Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

Kızlar anlayamadığım bir şey var.Mesela benim saçlarım orta kestane doğal renginde.Diyelimki kumrala boyamak istiyorum.Kumralı elde etmek için üstünde kumral tonu yazan bir boya yerine başka bir boya mı almam gerekiyor saçımla ikisinin karışımının kumralı vereceği?

Aslında kendi rengimizin biraz açığını istiyorsak atıyorım kendi saçımızı 5. Seviye düşünelim , kumral 7. Seviyedir. Ama 7.0 almak yerine 7.1 almak daha doğru olacaktır. Nedeni ise saç açılırken dorelenecektir bunu minimalize etmek için 7.1 boyanması yani küllü kumral boyanması kumral tonu verecektir :)

Eki Görüntüle 966811

saçlarımın 1 yılda aldığı renkler bunlar son hali de turuncu. kalın telli olduğundan dayandı saçlarım çok şükür.
saçlarımı kahveden turuncuya kadar açtım açıcıyla bundan sonra platine yakın sarıya doğru nasıl hızlı bi şekilde koşabilirim evde boyuyorum her ay neye boyamalıyım da sarı olmalı turunculuk gitsin 4 ay içinde sarı olmalıyımm :KK43:

Ayol o seacolour ı hiç kullanma daha iyi çok kötü bir boya cidden söylüyorum bak akıyor hızlı. Ablanızın saçı için oriali ne marka vermiş oda önemli , sizin küllü orial e ihtiyacınız var dore oriel verdiyse allah bizi kurtara , %9 veya %12 oksidan ve Loreal Platfiz bu kadar. Bulamazsanız Kolestonun Blondor diye bir orial i var. Ondan kullanın benim bildiğim 1 e 1.5 formülü var yani 60 ml toz a 90 ml oksidan kullanılır. Saçı önce açıp üstüne 8.0 Loreal Majirel boyayın sonuç harika olur. Sarı sarı hoş tatlı bir renk olur
açtık bile:) alıntı yaptığım arkadaşın ilk fotoda ki kızılı gibi oldu ablam çok beğendi:) oryal ne markaydı bilmiyorum ama kızıl olduğuna göre dore bir oryaldi:) şimdi sea color u iade ettirip yerine loreal majiral 8.0 aldırayım oksidanı onlar doğru verirler değil mi? Yoksa başka bir numara mı alayım o kızılın üstüne nasıl olur o boya? Kadın neden 8.0 numara vermiş anlamadık ablam istememiş kendi vermiş:44: boyayı hemen yapsak sıkıntı olmaz değil mi?
Palette boyayacaksan 10-1 boyaman lazım. Ama dipleri açman lazım çünkü platine yakın sarı istersen açma şart. Palette yoğun açıcı ile kendi saçlarını açıp 10-1 boyayabilirsin :)
teşekkür etim tamam o zaman öyle yapayım ben:) ama saçıma iyi bir bakım yapayım en az iki ay çok inceldi saç tellerim iki açıcı 3 boya zaten azdı saçım yakında hiç kalmayacak:KK1: yalnız ben pilatin sarı istemiyorum böyle tatlı altın sarısı mı oluyor koyu sarı bir şey istiyorum:)

Cevaplar için teşekkür ederim:)

ana sacım 7 gıbı falan acıkkumral uçlarda oldukça acık sarı balyajlar vardı %80 sarıydı uçları ben bu sacımı marketten aldıgım çıkolata kahveye boyadım bıraz aktı 7 8 kez yıkamada şimdi beyaz sabunla yıkıyorum karbonnatla yıkıycam bi kaç kez de çikolata kahvesı bende oldukça bakır bi kahve tuttu..
aynen şöyle;

Eki Görüntüle 968090

benimistediğim saç ise;

$SAR-SA~1.JPG $u10q3.jpg $w23UP.jpg $2012-S~1.JPG

yanı kahveye boyadıgıma pişman oldum hemde çoook pişmanım sarıyı çok sevıyorum bu boyayı akıtıp saçlarmı kestırıp eskı oryallı kısımlarıgıtsın dıye yanı tekrar oryalle acıp böle yapmak ıstıyorum sizce olurmu 1 ay daha beklerım yada ne kadar dayanabılırsem yeterkı aksın ve bu renklerı yakalayım çooksevıyorum sarıyı yaaa oooofff....

