ROACCUTANE Kullanımı ve Cildi Yaşlandırması

Canım benim bende kullandım biteli yaklaşık bir ay filan oluyor izlerim geçmiyor ve sivilce çıktı yine :KK43: ne biliyim kısmetimde yokmuş geçer inşallah seninkiler
Ben 15 ay tedavi gordm zoratenin raktn hepsini ve en yuksek dozunu bi dudagim bile ne yara oldu ne kurudu ama tabi biseye yaramadi 25 yasindayim hala sivilcelerle gezuorm.doktor yapcak bisey yok en yuksek dozunu verdim dedi arladaslardsm kimi yemek bike yiyemyomus 10lukla annesi yediriyomus benim 60 di bisey olmadi yag hormonlarin hizli calisiyo dedi atti kafadan sanrm ugrasmak istemedi en sonki doktor ozelde bide.her gittigim eczanede bana ilac tanitimi yapmalarndanda biktm bebekndusunyom dyom hala tanitiyolar ne ilac gorcek yanm var ne insanlarla gorusmek istemyom o derece yuzune noldu nolmus elinin koru olmus tovbe ya gormyolar sanrm illa sorup yaralicaklar bide bitane sivilcesi cikan miy miy yapanlardanda konusmak istemyom

Denemediğim şey kalmadı çare olacağını sanmıyorum ama deneyeceğim, teşekkür ederim .
Ben güzellik uzmanligi eğitimi aldım (hobi olarak mesleğim değil )bir sürü pahallisindan ucuzunu marka denedim ve kiehls i ilk arkadaşımdan duydum Botox yaptırmış zannettim bir degisiklik vardı 1 ay görmedim ama bu kadar değişmedi numuneleri kullandığını söyledi ben inanmadim açıkçası gidip hemen numuneler aldım .5. Gündeyim kuruluk yok nem dengesi sağlandı burnum parlamiyor yanaklarım soluk ve mat değil gibi gibi en azından numune alin ücretsiz zaten ilk önce ürünü satmiyolar önce numune deneyin diyolar .usa Menşei eczane kanalliymis normalde bu ürünler ama şuanda tr 'de avm lerde mağazaları var gidip dinleyin tanitiminida yapıyorlar ben ve arkadaşlarımı olumlu etkiledi

Ben yaptım o hatayı. 10 yıl önce kullandım 5,5 ay kadar. Şimdi vücudum kupkuru o kadar çok zararı olduğunu düşünüyorum ki bin pişmanım. Saçlarımda bile yağ kalmadı ne yaptıysam nem kazandıramıyorum 10 gün yıkamasam yağlanmazlar.
Yüzüme sürekli krem kullanıyorum kuru, cansız bir cildim oldu ilacı kullanmadan önce sivilce vardı belki ama en azından canlı, kendini çabuk yenileyen bir cildim vardı
Cilt uzmanına gittim bir cihazla cilt tarama testi yaptı yüzümdeki sebum oranı sıfır çıktı düşünün.

Yıllar geçtikçe daha iyi anlıyorsun zararlarını, sürekli söylerim o lanet ilacı içmeseydim diye :KK42:

Saçlarım konusuna hiç girmemiştim bile .Evet saçlarım eskiden ikinci gün yağdan parlayabilirdi .Yıllardır cok hacimsizler.

Bedelini bu kadar ağır ödeyecegımı bilsem sivilcelerimle barışırdım asla böyle bi kalıcı yan etkisinden bahsedilmemişti .

Ben güzellik uzmanligi eğitimi aldım (hobi olarak mesleğim değil )bir sürü pahallisindan ucuzunu marka denedim ve kiehls i ilk arkadaşımdan duydum Botox yaptırmış zannettim bir degisiklik vardı 1 ay görmedim ama bu kadar değişmedi numuneleri kullandığını söyledi ben inanmadim açıkçası gidip hemen numuneler aldım .5. Gündeyim kuruluk yok nem dengesi sağlandı burnum parlamiyor yanaklarım soluk ve mat değil gibi gibi en azından numune alin ücretsiz zaten ilk önce ürünü satmiyolar önce numune deneyin diyolar .usa Menşei eczane kanalliymis normalde bu ürünler ama şuanda tr 'de avm lerde mağazaları var gidip dinleyin tanitiminida yapıyorlar ben ve arkadaşlarımı olumlu etkiledi

Çok teşekkür ederim :KK200:Şimdiden cok heyecanlandım.

