rutin kontroller dışında

ofofelif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2009
16
0
42
kızlar rutin kontroller dışında tansiyonun ne zaman ölçülmesi gerekio kaça kadar normal hamilelikte tansiyonunuz kaç civarlarında seyredio ben 31 haftalık hamileyim ve tansiyonum 10-6 ile 12-8 arasında değişiyo. arkadaşımın 13-8 çıkmış doktoru bir ay boyunca hergün takip etmesini sölemiş yüksek die.13-8 normal deil mi

canım rutın kontroller dısında bence gerekmıyor tabı tansıyon sorununuz yoksa zaten her ay kontrolde olculuyor bende 22 haftalık hamıleyım senle aynı cıkıyor normal oldugu soylendı canını sıkma :)

ayakların ciddi şimedikçe başın dönüp siyah noktalar görmedikçe korkma tatlım..tansiyon değerlerin normal 12 nin üstü sınır demişti doktorum...

13_8 normal aslında ama eğer hamileliği boyunca hep düşükse ve birden o seviyeye çıktıysa onun için kontrol demiştir doktor genelde olan seviyeden 5 fazla olursa sezeryana alıyorlarmış doktor öyle demişti.ben evde kendimde bir tuhaflık hissedersem ölçüyorum hemen en azından haftada 1 ölçüyorum doğruda çıkıyor hamilelik sayesinde alıştım

benim tansiyonum hep düşük. bende 31 haftalık hamileyim. 10 a 6 ile 8 arasında hep. ama bu bi sorun teşkil etmiyo demişti doktor.

benim tansiyonumda hamilelikten önce 10 7 falan olurdu şimdi hep 8 4 çıkıo çok düşük ama ben bi sorun hissetmiyorum

benim hep 9-6 biara 7 4 e düştü hastanede bak o felaketti. ama belki arkadaşının başka sorunuda vardır. 13-8 yüksek değil

X