Resmen moralim bozuluyor-Vücudumdan tiksiniyorum :(

zayiflicim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2009
571
44
Ortaokuldan beri kilo problemi yaşayan 25 yaşında enç kızım. Lise döneminde kendi kendime baya bir kilo verdim.Fakat o dönemde, vücut nemlendirmenin önemli olduğunu çatlakları önleyebileceğini, sporsuz verilen kilonun sarkıklık oluşturacağını vs hiç bilmiyordum. Kilo verdiğim için mutluydum ama zaman geçtikçe kol altlarımda,kollarımda ve göbeğimdeki deri sarkıkları, kollarımda,göbeğimde ve belimdeki çatlaklar daha da belirginleşti. Vücudumdaki çatlaklar o kadar çok o kadar belirgin ki (özellikle kollarımda) kendimden utanıyorum depresyona giriyorum. Hiç bir şey giyemiyorum. Resmen tiksiniyorum bu halimden. Ayrıca yine kilo aldım.Ne olur yardım edin çatlaklar için ne yapabilirim, nasıl daha az görünrler? Sarkmaları nasıl düzeltirim? DErdimi açarken bile ağlayacak konumdayım sınavım var ona bile çalışamıyorum mucizelere iihtiyacım var

Canım bence spora başlamalısın. Ama evde kendi başına değil. Bi spor salonuna yazıl oradakiler seni daha iyi anlar ona göre diyet listen falan olur. Tek başına halletmen zor olur diye düşünüyorum. İnşallah en kısa sürede verirsin kilolarını

Catlaklar tazeyse contractubex oneririm degilse yapacak bisey yok, acilen spora basla, sporla fit ve sıkı bir vucuda kavusunca catlaklarini gormeyeceksin bile.
sporla duzeltilemeyecek boyutta sarkman oldugunu dusunmuyorum yasin cok genç, cilt elastikiyetin oldukca yuksektir.

benimde çok çatlağım var kilo verdikçe silikleşiyor tabi çok spor yapıyorum. spor yaparsan işe yarar dambıl falan kullan

Estetik falan düşünmüyorsanız tek yol var; İyi bir spor salonuna yazılıp spor hocası eşliğinde vücudunuzu forma sokmaya çalışacaksınız. Bilinçsiz bir şekilde kilo vermişsiniz belli ki. İstediğiniz gibi bir vücuda oturarak ulaşamazsınız.
Oluşmuş olan çatlakları gerçekten geçiren bir yönteme pek rastladığımı söyleyemeyeceğim. Ama kilo vermeye tekrar başlayacağınız süre zarfı içinde daha fazla çatlak oluşmaması için izleyebileceğiniz onlarca yol var. Birini seçin aklınıza yatanı yapın.

Öncelikle sınavına konsantre ol yaşın genç olduğundan kapanmayacak bir sıkıntı değil senin için sınavdan sonra spora başlarsın gerekli tıbbi desteği de alırsan hallolur canım

Spor tavsiyeniz fitness ,aletli gym filan mı kızlar? Yoksa pilates tarzı sıkılaşmaya yönelik şeyler mi?

Çatlaklarım taa liseden kalma bu arada,yeni değil ama yeniler de var 1-2 tane onlar için ne yapabilirim peki

contractubex krem tarzı birşey sanırım bakayım netten. Çatlaklarım yeni değil maalesef. çok kötü

benimde çok çatlağım var kilo verdikçe silikleşiyor tabi çok spor yapıyorum. spor yaparsan işe yarar dambıl falan kullan

ne tip spor yaptınız?kendiniz mi yoksa uzman eşliğinde mi?

Neden bedeninden tiksiniyorsun.. Şükret haline.. Kimse manken vücudunda olmak zorunda değil.. Kaldı ki onlar bile sonsuza dek o vücutla yaşayamıyorlar.. Yer çekimi denen hadise ve zaman (yaşlanma hali) var! Ben aşırı kilo almamama rağmen 2-3 kilo alıp verdiğim zamanlar kalça yanlarımda çatlaklar oluştu ergenlik dönemimde. Tabi o zaman senin dediğin gibi farkına varamıyor insan bunların oluşmasını nasıl engellerim diye.. Farkına varınca da iş işten geçmiş oluyor ama hiç sorun etmiyorum.. Şükrediyorum Yüce Yaradana..

