Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

Ne tona boyadınız ? Önceki saçınız neydi ? Ona göre cevap yazabilirim

saç rengim uçlarda 7.1-7, ve diplere doğru 7.65 ti, majirelin 8.1 ve 8 karıştırdım diplerim bakırımsı uçlar ise tutmadı.önceki gün açıcı boya kullandım uçlar tam istediğim renk oldu diplere değdirmedim,ama 8 akmaya başladı açık bakır gibi şimdi,2 hafta sonra tkrar dip boya yapıcam bu kez,koleton perfect kuafor boyası 8.11 aldım bakalım nasıl olacak,bu arada uçları herkes çok beğendi :)

Çok karmaşık ama tahmin edebildim şuan rengi , uçların tutmaması tamamen normal bir olar açıcıyı diplere çok az ve en son sürdeydiniz keşke şuan saçlarınızın dipleri pigment yüklemeli uçlarınız nötr durumda. Uçlar boyayı kabul edecektir , dipleriniz boya kusabilir. Kendi saçınız çıkınca açın güzelce ama yöntem uygulamanız lazım bir takım. Önce boyalı olan yerlere açıcı sonra dipler sonra uçlar yapmanız lazım sonra 3 renkli ama aynı ton bir saç elde edebilirsiniz. Hemen saçı 8.11 ile boyayın. Diplerden başlayın 6 oksidan ile. Küllüye ulaşacaksınız. Ulaşamazsanız mor veya mavi boya katın. 8.11 çok soğuk bir nüanstır.

merhabalar benim de buna çok benzer bir sorunum var, kuaförüme balyaj yaptırmaya gittiğimde saç diplerimi doreli ( turunculu ) bir renge boyadıktan sonra üzerine balyaj attı. balyaj rengime bayılıyorum altın sarısı gibi çok güzel. ama kendi saç rengim küllü kumral. şimdi kendi saçım 3 cm uzadı ve kendi saçımla balyajlarım arasında kuaförün yaptığı dorelik var.
size iki sorum var birincisi bu dorelikten nasıl kurtulabilirim? ikincisi saçımı düz sarı yapmak istesem mümkün olur mu balyajlarımın üstüne?

cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

saydığın markaların hepsini kullandım olia hariç ve haklısın garnieri çok beğeniyorum hatta platinken diplerimi onun 11.1 yoğun açıcıyla boyuyordum...uçlara balyaj atırdığımda tamamen yanmazmı canım zaten öyle yıpranmışki kopacak diye korkuyorum...ben 7 lere çıkmayım koyulaşmasın açıcı gerekmesin diye uğraşırken kuaföre gideyim halletsin dedim..içinde kızıllık olan ve hiç sevmediğim igorayla boyayalım saç pigmentlensin diyerek 8.77ye boyadı yıkama setinde cila geçeyim dedi ve sonuç felaket şimdi koyu ve florasan bir turuncuyla kırmızı bir saçım var..şu bakır tutkum olmasa şeytan diyor git açtır platine dön..şimdi ne yapacağımı bilmez haldeyim ve çok üzgünüm...

Merhabalar

Kuaförünüz çok profosyonel önce bunu söyleyeyim. Çünkü bu işlemi başarabilen kuaförler işinin ehli oluyor genelde. Arkadaşlarımın çoğu da sizin bahsettiğiniz saça sahip. Bu işlem "açık küllü kumral zemin üzerine dore balyaj" diye geçer. Şu sıralar pek de popüler olan bu işlemin neden yapıldığına geçiyim ;
Saça direk balyaj istiyorum derseniz kendi saçınızın pigmentleri kopacağından turuncu bir renk alacaktır. Zeminde eğer küllü bir ton var ve saç küllü bir açıcı ile karıştırılırsa saç çiğ turuncu değil karamele yakın bir renk olacaktır.(dorelik minimum dereceye iner) Yani röfle gölge ve balyaj işlemleri küllü bir zemine yapılmalı. Sizin dipleriniz biraz doresi yoğun olmuş ki muhtemelen bundan önceki saçınız koyuydu. Bunun üzerine altın rengi balyaj için küllüye küllü balyaj atarsa saç yeşilleneceğinden dore açıcı kullanıyor. Böylelikle aslında kötü sonuçların doğmasını engelleyerek harika bir saça sahip olunuyor. Doğal saça lütfen açıcı kullanmayalım böyle renkler tercih edeceksek eğer.