Son düzenleme:
ana sacım 7 gıbı falan acıkkumral uçlarda oldukça acık sarı balyajlar vardı %80 sarıydı uçları ben bu sacımı marketten aldıgım çıkolata kahveye boyadım bıraz aktı 7 8 kez yıkamada şimdi beyaz sabunla yıkıyorum karbonnatla yıkıycam bi kaç kez de çikolata kahvesı bende oldukça bakır bi kahve tuttu..
aynen şöyle;

Eki Görüntüle 968090

benimistediğim saç ise;

Eki Görüntüle 968091 Eki Görüntüle 968092 Eki Görüntüle 968093 Eki Görüntüle 968094

yanı kahveye boyadıgıma pişman oldum hemde çoook pişmanım sarıyı çok sevıyorum bu boyayı akıtıp saçlarmı kestırıp eskı oryallı kısımlarıgıtsın dıye yanı tekrar oryalle acıp böle yapmak ıstıyorum sizce olurmu 1 ay daha beklerım yada ne kadar dayanabılırsem yeterkı aksın ve bu renklerı yakalayım çooksevıyorum sarıyı yaaa oooofff....

bende sarı sevdam yüzünden saçlarımı çok kırdım ama daha ulaşamadım şuan turuncuyum 4 aya tam sarı olmayı hedefliyorum. :) saçını aç ama açtıktan sonra doğal yağlar ile bakım yap kökten uca besle çünkü kahve tonlarından sarıya giderken çok kuruyor saçlarımız :KK43:

Ne zaman boyamayı düşünüyorsun canım ben sana tüm talimatları vereyim . Ona göre yani

boyattım boyaları alıp kuaföre gittim mahalle arasında küçük bi kuafördü tarif ettim işte pigmentasyon ne bilmiyor bişey bilmiyor her dediğimi tuhaf karşılıyor :KK43: saçıma fön çektirmedim orda hemen gelip tekrar yıkandım şuan saçlarım ıslak korkuyorum kurutmaya ama şunu söyleyebilirim diplerimde dorelik oldu boy ve uçlar ise küllü kumral gibi kurutunca fotoğraf yükleyeceğim

Aslında kendi rengimizin biraz açığını istiyorsak atıyorım kendi saçımızı 5. Seviye düşünelim , kumral 7. Seviyedir. Ama 7.0 almak yerine 7.1 almak daha doğru olacaktır. Nedeni ise saç açılırken dorelenecektir bunu minimalize etmek için 7.1 boyanması yani küllü kumral boyanması kumral tonu verecektir :)

teşekkür ederim

bende sarı sevdam yüzünden saçlarımı çok kırdım ama daha ulaşamadım şuan turuncuyum 4 aya tam sarı olmayı hedefliyorum. :) saçını aç ama açtıktan sonra doğal yağlar ile bakım yap kökten uca besle çünkü kahve tonlarından sarıya giderken çok kuruyor saçlarımız :KK43:

bu renk emma watsona çok yakışmış..

$20131125_154422.jpg $20131125_154324.jpg
boyattım boyaları alıp kuaföre gittim mahalle arasında küçük bi kuafördü tarif ettim işte pigmentasyon ne bilmiyor bişey bilmiyor her dediğimi tuhaf karşılıyor :KK43: saçıma fön çektirmedim orda hemen gelip tekrar yıkandım şuan saçlarım ıslak korkuyorum kurutmaya ama şunu söyleyebilirim diplerimde dorelik oldu boy ve uçlar ise küllü kumral gibi kurutunca fotoğraf yükleyeceğim
fotoğrafta renkler biraz daha farklı oluyor ama tam küllü kumral olmadı gibi bilmiyorum belki de oldu ben çok sevemedim.iki fotoğrafta aynı renk ama ışıktan farklı çıkmış arkadan çektiğim foto gibi saçım