Bol bol yürüyüş yap, bölgesel hareketlerle sarkmış vücudunu toparlarsın pes edip umudunu kırma.. Tanıdığım biri aşırı kiloluydu.. Düzenli yürüyüş, hareketlerle ve doktor kontrolündeki diyetle MaşaAllah istediği kiloya ulaştı.. ve sporun, yürüyüşlerin çok yararı oldu sarkan yerleri toparlandı.. Laf olsun diye demiyorum gerçekten azimli olup bunları yaparsan istediğin vücuda az çok ulaşırsın.. Arkadaşım sabahın köründe kalkar uzun yürüyüşler yapardı.. akşama doğruda bol bol yürürdü.. Evde bölgesel hareketler yapardı.. Çok öğün az az yerdi..

Çok teşekkür ederim tavsiyelerinniz için.

Tabi ki halime şükürler olsun. Tiksinme sebebim vücuduma iyi bakamadığım için. Neticede bu herhangi bir kaza sonucunda olmadı ki benim yüzümden oldu, yedim yedim kilo aldım sağlıksız yaşadım bakmadım kendime. O yüzden kendime kızıyorum aslında..

Boy ve kilo kaç?
Asla sporsuz zayıflama.
Hem spor hem de diyet konusunda bir uzmandan yardım al.

düzenli olarak bunları yapıyorum ama tabi arada aksıyor. Yürüyüşleri ihmal etme açık havada daha çok yağ yaktığımı fark ettim
Ne kadar keyifli egzersizler, çok teşekkür ederim :)

Boy ve kilo kaç?
Asla sporsuz zayıflama.
Hem spor hem de diyet konusunda bir uzmandan yardım al.

174 boy 84 kilo

canım spora başlayınca düzelir emin ol geç olmadan spora başla.. bu arada kaç kilosun?

Spor tavsiyeniz fitness ,aletli gym filan mı kızlar? Yoksa pilates tarzı sıkılaşmaya yönelik şeyler mi?

Çatlaklarım taa liseden kalma bu arada,yeni değil ama yeniler de var 1-2 tane onlar için ne yapabilirim peki

konunu okuyunca , eski günlerimi anımsadım ..... orta 2 deyken kilolar bana bir geldi bidaha da gitmemişti... tatile gittiğimde arkadaş ortamım olmadı ...adım yoktu lakabım şişkoydu, alay ettiler hep.. (erken adet gördüm ,yapılıydım,çocuk gıbı görünmüyordum) gençkız oluyorum yeni yeni beğenilmek istiyordum ama annemden kiloluyum,44 bdn okul eteğim vardı hayal et 79 kiloydum boy 1.65... aynı senin gibi bilinçsiz zayıfladım, şuan o günlerden kalma çatlaklarım çok ,onlarla barişman lazım, ama sarkmalar için spor yapmalısın, benim o vücudum FISTIK GİBİ olduysa seninkii ooo ... BAŞARIRSIN HİÇ TAKMA KAFANA DERSLERİNE KAFANI YOR... YAP SPORUNU , kol sarkmaları için ayrı egzersizler var bak nette evde de uygula ben hala yaparım alışkanlık oldu ...spor salonları baya maddiyat istiyor ben o zaman gidememiştim dışarda açık alanda koştum, deli gibi, o parklardaki aletlerle çalıştım,netten bakmıştım o aletlerle neler yapılabilir...sonuç .... muazzam ....38 bedene düştüm,... evlendim balayında ipli bikini bile giydim,şimdi hamileyimde aldığım kiloları gel gör, top gibi oldum yine... eşime anlatırım şişko hallerimi de güleriz birlikte,

Arkadaşım öncelikle sporla sıkılaşın fiziğiniz düzelince çatlakları görmezsiniz bile,ben bide bu çatlak konusunun insanın teniyle alakalı oldunu sanıyorum benim hiç çatlağım yok genç kızlık dönemimde bende kiloluydum baya sonra çok zayıfladım şimdi evliyim iki çocuğum var inanın hiç çatlağım yok,bunları sizi üzmek yada başka bişey için yazmadım vücut elastiketiyle alakalı bişey oldunu duymuşdum, üzülmeyin lütfen çok şükür başka bi sağlık sorununuz yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…