Kızlar, ben bi 10 yıl kadar önce bu ilacı 6 ay kadar kullandım .6 ay sonrası bebek gibi bi cilde sahip oldum ve o güzellik belki bi kaç yıl sürdü ,sonrasın da inanılmaz kuru bi cilde sahip oldum .

Nette bi çok araştırma yaptım;genel de ilacı yeni bitirip güzel zamanını yaşayanlar yazmışlar.Sadece bi iki kişiye ulaşabildim ve onlar da aynı tezi savunuyorlar;evet bu ilaç cildi kalıcı olarak kurutuyor ve kuruluk yaşlandırma sürecini hızlandırıyor .

Bahsettiğim ilacı kullanmış olup,ilaç vücut yağ dengesini bozduğu için,vücudunun erken yaşlandığını hisseden, gözlemleyen var mı?. Denediğim tüm nemlendiriciler geçişi bi çare oluyor ,tenim asla eskisi kadar yumuşak değil ;o kadar kuru ki vücudum özellikle ellerim .

5-10 yıl öncesi kullanıp aynı durumu yaşayanlar yazarsanız cok sevinirim,psikolojik olarak hep kendimi suçluyorum daha genç kalabilirdim diye .

Ben de 2007-2008 eğitim yılında kullandım ama bende kuruluk yapmado. Onun yerine o bebek gibi cilt gittiğinde patatea tarlası gibi inişli çıkışlı bir cildim oldu. Acayip çukurlaştırdı cildimi. Hani derler ya sıkma sivilceni iz olur, o izler halt etmiş valla.

12-13 sene önce 1 ay kullandım sadece nerdeyse tamamen temizledi bir daha da doktor yazmadı zaten.
5 sene önce hacemat yaptırdım. Bilirsiniz vücuttaki ilaç artıklarını falan temizliyor. Hacamattan 1 gün sonra durduk yere sivilcelerim tekrar çıktı.
Hala da regl öncesi vs o ilaçtan sonra çıkmayan sivilcelerim düzenli çıkıyor.

Yani diyeceğim, 1 ay kullandığım ilacın etkisi 8 sene vücudumdaymış.

Hacemat öneriyorum kısaca. Ama ergenlik kadar olmasa da sivilceler doğal akışına geri dönecek.

Yanlıs anlamayın ama, kaç yasındasınız? Belki normal yaşlanma sürecine girmiş olabilir misiniz? Çünkü böyle birsey olsa, çok uzun zamandır kullanılan bi ilac bu yeni değil, sizin gibi daha cok vaka olurdu bilinirdi diye düsünüyorum.
Kullanan arkadaslar yorum yapar umarım, yakın zamanda bende kullanmayı dusunuyordum.

Yaşım 32.Elbette hem yaş hem iki çocuk muhakkak cok şey götürdü ancak 20-22 yaşlarında kullandığım ilacın bahsettiğim şikayetleri 25 lerim de başlayıp günden güne arttı .

Keşke ilaç suçsuz olsa :)Yıllardır bunun pişmanlığını yaşıyorum en azından normal yapacak bişey yok,yaşlanıyorum derdim .Kendi güzelliğimi imha etmenin üzüntüsünü yaşıyorum ,sadece .

Bakın ilacı kullanırken cilt bakımınızı iyi yapmanız gerekirdi. Güzel bir şekilde nemlendirdiğiniz sürece tedavi sonrası bu sorunlar olmazdı. Ben kullanmadım ama baya araştırmuştım. En güzel nemlendiren güzel bir ürün alıp yüzünüzü sabah akşam öğlen her vakit nemli tutmanız gerekirdü. Vücudunuzda aynı şekilde. Bebe yağlarıyla dengeyi korumanız gerekirdi. Yoksa aksine gençleştirir bile. Geriyor çünkü o ilaç yüzü. Önemli olan ilacı kullanırken yeterince su içmek ve en iyi şekilde nemlendirmek

Ben bu ilacı asla önermiyorum ve cok şaşırıyorum Türk doktorları neden çıkan bir sivilceye hemen bu ilaca baslatirlar. Kızlar benim hayatımı mahvetti bu ilaç hastahanelerden çıkamaz oldum. Bu ilaca baslamadan en az 10 defa düşünün derim. Evet benimde kullanan bebek gibi yüzü olan arkadaşım oldu onun da hem kabızlık yaşadı hem adet düzeni altüst oldu. Hormonları bozuldu. Bence iyice bi düşünün öyle baslayin

