğrumu
Normalde hc care kullanıyorum diplere birde onu yapmaya devam edeyimmi olumsuz etkisi olurmu?
Çok soru sordum kusura bakmayın🙈
Boya olsa akıtır ama acilmissa saciniz ki kızıllaşma varsa açmışlardır bence riske girmeyin hacı şakir falan kullanarak. Doğal haline bırakın uzadıkça toparlanır zaten. Zaten tüm saciniz boyali degil,sorun etmeyin

Merhaba KilicBaligi KilicBaligi desteğiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim içimi rahatlattınız. Yorumunuzdan yola çıkarak şuan için hiç dokunmamaya karar verdim yazın bitmesini bekleyeceğim. Eylül gibi yine size danışırım tamamen boyamaktan vazgeçtim. Ama belki ozamana kadar boya gider uzar biraz gözüme batmaz. 🥹🙏🏻
Kusura bakmayın bu arada kafanızı şişirdim ama son bir soru. Her hafta düzenli yaptığım bir bakımım var HC CARE ile diplere matsu ile boylara maske yapıp 1 saat sonra duş alıyorum. Bu bakımın dipteki renge olumsuz bir etkisi olurmu acaba?
Bence bekleyerek en iyisini yaparsın.
Hayır bakım yağlarının doğal rengine bir zararı olmaz. Matsu'yu hiç denemedim ama Hc iyidir sadece bekleme süresini üç saat civarına cikartabilirsen daha iyi olur.

Rica ederim, her zaman sorabilirsin🌹

Bence bekleyerek en iyisini yaparsın.
Hayır bakım yağlarının doğal rengine bir zararı olmaz. Matsu'yu hiç denemedim ama Hc iyidir sadece bekleme süresini üç saat civarına cikartabilirsen daha iyi olur.

Rica ederim, her zaman sorabilirsin🌹
Çoook teşekkür ederim değerli yorumlarınız için😍♥️

Merhaba,
Burayı günlük gibi kullanmak istiyorum. Amacım 4-5 ay sabredip uzamasını beklemek. Uzayınca doğallaşır diye umuyorum. Çünkü saçıma kimyasal vurmak istemiyorum. Sorunum güneş ve ışıktaki turuncu/ kızıllık uzadıkça düzelir akar gider diye umuyorum.
Hc care ile her hafta diplere bakım yapacağım normaldede arada yapıyordum ama artık düzenli yapmaya karar verdim.
Allah’ım sabır ver 🙃
Altta ikili fotoda önceki-sonraki hali var. Birde ışıktaki kızıllaşmış hali 😕

Eklentiler

• 511F846D-11B6-4CCC-97A2-C8CB797A0D58.jpeg
    511F846D-11B6-4CCC-97A2-C8CB797A0D58.jpeg
    108,9 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_3647.jpeg
    IMG_3647.jpeg
    160,9 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_3646.png
    IMG_3646.png
    366,6 KB · Görüntüleme: 26
Beyaz ışıktaki şu görüntü offff😞

Eklentiler

• IMG_3650.jpeg
    IMG_3650.jpeg
    150,8 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_3651.jpeg
    IMG_3651.jpeg
    186 KB · Görüntüleme: 20
saçların uzadıkça o kızıllık aşağı dogru ınecek başka türlü kapanmaz ve abartılı durmuyor neler var ya

saçların uzadıkça o kızıllık aşağı dogru ınecek başka türlü kapanmaz ve abartılı durmuyor neler var ya
Ya zaten dipten bi 8 -10 cm boyandı aşağısı kendi saçım oralar zaten güneşten açıldığı için abes durmuyor ama dipler çok koyu çıktığı için 3 ay zor geçecek gördükçe sinirlerim bozuluyor abartıyor olabilirim ama işte elimde değil.
Aktıkça düzelir umarım çünkü boyatmak istemiyorum.

Merhaba arkadaşlar. Saçımın dibi gittikçe kızıllaşıyor. Şuan son durum böyle. Aslında sevgili kılıçbalığı bana çok destek oldu cila tarifi verdi 27 temmuzda tam bir ay olacak yıpranmasın diye bir ay dolunca yapacaktım ama üç beş yıkamadı cila akarsa ne yaparım bilmiyorum kalıcı bir çözüm gerekiyor. Saçımın tamamı boyalı değil nasıl bir çözüm bulacağım bilmiyorum 🥹

Eklentiler

• dbf0094d-aab5-4373-877c-574e265adeca.jpeg
    dbf0094d-aab5-4373-877c-574e265adeca.jpeg
    90,8 KB · Görüntüleme: 10
  • 77ee9024-3dd0-475b-8c4c-b193f9e4726f.jpeg
    77ee9024-3dd0-475b-8c4c-b193f9e4726f.jpeg
    124,4 KB · Görüntüleme: 14
X