Şimdi kuaförünüz size dip boya yapsın şimdilik. Balyajlarınız nereden itibaren vuruldu bilmiyorum ama tavsiyem balyajlarınız yüz hizanıza geldiyse veya zemin tonu çok fazla uzadıysa ozaman balyajlarınızın rengine geçin. Zemin aynı olduğundan renk farkı olmaz dorelikten kurtulmak için bir daha ki dip boyanızdan sonra küllü cila isteyin ama tavsiye etmem saçınız soğuk olur balyajlarla uyumu gider tabi tercih sizin yaz gelsin ben de bu model boyatacağım. Ama ben saçımın sağlığı için küllü kestaneye boyatı her ay balyaj attıra attıra yaza sarışın olucam malum şuan kestane kızılı
Bide diplerden uca doğru açılmasını isticem bakalım.

İgora öyle ya çok yoğun renkleri 7.4 majirel çok daha hoş tavsiye ederim. Saçlarına açıcıyı 40 dk değil en fazla 7 dk bekldt hayatım istersen bi tutamda dene yanmayacaktır. Yeter ki pigment deliklerin açılsın. Sonra da güzelce 7.3 ile pigmentasyon yap. Sonra da 7.4 majirel boya 9 oksidan ile sonuç ha arika olacaktır.

Selam sea bana yardımcı olur musun?

Draaras kullanıcısından alıntı
Sea'cım saç diplerim koyu kestane ana rengim uçlarda sarı üzerine sık platin röfle var ve ben saçlarım Serenay Sarıkaya küllü kumral tonlarında istiyorum, talia ve jullynin konunusunu sayfa sayfa okudum pigmentasyon için majirel 8.3 ve loreal oksidan %6 lık aldım , (saçım yeşermesin die) diplerini açmak için palette 10.1 küllü açık sarı ve %9 oksidan aldım ve sonrasında düşündüğüm saç rengi icin 7/77 mycolor , 8.1 majirel ve 8.31 majirel aldım hangisini ??:18:yapmaya cesaret edemedim yalnış yaparım diye,hangi renk çıkar die yapamadım bana aşama aşama anlatıp yardımcı olursan sevinirimm

Yardımcı olurum elbette. Serenay sarıkayanın saç rengi açık küllü kumral üzerine dore balyajdır. Senin buna saç rengine ulaşabilmen için röflelerini 8 tonlarına getirmen lazım. Bunun için pigmentasyon yapmalısın 8.3 ü su ile karıştır ve boya (thialaa anlatmıştı) sonra diplerini toz açıcı al ve 20 vol oksidan ile aç. Tüm saç eşit tonlarda olunca direk tüm saça 8.1 ile 10 vol oksidan ile boya. Eğer hala turunculuk kalmışsa 1 parmak yarı kalıcı mor boyaya videodaki kadar argan yağı ekle. Sonra saçın boya. Videodaki kız bizim gibi koyu olan saçlarını küllü sarı yapabiliyor :) bizde yaparz çünkü bizim saçlarımız da asya ırkı geni taşıyor. Videoyu izlemeni tavsiye edeim ing ama yardımcı olurum. :) http://youtu.be/sU09qQ6cBkY

Peki canım sea, bu aşama aralarında saçlarımı yıkayım kurutup bir sonraki aşamaya geçmeliyim mu?

Peki canım sea, bu aşama aralarında saçlarımı yıkayım kurutup bir sonraki aşamaya geçmeliyim mu?

