Sabrla okuyun ama alamayn olurmu..:((

kesinlikle canımm katılıyorum sanaaa sabrın sonu selamett bence..seni ve eşinide tebrik ediyorumkii bu kadar yıl sabırla beklemişsinizzz..bende sizlerden güç alıcamm ,dile kolay 15 yıll ,hiçç merak etme selamete ullaşacaksınız yeterki isyan etmeden sabredelimmbenneyaptımki

cnm Allah yardım etsin.İnan böyle olgun davranarak isyan etmeyerek kimbilir ne kadar büyük sevaplar alıyorsun.böyle birkaç ay olmayıpta isyanlarda olanlarada ders olsun.Rabbim inş. en yakın zamanda hiç beklemediğn bir anda hamile olmayı nasip eder.Rabbimden ümit kesilmez.dualarını sakın azaltma.Unutma Allah isteyince herşey olur..

hülyacım canım benim ya.Çok zor günler geçirmişsin.Ama sana bişey söyliyim benim yengeminde 8 sene çocuğu olmadı.Aşılamalar,tüp bebekler sayısını unuttuk.Kaç kez bebek mevlitlerinden geldiğimizde hüngür hüngür ağladığına şahit oldum.Bi çocuk görünce içinin cızlayışını ben bile hissediyordum.Öyle bir bakışı vardı ki onlara anlatamam.Ama sonra bi mucize oldu ve bizim meleğimiz oluverdi.Seneler sonra gelen bebişler öyle tatlı oluyo ki anlatamam şimdi 3 yaşında.8 sene sonra gelen mucizemiz o bizim.İşte bunun için hiç umudunu kaybetme lütfen.Arkana dönüp ne yaşşadığına hiç bakma.Sanki yeniden başlarmışçasına.Allahım birgün hepimize nasip edecek inşallah.......

2 senedir hasretle bekliyorken meleğimi
aman yaaa beklemek çok zor dayanamıyorum artık diyordum
ama artık böyle bi şey demicem
çok utandım kendimden gerçekten de

canım benim ya duygular ancak bu kadar güzel dile getırılırdi rabbim tum bebek ısteyenlerın yardımcısı olsun bızım elımızden gelen sadece dua etmek baska gucumuz yokkiiii............

canım benim ya duygular ancak bu kadar güzel dile getırılırdi rabbim tum bebek ısteyenlerın yardımcısı olsun bızım elımızden gelen sadece dua etmek baska gucumuz yokkiiii............

ne olur....

ne olur üzülmeyin....

ben inanıyorumki allah hepinize birgün o duyguyu yaşatacak....

dilerimki o gün hemn gelir ve bir AN ÖNCE ANNE olursunuz....

belki moral olur paylaşayı sizinle....

benim bir amcamın kızı var annemle aynı yılda evlenmiş yani nerden baksan 25 sene vardır....

onlarında eşinden dolayı bebekleri ldaı yıllarca bütün tedaviler uygulandı ameliyatlar tüp bebekler her şey.....

yıllar geçti yoruldular pes ettiler artık tamam "bitti" dediler ve herşeyi bırakıp evlerine döndüler....

5 ay geçti aradan ve mualla ablam birden hamile kalıverdi....

bizler şok olduk şaşırdık.....

ama doğruydu rabbim verdi bi kız evlat ona....

ve onun arkasından hemen bi tane daha yaptılar ve birde oğlu oldu....

yani kızlar...

rabbim vereceği zamanı bilir...

siz ondan hayırlısıyla isteyin.....

sevgiler......a.s.

Allah' tan ümit asla kesilmez...O dilerse her şey olur.Herkesin bir imtihanı var hayatta. kimi malıyla kimi evladıyla kimi de evlat sahibi olamayışıyla verir imtihanını...ılla kanınızdan olması gerekmez bir çocuğa sahip olmak için...Kimsesiz bir çocuğa sahip çıkarak da hem sevaba girersiniz, hem anne baba olma duygusunu tadarsınız...

