Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

canım bende bu saç rengine bayılıyorum ama beyaz tenliyim gider mi diye tereddüt ediyorum...senin ten rengin....?

Bakırdan mı bahsediyorsunuz? Öyleyse ben de beyaz tenliyim fakat çok beyaz değilim. Gören herkes yakıştırıyor fakat bazıları sarı benzeri renkler daha çok gider diyorlar ki eski saçım şuan istediğim saçlara yakındı fakat tam istediğin olmaz dedi kuaför. İstediğim saçlardan bahsediyorsan, onlar zaten direk beyaz tene uygun saçlar. Yani ben beyazlara daha çok yakıştırıyorum.

Daisy0772;

Teşekkür ederim, bence de güzel, zaten biraz kullanıcam ama çok kullanmayacağım. Zaten açmak gerektiğini biliyorum fakat en az zarar ile yapmak istiyorum bu işlemi, mesela açtıktan sonra dinlendirip, boyayı bir kaç gün ara ile uygulasam diyorum. Artık en iyi çözüm ne olursa, onu yapmak istiyorum.

Tabikide seve seve yardım ederim , bir kere saç renginiz benim tonumun aynısı tabi eski tonumun :)))
Çoğu ton a ulaşmak zordur ancak istediğiniz küllü ton hemde baya oturmuş bir külllü ve saçınız bakır. Hayatnınızı 180 derece döndürmekk gibi bir şey ancak , doğru yollar ile elbette ulaşılamayacak bir şey yoktur. Kuaför bu renk için açtırma yapmadı lazım ve yanabileceğini düşünmesi çok normal. Yavaş yavaş saçlarınıza krepeli balyaj attıra attıra uzun vadede saçlarınızı sarı tonlarjna getirin. Ama yavaş yavaş. Yaza kadar bu işleme devam edin ve kuaförünuzden küllü açıccı kullanmasını rica edin. (Majiblond 911S) sonra saç artık altın yani kuaför tabiri ile dore pigmentinden arınıp küllü zemine oturduğunda 8.1. Boyatın. Ama saç sağlıklı olsun dailma yoğun bakıma tabii tutun zeytinyağı turplu su felan. Haziran ayında garantti ediyorum küllü saçlarınız olacak :))

canım bende bu saç rengine bayılıyorum ama beyaz tenliyim gider mi diye tereddüt ediyorum...senin ten rengin....?

Küllü , yüzünde kırmızılık olan insanları soluk gösteriyor ama benim gibi hafif kavruk sarı tenlere (kırmızılık yok dikkat ) harika uyum sağlar. 8.31 7.31 bana uygun tonlar. , soğuk norveçli bir bayana da 7.3 8.3 hayatta yakışmaz. Damarınıza bakın bileğinizdeki damar hafif yeşile dönükse doreler ve kahveler çok yakışır , ama maviye hatta mora dönük yeşilse siyah , viyolekızıl ve bej tonlar gider. Birde istisnai bir durum , yüzü hem kırmızı hafif çilli olan arkadaşlara bakır çok yakışır.

Beyaz ten demişken kızlar bende şarap kızılına geçtim. Çok memnunum bana çok yakıştı hemde evde kendim yoğun kızıl yaptım. )
Majirel 4.60 ile 5.65 bide bir çay kaşığı mahagony yoğunlaştırıcı koydum. Ve karıştırdım. Harika ya. Çok beğendim. Bana yakışan tek renk zaten. Ama sürekli aynı renkden sıkıyorum en uzun kendi rengimi kullandım zaten :)

Bende kullandım küllüyü ama saç hafif karamele çalıyor. Hoş oluyor doğrusu. :))

görmek isteriz..eminim güzel olmuştur..birde bu turplu su ne oluyor bakımmı yapıyor saça..eğer öyleyse çok ihtiyacım var

Teşekkür ederim. :) Yalnız ben kuaför de değil evde yapmak istiyorum. Dediklerinizi kendim evde yapsam, bakımı zaten yapıyorum olmaz mı?.. :18:

Son düzenleme:

beyaz tenlıyım sacımında rengını sevdıyorum ama cok skıldımm

görmek isteriz..eminim güzel olmuştur..birde bu turplu su ne oluyor bakımmı yapıyor saça..eğer öyleyse çok ihtiyacım var

turplu su bi mucize yaaaaaaa , saç rengini koruyor , saça parlaklık veriyor , bakım yapıyor ben çok severim , turp u temizle dilimle ama iki ye ayır suya at kapağını kapat konserve gibi sonra onu güneş görmeyen bir yerde (gece soğuk bir yer olsun sabah da güneş görmeden ısınabileceği bir yer ) saçına sür her yerine sonra bekle 2-3 saat dolan ister gece beklet sabaha şok oluyorsun. Bu saç ne aman tanrım diyorsun.

