Riskli doğum hikâyem

Sunshine597

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2020
1.337
584
26
Merhaba hanımlar öncelikle Allah dileyen isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin gebe kalma sürecimi es geçerek yazıyorum merak edenler açtığım konulara bakabilir 1 düşük 1 erken doğum kaybıyla 3. gebeliğimi korku endişe ile 22. haftaya kadar geçirdim cinsiyeti öğrenmeye gittiğimizde doktor yarık dudaktan şüphelendi doğrulamak icin ertesi güne perinatoloji uzmanindan randevu verdi evet bebeğimde yarık dudak damak ve kalbin büyük ana damarlarının ters olduğunu ögrendik doktor bu iki bulgunun yüksek ihtimal engelli olabileceğine yorumladı ve o hastanede doğumun yapılamayacağini tam teşekküllü araştırma hastanesine yönlendirdi imtihan içinde imtihan oluyorduk aynı gün gittiğimiz kalp doktoru teşhisi onayladı başka profesör doktor amniyosentez yaptirmamı iki bulgunun trizomi 13 18 işaret ettiğini soyledi amniyosentezi kabul etmedim her ultrasona gitgiğimde doktorların pskolojik baskısına rağmen hamileliğim devam etti tabi pskolojik olarak çok yıprandım yaşadıgim kayıplardan sonra kavuşmayı dört gözle beklerken bu durumla karşılaşmak zor oldu ama bunun bir imtihan olduğunu sadece bu süreçle sınanacağımızın bilincinde olarak tevekkül ettik kalp doktoru doğumdan sonra hemen bebeğimi göremeyeceğimi eğer sendrom durumu varsa ameliyat olamayacağını doğumun 38. haftada olmasını kalbinde ki zarın kapanmamasını gerektiğini oldukça riskli olduğunu söyledi günlerimi çok zor geçirdim eşimle beraber her hastane sonrası üzülüyor ama eve gelince yine umut doluyorduk derken 35+5 de 2,5 saat suren normal doğum sonrası oğlumu kucağima aldım doğum öncesi anlatılanlardan çok farklıydı bebeğimi kucağima verdiler biraz durduktan sonra götürüp kalbinde ki zarı aldılar bebeğim yeni doğan bölumde kalırken ben farkli odadaydim ama istediğim zaman gidip görebiliyordum sendrom hakkında hicbirsey söylemediler doğumdan önce gordugum doktorları doğumdan sonra göremedim çok şukur evladima sağlıkla kavuştum tabi dudak damak yarığı ve kalp sorunumuz vardı güclü evladım tabi ona o gücü veren Allah'a hamd olsun 8. günde kalp ameliyatını başarıyla atlattı 17. günde evimize çıktık sürecimiz yorucuydu sanki rüyada gibiydik ne kadar inancım olsada yaşadıklarım isteğimden çok çok güzel ve fazlaydı hastane çantamı hazırlarken bile bebeğime kıyafet koymaya bile şuphe ettim uç zıbından başka birsey yoktu hemsireler kıyafetini isterlerken o an yaşadıgim duygunun tarifi yoktu çok şukur iyiyiz bebeğim dudak damak yarığina rağmen emzik alabiliyor Allah sürecimizi oyle güzel kolaylaştırdı artık bundan sonra ağiz icin sürecimiz başlayacak insallah bu surecleride kolay atlatıriz Rabbim kimseyi evladiyla imtihan etmesin isteyen herkese hayirli sağlıklı evaltlar nasip olsun🤲🤲☺️

Hikayenizi baştan sona okudum gerçekten çok emek var ve duygusal ama sonunun böyle güzel olmasına çokk sevindim inşallah ömür boyu çok mutlu olursunuz bende tüp bebeğimin negatif olduğunu öğrendim eşimde ileri hareket yavaşlığı bende pko var aly lokman hekime bakarken buldum sizi inşallah bir gün bende burada doğum hikayemi anlatırım annelik duygusunu bende yaşarım 🥹❤️

Hikayenizi baştan sona okudum gerçekten çok emek var ve duygusal ama sonunun böyle güzel olmasına çokk sevindim inşallah ömür boyu çok mutlu olursunuz bende tüp bebeğimin negatif olduğunu öğrendim eşimde ileri hareket yavaşlığı bende pko var aly lokman hekime bakarken buldum sizi inşallah bir gün bende burada doğum hikayemi anlatırım annelik duygusunu bende yaşarım 🥹❤️
Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için Allah razı olsun, bu yoldan geçen birisi olarak size kocaman sarılıyorum🥹 Rabbim sizi de en hayırlı zamanda hayırlı sağlıklı evlatlarla müjdelesin güzel haberinizi bekliyorum🥰❤️

Sizinle mesajlaşmıştık aylar önce. Az önce mesajlarımı karıştırırken gözüme çarptı tam merak etmiş size yazmak üzereyken profilde konunuzu gördüm. Gerçekten çok mutlu oldum. Bizim de küvözde sürecimizde hemşireler arayıp kıyafetlerini istediklerinde inanmamıştım o anları bana yeniden hatırlattınız 🥲 inşallah beslediğiniz her bir damla bebeğinize şifa olur. Çok güzel ve sağlıklı bir ömrü olsun sağlıkla büyütün ay ağlamicam 🥲🥲🥲

Sizinle mesajlaşmıştık aylar önce. Az önce mesajlarımı karıştırırken gözüme çarptı tam merak etmiş size yazmak üzereyken profilde konunuzu gördüm. Gerçekten çok mutlu oldum. Bizim de küvözde sürecimizde hemşireler arayıp kıyafetlerini istediklerinde inanmamıştım o anları bana yeniden hatırlattınız 🥲 inşallah beslediğiniz her bir damla bebeğinize şifa olur. Çok güzel ve sağlıklı bir ömrü olsun sağlıkla büyütün ay ağlamicam 🥲🥲🥲
Derken siz beni ağlatıcaksınız🥹, Sağolun Allah razı olsun sizinle mesajlaşmak çok iyi gelmişti o dönem her ne kadar bir meleğinizde olsa diğeri kucağınızda çok şükur Rabbim ona hayırlı sağlıklı ömür nasip etsin 🥰🤲 çok şukur buraya mutlu sonla biten bir konu açmak nasip oldu☺️

X