Rotarix aşısının yan etkilerii

cekikkgoz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2024
2
0
27
Merhaba sağlık ocağında rotarix aşısını önerdi hemşire çevremde yan etkilerini söyleyenler oldu gelişim bozukluğu, alerjik bebeklerde alerji tetikleme ve bağırsak problemi de yaratabiliyormuş yaptıranlar yaşadı mı böyle bir sorun ? sizce yaptırmalı mıyım ? bebeğim 2 aylık

Bebeğim alerjik yaptırdım ve bi süre huzursuzluk kakada cıvıklasma yaşadık sonra geçti, doktorum asırı alerjisi yoksa yaptırın demişti

Benim bebeğim prematüreydi mutlaka yaptırın dedi doktorumuz geçen ay ilk dozu yaptılar hiç sorun yaşamadık. Alerjik bebeklerin doktora danışması lazım diye biliyorum

İlk dozu yaptırdık sorun yaşamadık, alerji vs herhangi bir sorunumuz yoktu öncesinde. Aşıdan sonra da sorun olmadı

Bebeğimin çoklu gıda allerjisi var ve tepki olarak kabızlık yaşıyor. Buna rağmen allerji doktorumuz kar zarar dengesine bakmalıyız kesinlikle yaptırmalısın dedi. Her iki dozda da bol karın ağrılı kabızlıkla geçen 15 gun geçirdik. Ama rotavirüs cocukları hastanede yatmalı süreçlere kadar taşıyor o yüzden düşünmeden yaptırdık.

Bizimde alerjimiz var kanlı ve mukuslu kaka varsa onermiyor doc dr Ahmet akçay fakat bizim alerji dr yaptırabilirsiniz yüzde 30 ihtimal var alerjik bulguları artırabilir artirmayadabilir dedi ben göze alamadım yaptırmadım
M

X