Sabahı nasıl bekleyeceğim:((((

__zeynep__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2008
202
1
39
kızlar çok kötüyüm... 7.5 aylık bebeğim var ve ben ilk defa gecen ay adet oldum ve 15 gün gecikti hala adet olmadım... yarın test alıp yapacağım.. peki yaa hamileysem bebeğim daha cok küçük nasıl kıyarım onu sütten kesmeye... offf off.. lütfen bişeyler deyin yoksa kafayı yüyeceğim...:a015::a015:

Dur hele bir güzelim, hemen telaslanma!!:teselli:

Belki emziridigin icin adetin daha tam düzene girmedi, bu olabilirbenneyaptımki

Eğer hamilelikten 2 hafta geçmediyse aldırma hakkın va canım...Bu birinci bebeğin için çok zor bir durum olur gerçekten ..bebeğin sütten kesilmesi gerçekten gelişimini inanılmaz etkiliyor çevremden biliyorum :emir_bebek:

Ama eğer 2 hafta geçtiyse Allah'tan gelen bir şey hayırlısı buymuş demekten başka çare yok ...:ecrin_bebek:

Bir de testler her zaman doğru olanı göstermez biliyorsun bunun için bence direk doktora gitmelisin...sonra çok geç olmaması açısından şutarafagitti

ayy olur mu öyle aa kayın validemde hamilesindir dedi iyice korktum valla
insallah değilimdir yoksa inan deliricem... ben bebeğimi doya doya sevmek buyutmek istiyorum..

canım doğumdan sonra normal böyle gecikmeler, tam düzene girmiş değilsin henüz.. Seni çok iyi anlıyorum benimde 5 aylık bebeğim var aynı telaşı geçen ay yaşadım 1o günden fazla gecikti (10'dan sonrasını saymadım) çok şükür yokmuş bir şey.. Panik yapma, yoktur büyük bi ihtimal ve inşallah, haberlerini bekliyoruz

iki haftayı geçmemişse bile aldırmayı hiç düşünmedim düşünmemde kıyamam ben ona... ben korunduğum halde oluyorsa oda Allahın taktiridir.. ama ne bileyim biraz teselli istiyorum çok kötüyüm inanın yaa.. köyde olmasak idip hemen alacağım ama şuan köydeyiz yarını beklemek zorundayım yani...

çok sağolun kızlar zaten değilsem il işim sevinç çığlıkları içinde buraya hamile değilim diye yazmak olacak...

iki haftayı geçmemişse bile aldırmayı hiç düşünmedim düşünmemde kıyamam ben ona... ben korunduğum halde oluyorsa oda Allahın taktiridir.. ama ne bileyim biraz teselli istiyorum çok kötüyüm inanın yaa.. köyde olmasak idip hemen alacağım ama şuan köydeyiz yarını beklemek zorundayım yani...

Hmm ozaman inşallah sütten olmuştursositososito

canım korunuyorsan korkma bence yoktur büyük ihtimalle.ama seninde dedigin gibi korunurken kaldıysan vardır bir hayır üzülme.ben böyle birsürü insan tanıyorum hemen kalan ilk bebekten sonra...ikiz bakanlar ne yapsın bence sıkma canını.hem sütten kesilse bile 7.5 ay süt vermiş olman çok iyi maaşallah diyelim.benim arkadasım hiç veremedi sadece 1 ay verebildi onun sütü kesilmişti üzüntüden:KK43:( sen bence bu kadar takma kafana rahatla birazcık.herşey ALLAHIN takdiri.olduysa da ikisi birlikte büyürler bu çok kötü birşey degil.öptüm cnm.

canım korunuyorsan korkma bence yoktur büyük ihtimalle.ama seninde dedigin gibi korunurken kaldıysan vardır bir hayır üzülme.ben böyle birsürü insan tanıyorum hemen kalan ilk bebekten sonra...ikiz bakanlar ne yapsın bence sıkma canını.hem sütten kesilse bile 7.5 ay süt vermiş olman çok iyi maaşallah diyelim.benim arkadasım hiç veremedi sadece 1 ay verebildi onun sütü kesilmişti üzüntüden:KK43:( sen bence bu kadar takma kafana rahatla birazcık.herşey ALLAHIN takdiri.olduysa da ikisi birlikte büyürler bu çok kötü birşey degil.öptüm cnm.

