Sac boyasınaa karşı alerjisi

ipekyc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2014
55
25
32
Merhabalar 2 gün önce saçlarımı ombre balgat yaptırdım saç boğazına karşı alerji olduğumu biliyordum kendim ettim kendim buldum yani kabul ediyorum :) küllü bir renk gri sarı karışımı birşey yaptırdım alerji olacağını bile bile bundan 5 sene öncede aynı şey başıma gelmişti çünkü neyse eve geldim başladım kaşınmaya keşke kaşınmaya kızarmayla kalsa beynim odem topladu kabakulak tarzi kulaklarim her tarafim susti yuzum kafam iltihaplar aktı allahım diyorum bu saç niye kulaklarıma yapışıyor bir baktım kulaklarımın dia kismindan arka kismindan iltihap akmış ve iltihap kuruyunca saç yapışıyor ben çekiyorum saç 2 saat sonra yine yapışıyor kulağımı bir ekledim pütür pütür kabuk olmuş iltihaptan tansiyonum düştü gittim serum vurdumdum bana misin demedi kasintiyi aldi ama 1 gun sonra kafam sismeye basladi ellerim sisti kollarim yine serum vurdumdur gece gidip sisliklerim azaldi ve bu esnada boyatmadab2 2 saat önce ilaç içtim alerji ilacı çünkü olacağını biliyordum birazda olsa onune gecmek istedim ama ilki bu kadar çok olmamıştı birde belki olmaz ikincide dedim c3saretle gittim bayattım cidden şu saç boyalarına hasret kaldım sanırım içindeki paraben karşı alerjim var bir çözüm istiyorum başına böyle birşey gelen en nefret ettiğim şey başıma gelecek dip gelecek ve ben çok az da çıksa hiç sevmem ne yapacağımı bilmiyorum doğal boyalara güvenemiyorum paraben yok yazıp kutusunda yazıp kandıran firmalarda varmış böyle birşey yaşayan beni aydınlatırsa çok sevinirim cidden acımı bir tarafa bıraktım daha çıkmadan şu dip rengine taktım çok kötü duracak ve cocukken geçici dövme yaptırdığımda da aynı şey başına gelmişti ve daha beteri tum vucudum iltihapli yara dökmüştü onda da paraben içeriyor demekki alerjim paraben karşı yarın ilk isim alerji testi yaptırmak başına böyle birşey gelen var mı cidden paraben içermeyen boya varmı çok üzülüyorum dip rengı çıktığından çok kötü duracak çünkü

kahvalti yaparken okumasaydim iyidi
canim bile bile niye sacini boyatiyorsun sende ama ya. bosuna eziyet valla. gecmis olsun.

Bir daha baljaj ombre gibi oslemler yaptirirken dipten uygulatmayin araya mesafe koyularak yapilsin ilac fazlasi elle alinarak yikama setinde de once ilac akitilarak sonra sac yikanirsa tenle temas etmez sorun da olmaz. Inoa bitkisel boya yaptirin paraben icermiyo alerji yapmaz o. Ama dikkat edin cogu kuafor sahtekarlik yapiyor bu konuda baska boya kullaniyor yada oksidanini farkli kullaniyor. Inoa boyada kesinlikle koku almazsiniz ve dipleriniz kasinti yada yanma yapmaz uygulanirken. Bu alerji icin bi igne yapiyorlar hastanede danisin bi isterseniz. Gecmis olsun.

Lütfen kendinize gelin. Alerji; öncesinde alerji şurubu içilip sonrasında bile isteye yapılacak bir durum değildir. Ölümcüldür, geri dönüşümsüzdür. Her seferinde de aynı şiddette olacak diye bir şey yok bilakis ilerledikçe şiddeti artar.

Eldiven alerjisi yüzünden ölen hastam varken bu davranışınızı nasıl nitelendiririm bilmiyorum. Belli bir yaş üstü kocaman bir kadınsınız. Lütfen sağlığınızla kumar oynamayın. Bu sefer atlatmış olabilirsiniz gidecek sefer fırsatınız dahi kalmaz. Değil saç boyası Hayati derecede önemli olan ilaç kullanmak zorunda kalıp ilaca alerjisi olan insanlara bile yıllar süren desensitizasyon işlemi yapıyoruz direk vermiyoruz. Bir saç boyası için değer mi? Hangi maddeye karşı alerjiniz olduğunu kesin öğrenmeden sadece saç boyası değil bu tür ürünlerden tamamen uzak durun.

Korku filmi gibi...
Kendimi bildim bileli saçlarımı sarıya boyatırım. Hamilelik çocuk derken diplere aldırmadım boyatmadım.
Yorumlarınıza baktım da tesettürlü müsünüz?
Tabi ki herkes saçını boyayabilir ama bu takıntı olmuş sizde resmen...

Laktoz intoleransım var sizin alerjinizle kıyaslanamayacak bir seviye, sadece biraz üst seviye sindirim sorunu yaşıyorum ama yine de sütten ve süt ürünlerinden uzak durmaya çaba sarf ediyorum. Bile isteye laktozsuz sütle yapılmış bir fincan kahveyi bile içmem çünkü benim vücudum, sağlığım ve rahatlığım herşeyden daha önemli. Neden bile isteye kendinize bunu yaptınız? Saçınız şimdi çok mu iyi görünüyor sizce...