Teşekkür ederim. :) Yalnız ben kuaför de değil evde yapmak istiyorum. Dediklerinizi kendim evde yapsam, bakımı zaten yapıyorum olmaz mı?.. :18:

Baljay evde de yapılır ama eşit yapılması lazım , beren saati intikamda gördünüz mü bilmiyorm , intikam sezon finalinde ve bide yeni sezon saçına bakkn , size önerdiğim balyaj tekniği odur. Yavaş yaavaş öyle açılcak saçlarınız. Sonra da küllü.

buyrun canlar yeni saçlar.

saçımı açmadan boyadım ve tabiki tutmadı,şimdi kararsızım palette açıcı alıp boyasammı yoksa uçlara balyaj attırıp yavaş yavaş mı açsam
:44:

saçımı açmadan boyadım ve tabiki tutmadı,şimdi kararsızım palette açıcı alıp boyasammı yoksa uçlara balyaj attırıp yavaş yavaş mı açsam

saçlarınız yıpranmamış durumdaysa açıcı kullanılabilir ama sabırsızım diyorsanız yavaş yavaş açın..

Ne tona boyadınız ? Önceki saçınız neydi ? Ona göre cevap yazabilirim

mükemmel olmuş..kızılı koyu seviyorsun sanırım..güle güle kullan..gerçi bizlerde bu boya merakı oldukça duramayızda:))))))

Koyu hem daha doğal duruyor birazda çikolatalık oluyor koyularda. Bide açık kızıl sevmiyorum. 7 tonlarında kıpkırmızı capcanlı renkler çok iddalı ve dipler genelde açık tuttuğundan kabak gibi duruyor. 98 yılından bu yana binbir renk denedim. Ama kızıldan vazgeçmedim. Akması en az 3 ay testedildi onaylandı :) açtırıp kızıla boyatmadan doğal saça boyadın mı çiğleşmiyor da. Ayy bi keresinde röfleli saçıma 6.52 boyadım diplerim kızıl kestane , röfleli yerler bir kırmızı bir kırmızı ama narın dışı gibi. Sonra aktı o boya. Turuncu oldu bakır kahve oldu karamel oldu dayanamayıp kestaneye boyatmıştım

evet bende fuşya oldum yeşil oldum :))))güzelleşmekmi çile çekmekmi bilmem..bende 8.34 le 8.4 ü karıştırdım dipler güzel tutuyor boyayı ama uçlar yıkandığında bırakıyor deli olmak üzereyim..pigmantasyon yaptım yine olmuyor..keşke hiç dönmeseydim platinden ama sizin kızıl sevdası gibi bakırda bende tutku...buda akınca 7.44 e boyayacağım mecburen..aslında okadar koyu istemiyorum ama sanırım kapanması için mecburum..

Uçlara balyaj attır canım , açılmış olur hem havalı olur hemde boyayı tutacak kadar pigment boşluğu açılır. Muhtemelen uçlarının pigment delikleri dolu , hemde baya dolmuş eski bir boya sebebiyle. Zaten uçlar boyayı çok emer , önce uçlardan başla boyamaya , bir acıcı sürüp 5 dk bekle en ufak renk değişiminde anında yıka. Sonra (1 hafta geçsin) bakıra devam hangi boya kullanıyorsun canım ? Ben koleston perfect ve majirel kullandım. Eskiden igora kullanmıştım. Vital , koleston market , voila , syoss , palette , garnier ve loreal tüm serileri denedim. Yorumlarımsa ;
1. Majirelin renkleri çok güzel tutuyor. Canlı ama bakır ve küllüleri çok akıyor.
2. Koleston Perfect tamamen bir renk cümbüşü. Ve saça işliyor. Baya hemde. Bakır boya üretmemesi kötü.
3. Palette deluxe yıpratmayan tek boya diyebilirim kutudaki renk tam tutuyor ancak 5 numaradan sonrası siyah gibi be anacım !
4.vital Klasik market boyasına göre fena değil. Aralarında en prof bu (markettekiler)
5.kolestonun market boyası !!!! Beni mahveden hemde 2 kez !! Kor ateş kızılına boyamıştım saçlarımı bir kere kutudaki renk tuttu da ama hiç eşit dağılmadı , ve banyoma volkan düşşmüş gibi oldu , bir keresinde de 4.0 a boyadım simsiyah oldu .
6.igora bakırları harika , bakır dışındaki renkleri hoşuma gitmedi.
7.voila nın 7.8 ini kullandım. Bakır kahve olmuştum o renk karameldi ...
8.syoss ilk çıktığında altın karamelini aldım. Altın değil portakal karameli oldum.
9.loreal , 8.1 i yemyeşil etti kafamı ve saçıma hiç iyi gelmiyor. Boyası 3 yıkama sayanmadı.
10. VE FAVORİ BOYAM market boyalarında favorim garnier. Çok besleyici. Birde renkleri güzel. Çok hoş tutuyor
Yurtdısında olia diye bir serisinin 4 ünü denedim siyah olurum diye ama harika bir kestane çıktı , türkiyede bulamamısım ama simdi varmış :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…