Hikayen beni çook etkiledi güçlü ve sabırlı olduğun için seni gerçekten takdir ediyorum

canım seni tekrardan takdir ediyorum bu topicten de... Allah sabrınızın mükafatını inşallah verir.
HLYSZR cim gerçekten evlatlık almayı düşünmediniz mi hiç ??? merak ettim bi kaç arkadaş daha merak etmiş sanırım...

canımmm teşekkürlerr..düşünmezmiyim hiiiççç .2-3 yıl sonra nasipse evlatlık almak iiçin ne gerekiyorsa yapıcazz..neden 2-3 yıl? derseniz de ; çocuk gelişimi okuyorum 1 yılım kaldı melseğimi tam olarak icra etmem gerek birde,2 yıl önce ev aldık ve onun kredi borcu ancak 2 yıl sonra bitecek yani tamamen duygusallllkaydirigubbakcemile3 ..bu planlamalar bitince sıra bebişe gelicekk nihayett eşimide ikna ettimmm,,zamanını bekliyoruz ama tabi ben biraz bu konuda titiz davranıcam çünkü, bebeğimin yıllar sonra ailesini bulmasını çok istemiyorum .Çünkü ben sevdiğim insanı asla paylaşamam helede,bu benim evladım gördüğüm kişiyse aslaaaa veremem kimselereee..yanlış düşünüyorsammlütfen kusuruma bakmayın ,ama karakter olayı sanırım bu birazcıkk..
birde yaşadığım şehirden istemiyorum ailemden ve çevremden herkes evlatlık alacağımı kabullendtasvip de ediyorlar ,,,bakalım zaman ne göstercek..kendimi şuan evlatlık için çok motive etmiş durumdayımmnedense hep planlarımı ona göre yapıyorum ,rabbim nasip ederse bu hayatı çocuksuz geçirmicemmm..Tabi bütüün zorluklarını da zamanla göze alıcam henüz tam oturmuş değil kafamda..her açıdan düşünmüyorumdesemyalan olurrr..bakalım hayırlısııı

canım benimmmm teşekkürlerrr..acı insanı olgunlaştırıyorr hakikatennn..mesleğimden dolayı beni uyaranlar çok oldu ama hiçyılmadımmmm...yılmıcamdaaaa...dualar içinde kocamannn bir AMİNN diyorum..

sabrına ve gücüne hayran kaldım helal olsun alkisalkisalkis

bizim alt komşu defalrca tüp bebek denediler olmadı doktor artık imkansız dediği anda kadın başka bi çocuğa bakmak zorunda kaldı ve yıllarca kocasıda kendiside ayrılmayı düşünmediler biz birbirimizi sevioruz dediler allahın gucu bu o kadın diğer çocuğa canı gibi baktı tabiri caizse yemedi yedirdi peşinden koştu ve imkansız olan şey gercekleşti şuanda 3 yaşında bi oğulları var

sendede bu sabır guc olduğu sürece umarım allah birgun sanada bu mutluluğu yaşatacaktır

teşekkürler canımmm..temnnilerin için sağoll inşallah hayaller bir gün gerçek olurrr

Seni cok iyi anliyorum canim seninle ayni yillarca ugras veriyoruz bizde: 7 yil oldu 6 asilama, 8 tüp bebek, yumurta takibi, hormon tedavisi, gecici menopoz, rahim filmi, histeroskopi, laparoskopi of of görmedigimiz yapmadigimiz tedavi kalmadi, para verdik daha iyisi olur dedik yine olmadi, neler yasadik ve hala yasiyoruz ama napalim bizim kaderimiz böyle galiba cekilecek cok büyük cilemiz varmis. Derdimizden büyük allah var taktir onun taktiri insallah olur bizim hikayemizde mutlu biter ve gecen yillari cocuklarimiza hikaye misali anlatiriz. Yapabilecegimiz tek sey var oda sabretmek, beterin beteri var diyerekten kendimizi avutmaliyiz. Ne mutlu bizeki seven kocalarimiz var, yanimizdan ayrilmiyor destek cikiyorlar. Allah onlardanda razi olsun yoksa bu yillar gecermiydi böyle.

Son düzenleme:

kesinlikle katılıyorum aile huzuru herşeyden daha önemliii.bazen çocuk bile huzur vermeyebiliyorr..halimize binlerce kez şükrolsunn...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…