Allerji cok kotu bisey hele iltihap : ( bitkisel dene bence

Bunun tableti var. Mesela bi gun yemege cikcan iciosun istedigini yiyosun. Cocuklara tavsiye etmiyolar. Laktozsuz sut peynir var. Bununda dereceleri var tabii.. kimi direkt sut dokunuyo kimine yogurt peynir.. cikolata bile dokunuyo.. kusma agri yapiyo

Haklısınız peki alerji iğnesiyle geçebilir mi veya bu alerjiyi geçirecek bir durum yok mu

Bende özellikle süt rahatsızlık yapıyor o gün mahvolur, ağrıdan uyuyamam. Ama yine de yoğurt, peynir ayran gibi gıdalardan uzak duruyorum. Hiç bir tablet falan da kullanmadım aslında bunu araştırabilirim, güzel olurdu.

Evet oglumdada var ordan biliyorum:) zamanla gecebilirmis ama gecmeyedebilirmis.
Kimisi kek icindeki sute bile hassas oluyo mesela. Kimiside sadece dedigim gibi direkt icerse vs.

Arastir onu. Misafirlige filan gitceksen guzel olur dusunmeden yiyebilirsin. Tabii her gun alincak bisey degil. Ayda bir icsen hem nefsin korelir.

Dipleriniz gelecek. Çok da kötü duracak. Siz de sağlığınız için dayanacaksınız. Önce çirkin olur zamanla git gide boya uçlara doğru ilerler, normalleşir. Alerji de şakaya gelmez. Soluk borunuz tıkanıp Allah korusun nefessiz kalırsınız. Bir saç boyası için değer mi bu kadar zarar vermeye? Değişiklik isityorsanız papatya suyu falan yapın saçınıza. Yaz geliyor. Güneşli günlerde açılır rengi.

Ya nasıl düşünüp nasıl hesap yapıyorsunuz
Kendinize acımıyorsanız sizi sevenlere acıyın be yahu

Işlem sonrası hemen mi oldu bu belirtiler birkaç gün sonra mi

Merhabalar konunuzu hortlatiyorum size ve ayni dertten muzdarip olan arkadaslara belki yardımım dokunur diye.

Öncelikle ombre yaptirmissiniz? Yani paketlere alınarak yapılmış bir islem dibe enseye kulağa değmiyor. Nasıl alerji yaptı? Dip boyası da mi yaptırmıştınız?

Küçükken ben de hint kınası denilen malzemeyle dovme yaptırıp doktorluk olmustum iltihaplar akmıştı kaşıntı da cabasi..

3 sene oncede sac boyasından gözüm alnim şişti. Yüzüm tanınmaz bir hal aldı.
Kasıntı da vardı. Insan icine cikamicak duruma gelmiştim. Kortizonlu igneler,serum ve hapla iyilesmistim

Sac boyası alerjisi ciddi birseydir.
Oncelikle sunu söyleyim ben yaptığım arastirmalarda koyu renk sac boyasının içinde bulunan ona koyu rengi veren maddenin "kobalt" oldugunu,aynı maddenin hint kinasinda da oldugunu öğrendim. (3 sene once saçlarımı koyu renge boyamıştım normalde sarı sac kullanan birisiyim)

Ilginctir ki kuaforler de bunu bilmez. Yine yaptığım arastirmalarda açık renk sac boyalarının daha zararsız olduğunu öğrendim.

Parabene alerjiniz olabilir onu bilemem ama suan paraben kullandigimiz sampuanlarda vs de var.

Bence paraben değil. Yinede alerji testi dogru sonucu vermistir umuyorum.

Daha sonralari korkular icinde koyu renkten tekrardan sarıya donmek istedim ve dibime asla degdirmeden paketlerle platin sarısına dönüp dipten bir tirnak ana saçı bıraktım

72 saat boyunca aynaya gittim baktım bise oldumu sistim mi? Kızardım mı? Artik paronaya olmuştu bende. Sonucta bir defa yüzüm alnim burnum sismisti. Cok kötü günlerdi .Şükürler olsun gecti gitti.

Bu arada röfle yaptırmadan once de bir tane alerji hapı içtim de gittim

Neyse gunler gunleri kovaladi. Kuaforum bana dil döktü. Valla bisey olmicak garanti veriyorum bana güven vs diyerek beni kandırdı ve diplerimi de açma boyama yaparak platine çevirdi.

Bırakın şişmeyi kaşıntı bile olmadi :) bir mutlu oldum ki aylarca diplerimi platine boyadim. Hic bir sorun yasamadim.

Yeni bir urun cıkmış,alerji onleyici,sanırım matrix in. Emin değilim. Kuaförüm, matrix the bond serisini kullaniyor diye biliyorum boyalari da matrix . Kaliteli boyalar. Açıcı falan yumuşacık.

Sonra yine platinle uğraşamayıp en azından dipten 3 parmak kumrala cevireyim dedik ve yine alerji olmadım. Kumral tonlari 7li tonlar ancak bunlarin altina dusseydim eminim sonuc kotu olucaktı koyu boya oldugu icin

Sonra diplerimdeki kumralla devam ederken birgun yine dip boyasina gittim. Kuaforumun elemani boyadi. Kafasina gore biseler koymus galiba,daha dogrusu dipler azicik daha koyu oldu. Cok onemsemedim ama aldi beni kaşıntı :))
Yani bu kadar olamaz hepi topu 1 ton kadar bi koyuluk ya oksidan dan ya boyanin tonu bilemiyorum

Neyse sukur sadece kaşıntı ile atlattim

Suan 8 aydir diplerime duz boya yapıyorum alerji falan yasamiyorum. Oncesi kulaklarima,enseme vazelin sürüyorlar.
Hap mapta icmiyorum

Dedigim gibi sac boyasi alerjisinden ölen insan varmış. Ciddi bir mesele . Bildiklerimi paylasmak istedim. Cozulmicek bi mesele degil,en azindan ben çözdüm gönül rahatlığı ile boyatiyorum hem de her ay :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…