açtık bile:) alıntı yaptığım arkadaşın ilk fotoda ki kızılı gibi oldu ablam çok beğendi:) oryal ne markaydı bilmiyorum ama kızıl olduğuna göre dore bir oryaldi:) şimdi sea color u iade ettirip yerine loreal majiral 8.0 aldırayım oksidanı onlar doğru verirler değil mi? Yoksa başka bir numara mı alayım o kızılın üstüne nasıl olur o boya? Kadın neden 8.0 numara vermiş anlamadık ablam istememiş kendi vermiş:44: boyayı hemen yapsak sıkıntı olmaz değil mi?

teşekkür etim tamam o zaman öyle yapayım ben:) ama saçıma iyi bir bakım yapayım en az iki ay çok inceldi saç tellerim iki açıcı 3 boya zaten azdı saçım yakında hiç kalmayacak:KK1: yalnız ben pilatin sarı istemiyorum böyle tatlı altın sarısı mı oluyor koyu sarı bir şey istiyorum:)

Cevaplar için teşekkür ederim:)

Önemli değil canım herzaman , ama o denli kızıl olması beni çok şaşırttı. Yoğun dorelenmiş olacak tahminimce , istenen renk ne ise o tonlara getirin derim ama bundan sonra düz boyamayın 8.1 veya 7.1 hatta 6.1 de düşünebilirsiniz ablanız için.

Turplu su ve zeytinyağı ile açılan saça bakım yapılmalı bende boyam aktı biraz bakır kahveye döndü ama açtığımdan olsa gerek dipte. kıvırcık gelen saçlarım daha kalın. Şuan brezilya fönlü olan yerlere baktım da incelmiş baya bide şu sıra çok döküldü saçlarım mevsim geçişi diyor herkes te evi temizlerken ayol her yer saç dolu her taraf kızıl saç tellerim :KK43: neyse ya çam terebentine devam edicem galiba ben ...

aynen şöyle;

Eki Görüntüle 968090

benimistediğim saç ise;

Eki Görüntüle 968091 Eki Görüntüle 968092 Eki Görüntüle 968093 Eki Görüntüle 968094

Cansu derenin reklamını oynadığı çikolata kahve ise evet turunculaşması çok normal. Ne kadar yıkarsanız yıkayın kızıl pigmenti biraz zor saçtam gidiyor. Açma yapmanız şart bu renklere açtıktan sonra 9.1 ile boyamaya devam etmelisiniz . Ama kuaföre gitmeniz lazım istediğiniz saç 8.1 üzeri küllü balyajdır çünkü. Boyanızı akıtaldiğiniz kadar akıtın :)

o zaman şimdilik açık küllü sarı ile boyamaya devam ederim 2 ay sonra da tekrar açayım olur inşallah ya saçlarımda belimde ve çok kırıldı :KK43:
teşekkür ederiyorumm :)

Kırıklar için 2 ayda bir ben kırık aldırmaya gidiyorum da şimdi ayda bir oldu bende ... Saçlarınızı önce açıp sonra boyayın.

Bende şimdi bakır sarıya geçiyorum kızıl bakır benimde şuan bakalım ne hale gelecekler ya yaza kadar küllü sarı olsun istiyorum.

Şu bilincsiz kuaförlerin hepsinden nefret ediyorum ayol ben kuaför değilim bunlardan çok şey biliyorum. Kesin 7/11 ile 7/3 ü karıştırmıştır çünkü resimlerine baktım canım öyle duruyor. Dipler açıldığı için dorelenmiştir onu küllü boyayarak kapatabilirsin canım. Bundan sonra o kuaföre gitmemi önermem canım. 15 gün sonra 7/11 ile tekrar kendin boyarsan daha iyi olacaktır canım. Geçmiş olsun :KK43:

X