çok teşekkür ederim canım..herşeyin hayırlısı bundada vardır bir hayır eğer hamileysem...

canim üzülme ya..hamile degilsindir umarim..kimsenin istemeden hamile kalmasini istemem..ama öyle olsa bile vardir bi hayr muhakkak..güzel tarafindan düşün..2 cocuk birarada büyür,birbirlerinin arkadaslari olurlar..stres yapma yeter..

canım benimde oğlum 6 aylıktı korunduğumuz halde ikinciye gebe kaldım ilkinde çok çektim prematüre doğdu ve yaşama şansı yok dedi doktoru üzüntümden kahroldum ben çıktım hastaneden o orda kaldı yanına almadılar sadece camın arkasından gördüm dualarla yavrumu 1 ay sonra kucağıma aldım rabbim dualarımı kabul etmişti 2.cide olunca sevindim çevremden aldır çok çektin bu daha küçük dediler ama diğeri yaşasın diye dualar eden allah'a yalvaran ben buna nasıl kıyardım kimseyi dinlemedim ve kızım oldu şuan iyiki olmuş diyorum beraber büyüdüler kıskançlık nedir bilmediler ikiz gibiler kızım 2 yaşına geldiğinde yumurtalığımda karpuz büyüklüğünde tümör saptandı ve kanserin eşiğinden döndüm o gün işte düşündüm ya tümör kötü huylu çıksaydı rahmim yumurtalıklarımla alınacak ve birdaha asla çocuk sahibi olamayacaktım iyiki ertelememiştim yaşım küçük anne oldum ben 18 de oğlumu 19 da kızımı dünyaya getirdim 21 yaşında böyle bir şeyin başıma geleceğini nerden bilebilirdim yarın bize ne getirir bilemeyiz bence sevinmelisin ve tadını çıkar ikisi beraber büyürler o şekilde daha mutlu olacaklardır.

canım benimde oğlum 6 aylıktı korunduğumuz halde ikinciye gebe kaldım ilkinde çok çektim prematüre doğdu ve yaşama şansı yok dedi doktoru üzüntümden kahroldum ben çıktım hastaneden o orda kaldı yanına almadılar sadece camın arkasından gördüm dualarla yavrumu 1 ay sonra kucağıma aldım rabbim dualarımı kabul etmişti 2.cide olunca sevindim çevremden aldır çok çektin bu daha küçük dediler ama diğeri yaşasın diye dualar eden allah'a yalvaran ben buna nasıl kıyardım kimseyi dinlemedim ve kızım oldu şuan iyiki olmuş diyorum beraber büyüdüler kıskançlık nedir bilmediler ikiz gibiler kızım 2 yaşına geldiğinde yumurtalığımda karpuz büyüklüğünde tümör saptandı ve kanserin eşiğinden döndüm o gün işte düşündüm ya tümör kötü huylu çıksaydı rahmim yumurtalıklarımla alınacak ve birdaha asla çocuk sahibi olamayacaktım iyiki ertelememiştim yaşım küçük anne oldum ben 18 de oğlumu 19 da kızımı dünyaya getirdim 21 yaşında böyle bir şeyin başıma geleceğini nerden bilebilirdim yarın bize ne getirir bilemeyiz bence sevinmelisin ve tadını çıkar ikisi beraber büyürler o şekilde daha mutlu olacaklardır.

canım yaa üzüldm okurken çok geçmiş olsun.. haklısın herşeyde bir hayır vardır... arkadaş gibi olurlar en azından çok saol herşey için...​

benimde böyle düzensiz oluyordu her gecimke bir korku
EĞER HAMİLE DEĞİLSEN SPİRAL TAKTIR BÖYLE KORKULAR YAŞAMA
çok zor beklemek hayırlısı olsun

gecikmeler olması normal..panik yapmana gerek yok..
allah hakkında hayırlısını versin.........

cnmm yine kk da okumuştum idrarına karbonat at bi biktar kabarıyosa hamilesin kabarmıyosa hamile deilsinn..dene bi istersenn..

korunuyorsanız hamıle degılsınızdır buyuk ıhtımalle..
dogum sonrası ve sut veren annelerde oluyor bu gıbı gecıklemeler..
benımde kızımdan sonra yaklasık 2 ay bıle olmadıgım oldu..ınsan panık oluyor halıyle..

X