Ruh sağlığı hastanesinde yatmak iş hayatını etkiler mi arkadaşlar

Ben daha önce bunalım geçirip intihara teşebbüs ettim ve ailem beni ruh sağlığına yatırdı, 1 ay tedavi gördüm ve şuan gayet iyi hissediyorum. ama bir arkadaşım senin iş bulman artık biraz zor dedi çok moralim bozuldu, sicilin yandı felan dedi 😕😏kpss çalışılıyorum birde üniversite düşünüyorum iki yıllık sizce boşa mı uğraşıyorum, ben bir suç işlemedim ki ama?
Asker ve polis olmayacaksan hic bir onemi yok .ozel sektorde sadece genel saglik raporu istenir akciger filmi falan.

Ben daha önce bunalım geçirip intihara teşebbüs ettim ve ailem beni ruh sağlığına yatırdı, 1 ay tedavi gördüm ve şuan gayet iyi hissediyorum. ama bir arkadaşım senin iş bulman artık biraz zor dedi çok moralim bozuldu, sicilin yandı felan dedi 😕😏kpss çalışılıyorum birde üniversite düşünüyorum iki yıllık sizce boşa mı uğraşıyorum, ben bir suç işlemedim ki ama?
Öncelikle geçmiş olsun dilerim. Benim bildiğim kadarıyla sadece asker ve ya polislik mulakatinda sorun çıkıyor.
Şu an iyi olduğunuza sevindim önemli olan sizin sağlığınız.

Pilot ya da polis olmayacaksaniz psikiyatri gecmisinize, güvenlik ve istihbarat ile alakalı ciddi bir işte görev almayacaksaniz otel kayitlariniza bakılmaz arkadaşlar. Eğer uzmanlık gerektiren ağır makine kullanacak olursanız ilaç gecmisinize bakılır. Ayrıca bazı psikolojik rahatsızlıklar için de engelli kadrosu var zaten e kpss adı altında. Listeyi internetten kontrol edebilirsiniz.

Kim dediyse dostunuz olmadığı belli. Benim bir arkadaşım kaç defa yattı hastaneye, şimdi memur ve evlendi.
Hatta bipolardan da rapor aldı ki kolay atanmak için.

Canım benim kıyamam sana ben. 2 kez intiharın eşiğinden döndüm. Dünya hassas kalpler için cehennemdir.

Senin hiçbir huçun yok. O arkadaşınla derhal iletişimi kes. Sen güvenip ona kalbini açmışsın. O da sana yaralayıcı ve umudunu baltalayan gerçek dışı saçmalıklar zırvalıyor. Ne biçim bir insanmış anlamadım. Seni kıskanıyor.

Memur ol ya da olma. Bir şekilde iş bulacaksın merak etme. Herkesin bir rızık kapısı var.

İmkanın varsa spora yazıl. İş bul. Kediler özellikle sarmangiller insanın ruhuna çok iyi geliyor. Maskeler bakımlar felan yap. Temiz hava al. Herhangi bir diziye başla. Gün içinde olumlamalar yap.

O hep gerçeği görmem için söyledini felan söyledi ama bu açıdan düşünmedim, kapı gibi sicilin var felan🤔 değişik

Gerçeği görmen için felan söylemedi. Kalbi kapkaraymış. Düpedüz patavatsızlık bu ! Hadsize bak sen ne demek kapı gibi sicilin var, adam mı öldürdün hırsızlık mı yaptın ?

Demek ki neymiş ? Kalbimizi hiçkimseye açmıyormuşuz.

Burada anonim kimliklere sahibiz. Yorumlarıyla sizi inciten üyeler olduğunda yorumları göz ardı et seçeneği var. Hiç görmüyorsunuz okumuyorsunuz. Sinirleriniz de yıpranmıyor.

Gerçek hayatta da böyle. İstemediğiniz insanları hicbir açıklama yapmadan hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Boşandığım için benimle iletişimi kesen dostum vardı. Kocası boşanmış kadınlarla görüşmesine müsade etmiyormuş. Ne oldu biliyor musun ? O arkadaşım da boşandı ama o iki çocukla boşandı aldatıldı. Maddi manevi bitik durumda.

Seni küçümseyen arkadaşının hayatta başına ne geleceği belli mi ??

hangi kurum ilaç dökümü istiyor allah aşkına? ilaç dökümünü isteyen bir yer duymadım çok merak ettim.
kaldı ki kvkk sayesinde eskiden talep edilen genel diyebileceğimiz bilgileri bile isteyemiyoruz.
6701 sayılı kanunun ve kvvk'nın buna müsaade edeceğiniz hiç zannetmiyorum.
kurum değil raporu veren hekim istiyor

mesela demiryollarında makinistler, dispeçerler, (dispatch memuru) dhmi'de trafik kontrolörleri

psikoteknik rapor alması gereken her personel için isteniyor aslında kısaca -sadece sürücüler için isteniyor değil bu rapor, farklı kurumların farklı psikoteknik yönetmelikleri var. bunlar zaten çalışırken de 2-3 seneye bir rapor yeniliyor. sadece ilk girişte de değil yani.

ama psikoteknik raporu kaç memur alıyor derseniz, tabii haklısınız.

Mal arkadaşınız. Görüşmeyi kesin

Arkadaşın bilmediği konuları yorumlamasın.
Üniversiteden sınıf arkadaşım psikiyatri hastasıydı. Yılda birkaç kez hastaneye yatar hala. Ruhsal sıkıntıları yoğunlaştığı dönemlerde yatılı tedavi görmesi gerekiyor. Biz daha öğrenciyken o ortaogretim kpss ile atandı. Hala devlet memuru.
Su an benim çalıştığım kurumda da psikiyatri tedavisi gören insanlar var onlar da devlet memuru.

Öncelikle çok geçmiş olsun. En önemli şeyin can sağlığı olduğunu çok yakından tecrübe ettiniz. Bunu aklınızdan hiç çıkarmayın. İkincisi benim yakın komşum üniversite yıllarından aylarca hastanede yattı. Düzenli ilaç kullandı. Engelli kadrosundan işe girdi, girdikten birkaç ay sonra yine rahatsızlandı. Yine hastanede yattı bir süre. 1, 2 sene sonra tekrar yattı. Doğum sonrası işe gitmemek için 30-40 gün rapor alan kadınların çoğu psikiyatriden yaptı bunu mesela. Belli mesleklerde bu önemlidir elbette ama büyük kısmında zaten incelenen bir şey değil. Kaldı ki artık sanırım e nabızdan, sizin eski tıbbi kayıtlarınızı hangi hekimlerin görebileceğini bile seçebiliyorsunuz. Bence endişelenecek bir durum yok, sınavlarınızdan bu sebeple vazgeçmeyin. Arkadaşınız da dobralık ayağına yatmış. Kabaca dangalak hatta art niyetli diyebiliriz. Yolunuz açık olsun.

X