Bence açma ile pigmentasyonun yeri değişebilir . Küllü toz açıcı bulabilirsen iyi olur. Açıcıda yıkamak lazım. Pigmentasyon da ise direk yıkanmadan boyaya geçilmeli. Bu arada 8.3 pigmentasyon yerine 8.0 la yapsan çok daha iyi olur bence. Küllüde tavsiyem koleston perfect tir. Bu arada videoda kız sondaki mor boya için semi permantent kullandım diyor. Bu boyalar oksidan istemez amonyaksızdır türkiyede vr mı bilmiyorum ama ton eklemek anlamına geliyor. Sen boyaya 1.2 cm diş macunu kadar koleston perfect mix den mor boya koyy. Aynı etkiyi verir.

Anladım teşekkür ederim uygulama sonrası sana fotoları yollarim,,
Bide kız kardeşimin saç diplerinde yaklaşık 5-6 cm boyunda syoss amonyaksız kumral boya vardı, biraz akmış şimdi turuncu gibi, uçlarda ise hafif yesillenmiş röfleler var ve kumral tonlarında tek renk bir boya yapmak uclarindada röflelerin ışıltısı kalsın istiyor, elimde sana bahsettigim boyalardan fazlaca var ona nasıl bir şey yapa bilirim:2:

Röflelere pigmentasyon yapmadan direk saça 7.1 boyarsanız harika olur. Biraz doğal olacağından hafif altınlık olması için 7.31 tavsiye ederim aslına bakarsanız 8.13 ile 7.31 karıştırabilirsiniz. Ama altınlık sevilmiyorsa 7.13 öneririm.

Koleston seviyorsanız , 7/77 çikolata kahvesi harika bir tondur. Koyudur ama 7 tonlarıdır. Kumraldan ziyade çikolataya kaçar bu ton . Derin ve yoğun bir tondur. Kavruk bir teni varsa harika olacaktır.

77/00 da hoş tondur doğal nüanstır. Tercih sizin direk boya yapabilirsiniz. Röfleler boyayı daha açık tutacaktır. O yüzden sona doğru uygulamak daha doğru bir tercih olabilir. Yeşillenmesine karşı dore tonları tavsiye ederim.

Bugün kız kardeşimin saçlarını onun Begenisi doğrultusunda majirel8,31 boyadık dipleri çok guzel soguk küllü kumral oldu ama röflelerin olduğu yerler yesillenmiş 0,55 igora ile tekrar cila yaptım yeşil yerlere ama düzelmedi, ne yapalım ?

Şuanda beklmeniz gerek , direk 8.3 ile sadece röfleli yerlerin dışına taşırmadan 2 hafta sonra pigmentasyon yada direk boyayabilirsiniz :) ama röfelere sadece :) 8.1 ile devam edin dip boyamaya arada farklılıklar olabilir :)

Şarap kızılından çok sıkıldım canlar , gidip palette yoğun açıcı aldım 3 paketi 3 gün aralıkla yaptım. Saçım pempe gibi oldu onun üstüne majirel 7.46 ile 6.64 ile karıştırdım sonuç budur kızlar :)) bakır kızılı kullanacağım biraz :)

Tüm sorular cevaplıyorum kızlar buyrun sorun :)

Bu bölümü bulduğuma çok sevindim çünkü gerçekten ihtiyacım vardı. Kısaca hikayemden bahsedeyim:
Aslında çok beğendiğim röfleli saçlarımı sırf değişiklik olsun diye boyadım. Yeşillendiler. Bunun üzerine defalarca tekrar tekrar evde ve kuaförde boyatmaya devam ettim. En son da kuaför oryalle açarak istediğim rengi yakalamaya çalışırken yandı saçlarım. Ben evde keratin ve bir çok bakımlarla biraz toparladım saçlarımı. Şimdi 1 ay geçti üzerinden. Ama saçlarım koyu çirkin sarı gibi şu anda.
Bir tutam saçımı '"Garnier Oila Açık Altın Kahve" ile boyayarak deneme yaptım. Biraz koyu oldu. Ben açık çikolata kahve istiyorum. Kalan boyayı açık çikolata kahve ile mi karıştırsam. Tekrar yeşermesinden ya da çok kızıl olmasından korkuyorum.
Yardımcı olursanız gerçekten çok sevineceğim.

yeşermezsin ama kızıllığı bilemiyorum canım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…