Riskli ve kanamalı bir doğumum olacak. lütfen kadın doğum doktoru önerin

lalabel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2014
129
45
44
Merhaba,
2,5 ay kadar sonra doğumum olacak. riskli ve kanamalı bir doğum geçireceğim söylendi. bu yüzden gittiğim özel ve devlet doktorları beni hep İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Hastanesine gönderiyor. şiddetle de orası önerildi.
Süleyman Bal Kliniğine gidiyorum asistanları çok kötü olduğundan ve Süleyman bey hakkında fazla bilgim olmadığından dolayı emin olamıyorum. malum korkularım artıyor ve çok iyi bir doktora ihtiyacım var.
önerileriniz varmıdır ??
lütfen yardımcı olun. teşekkür ederim..

boyle bir sey yasayan varsa o yazarsa iyi olur simdi ben de memnunum dr dan ama sikayetler farkli. gecen gun bi komsumuz da dedi yillar once cok kanamali bir dogum gecirmis dr da onceden tedbir almamis on bes gun yogun bakimda kalmis bu seni korkutmak icin degil hele boyle bir zamanda olumsuz bir sey soylemek istemem ama tedbir onemli iste yalniz o bana soyle bir sey soyledi kan verince dahi cok kani akarmis damarindan filan tekrar dogumu yasaklamis doktor senin durumun nedir. gercekten cok kani akanlarda mi oluyor bu sorun. bende de boyle cok kanim akar kan verince bandi kendim yapistiramam koluma hatta yoksa her yer kan olur. hos ben hamile degilim epey tedavi de gordum olmuyor ama insan merak ediyor iste. sen de en guzel sekilde saglikli sihhatlice bebisine kavusursun insaallah canim...

Benim doğumum da zordu. Bebek iri olduğu için. Doktorum çok zorlanmıştı. Ancak kanamalı olacak olması farklı bir şey. Zeynep Kamil diyeceğim ben. Hep duyduğum devlet olmasına bakma, üstüne yok diyorlar. İyice araştırmakta fayda var. Umarım Allah seni ve bebeğini korusun, sağ salim al kucağına. .

arkadaşım bana bi doktor ismi vermişlerdi çok iyi bi doktormuş paylaşmak isterim senle marmara üni. eğitim ve araşt. hast. nejat hüseyin ceylan

öncelikle Allahım tez zamanda sanada nasip etsin canım. sana ve herkese dua edeceğim...
bende 10 cm 12 cm boylarında miyomlar var ve dahada büyümüşler. bebekle yan yana durduklarından kanama olacakmış. doğum esnasında kan takviyesi yapılacakmış. durum bu. doktorlar farkında olacaklar sanırım. zaten son kontrolde kendimde hatırlatacağım. ona göre tedbir alırlar sanırım. ama işte doktora güvenmek istiyorum.

amin canım cümlemizin
zeynep kamil anadolu yakası değilmiy di sanki. ben beylikdüzündeyim. oraya yetişememki

allah razi olsun canim, amin insaallah... insaallah her anlamda icine sinen doktor ve hastaneyi bulursun. rabbim yardimcin olsun...

Merhabalar..
Kanuni'de bir arkadasim normal dogum yapmisti.. Cok memnun kaldigini soyledi. Ama baska da bir bilgim yok ne yazikki. Doktor ismi bilmiyorum.. Yenibosna Ozel Nisa hastanesinde de Murvet ve Asiye hanim var. cevremde giden cok fazla arkadasim var.dogum yapan.. Cok memnun kaldilar. Bir defa ben de gitmstm. Ama sizin durumunuz farkli oldugu icin tam tesekkullu bir devlet hastanesi olmasi daha onemli sanirim.. InsaAllah icinize sinen, iyi bir doktor bulursunuz..
Allah hayirli dogumlar nasip etsin. Sag salim bebeginizi kucaginiza almayi nasip etsin..

Amiiin. çok teşekkür ederim.
doktorların bile başka doktoru tavsiyesi var. bir bildikleri vardır diyerek Kanuniye karar verdim. Allahın izniyle. iyi bir doktor da şansıma artık. muayenelerden kimse memnun değil. ama içerdeki doktorlar hakkında iyi konuşuyorlar. güven geldi biraz ama
KORKUYORUMMMMM az kaldı.

Merhaba Lalabel hanım. Doğumunuz nasıl gecti? İyisiniz İnşallah.
merhaba,
doğumum çok kötü geçti. son durum 12 cm ve 7 cm olmak üzere miymlarım vardı. doğum kanalında değil diye normal doğum dediler. zorladılar. artık vücudum uyuşmuş ve halüsünasyonlar görüyordum uyardım çok yalvardım seeryan istedim. beni o halde başka odaya yürüterek götürdüler. ve malesef bu bilgiyi o kadar gitmeme rağmen dosyama işlememişerdi ve doktorun haberi yoktu..
bebek yukarda olduğundan aşağı indirmeye çalıştırdılar ve buda saatler boyunca ıkınmakla geçti bebek inmedi. 10 saat te doğuramadım. bebeğin sanırım kalp atışlarıydı doktor 80 e düştüğünü bağırıyordu ebelere bayılmıştım ama sesleri duyuyordum. olmadı yine yalvardım yinede bildiklerini okudular. devletin prosödürü öyleymiş. normal doğuma çok zorlandım malesef.
en sonunda feryatlarıma cevap geldi vede anladılar olmayacak. toplandılar sordular sezeryan dedim kızdılar tabi çok acı çektin sezeryanla bi bu kadar acı çekeceksin dedi ebe. bana güven dedi iyi dedim güvendim. kesi attılar. ne olduğunu bilmiyordum bilsem kabul etmezdim ((
kesi yerinde 7 dikiş var yorgan diker gibi dikmişler. diğer dikişlerin sayısını bilmiyorum. kanamam durmadı 1 saat sonra tekrar dikiş atıldı. bebeğim 3 aylık şuan. ve ben halen oturmakta zorlanıyorum. ve başka sorunları getirdi beraberinde..
durum bu

Çok uzuldum sizin için. Çok geçmiş olsun. Allah yardım etsin İnşallah. Kendinizi ve bebeginizi iyi bakın.

Çok uzuldum sizin için. Çok geçmiş olsun. Allah yardım etsin İnşallah. Kendinizi ve bebeginizi iyi bakın.

Teşekkür ederim. iyi bakmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Rabbime binlerce kez şükür olsunki onun bizi koruduğuna inanıyorum ve çok daha iyi olacağız...

bu arada eksik yazmışım. doğuma 57 kilo ile girdim. 4 kilo doğdu bebeğim. yani bütün bunlara birde iri bebek olmasına rağmen inatla eziyet çektirdiler. etim budum neyse? anlamadım bu işi.
4 kilo bebek iri bebek sınıfında değilmiydi yoksa
amaaaannnn ağlamak geldi içimden. halen unutamıyorum kızımın ilk resimlerine bakıp bakıp ağladığım oluyor bazen. sorunlarım olmasına rağmen bana dokunacaklar korkusundan doktora gidemiyordum. cesaretimi topladım sonunda. muayene sırasında kaçmazsam iyidir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…