Yuzunuze uyguluyor musunuz yoksa yalnizca vucudunuza mi?
Yüzüme de uyguluyorum ama çok az miktarda. Tüylenme yaptığı hiç bir yerde yazmıyor bayağı baktım. Bi çok şeye iyi geliyormuş yalnız tek kötü yanı komedon yapabilir gibi bir şey okudum o nedenle oldukça ince belli belirsiz bi katman halinde uyguluyorum. Araştırın siz de isterseniz bi çok yağ türü var insanlar 2 yağı filan birleştirip krem gibi kullanıyorlar o kadar kimyasalı vücudumuza uygulamaya hiç gerek yok.. özellikle Hindistan cevizi yağı gerçekten hiç yağlı his bırakmıyor ve aslında mantığı da şuymuş yağ derimizin yüzeyini kaplıyor ve nemi bu şekilde hapsediyor.

Bir benzeri olan aknetrent i kullandim. O kadar zaman gecmedi ama bir yan etki gormedim..

Tamam
Ben 15 ay tedavi gordm zoratenin raktn hepsini ve en yuksek dozunu bi dudagim bile ne yara oldu ne kurudu ama tabi biseye yaramadi 25 yasindayim hala sivilcelerle gezuorm.doktor yapcak bisey yok en yuksek dozunu verdim dedi arladaslardsm kimi yemek bike yiyemyomus 10lukla annesi yediriyomus benim 60 di bisey olmadi yag hormonlarin hizli calisiyo dedi atti kafadan sanrm ugrasmak istemedi en sonki doktor ozelde bide.her gittigim eczanede bana ilac tanitimi yapmalarndanda biktm bebekndusunyom dyom hala tanitiyolar ne ilac gorcek yanm var ne insanlarla gorusmek istemyom o derece yuzune noldu nolmus elinin koru olmus tovbe ya gormyolar sanrm illa sorup yaralicaklar bide bitane sivilcesi cikan miy miy yapanlardanda konusmak istemyom

Tamam canını sıkma sen bir güzellik uzmaniyla filan görüşsen ben ise baslayinca böyle bir şey yapmayı düşünüyorum leke tedavisi filan işe yarıyor

Saçlarım konusuna hiç girmemiştim bile .Evet saçlarım eskiden ikinci gün yağdan parlayabilirdi .Yıllardır cok hacimsizler.

Bedelini bu kadar ağır ödeyecegımı bilsem sivilcelerimle barışırdım asla böyle bi kalıcı yan etkisinden bahsedilmemişti .
Bana kullanma diyen çok olmuştu ama ergenlik işte dinlemedim, ömür boyu katlanacağız sonuçlarına.

katılıyorum normalde yağlı cilt genç yaşlanır derler ama bu ilaç yüzünden bende de erken olduğunu düşündüğüm kırışıklıklar var :KK43:

Ben Muadilini (acnetrend) kullandım 2008 yılıydı sanırım. Süreçte bazı kurumalar yaşadım elimde nemlendiriciyle dolaştım güneşten kendimi sakındım koruyucular kullandım. Ben bahsettiğiniz problemi yaşamıyorum. Aklıma geldikçe nemlendirici kullanırım sadece bir de kimyasal kullanmadan cildi temizlerim (zeytinyağlı sabunla)

Kızlar, ben bi 10 yıl kadar önce bu ilacı 6 ay kadar kullandım .6 ay sonrası bebek gibi bi cilde sahip oldum ve o güzellik belki bi kaç yıl sürdü ,sonrasın da inanılmaz kuru bi cilde sahip oldum .

Nette bi çok araştırma yaptım;genel de ilacı yeni bitirip güzel zamanını yaşayanlar yazmışlar.Sadece bi iki kişiye ulaşabildim ve onlar da aynı tezi savunuyorlar;evet bu ilaç cildi kalıcı olarak kurutuyor ve kuruluk yaşlandırma sürecini hızlandırıyor .

Bahsettiğim ilacı kullanmış olup,ilaç vücut yağ dengesini bozduğu için,vücudunun erken yaşlandığını hisseden, gözlemleyen var mı?. Denediğim tüm nemlendiriciler geçişi bi çare oluyor ,tenim asla eskisi kadar yumuşak değil ;o kadar kuru ki vücudum özellikle ellerim .

5-10 yıl öncesi kullanıp aynı durumu yaşayanlar yazarsanız cok sevinirim,psikolojik olarak hep kendimi suçluyorum daha genç kalabilirdim diye .
6 aya yakın kullandım.
Sizin bahsettiğiniz gibi bir sorun asla yaşamadım, yaşamıyorum.
Benim yüzümde hiç yok gibiydi, fakat sırtım, genetal bölgem, kollarım da çok vardı.

X