Reiki Nedir?

hepinize merhabalar
ben yaklasık 13 yıldır Usui Reiki enerjısını uyguluyorum aynı zamanda Reiki eğitmeniyim
her hangıbır sorunuz olursa seve seve yardımcı olmaya ve cevaplamaya calısırım :)
reikinin bana kattıgı cok fazla sey oldu :)
ben bıraz sanslılardanım galıba 12, 13 yasında reıkı ıle tanıstım
benım ofkemı notururılıze etmeme yardım ettı, olaylara daha daha ılımlı ve sakın bakmaya yardımcı oldu, bazı fızıksel rahatsızlarımın ıyılesme surecını hızlandırdı , duygusal sorunlarımda benı gercekten cok rahatlattı ve farkındalıgımı gelıstırdı :)
sevgıler

Ben de yaklaşık 2 yıldır reiki yapıyorum. İkinci aşamadayım. Şu sıralar reikiden biraz uzak kalsam da (bahanem hayatın yoğunluğu ama aslında hayatın yoğunluğunda reiki yapmak gerek biliyorum, tembellik mevsimindeyim) ama şunu itiraf etmeliyim ki gerçekten müthiş bir öğreti reiki. Müthiş bir enerji. Hayatınızın hiç beklemediğiniz bir anında, umutsuzluğa düştüğünüz anlarda, kimsenin size yardım elini uzatmadığını düşündüğünüz anlarda bazen reiki enerjisi size ilaç gibi gelebiliyor. Herkes öğrenmeli bence, herkes tanışmalı bu muhteşem enerjiyle.

sana katılıyorum aQuatha bencede herkes en azından denemelı :) her zaman ogrencılerımede dedıgım gıbı hayatımızda zorluklar acılar yaslar yasıyabılırız ama onemlı olan bu donemlerımızı en az hasarla gecebılmek ve hayatımıza devam edebılmektır ve bu zorlu sureclerde REIKI gıbı bır enerjıyı destek alırsak ınanın cok daha kolay ve dogru bır sekılde surecımızı ılerletebılıyoruz :)

Söylemeden geçemeyeceğim. Ben annem kanser teşhisi aldıktan sonra Reiki'ye sarıldım. 6 ay ömür biçilen annemi Allah'ın bana izin verdiği ölçüde sevginin ve reikinin gücüyle 19 ay yaşatabildim. Ne yazık ki onu 5 ay önce kaybettim ama Reiki'nin kanser tedavisinde çok önemli bir yeri olduğuna hala inanıyorum.

"irem" yaslar yaşayabiliriz demişsin ya... O yüzden bunu açmak istedim yoksa kaybım hakkında konuşmak hala çok güç geliyor. Annemi kaybettiğim hafta kendimi çok ama çok güçlü hissediyordum, yanlış anlaşılmasın çok metanetliydim, dirayetliydim... Bu durumu ben de çok yadırgadım, arkadaşlarım da çok yadırgamışlardı. Ben böyle bir durumda akıl sağlığımı yitireceğimden neredeyse emindim, arkadaşlarım da kara kara beni nasıl toparlayacaklarını düşünüyorlardı belki de... Sonra Reiki hocamdan öğrendim ki hastalığı sürecinde anneme reiki gönderen herkes o andan itibaren bana reiki göndermeye başlamışlar...

İyi, kötü, tatlı, acı hayatından her anında reiki size yardım elini uzatabiliyor arkadaşlar. Eğer kafanızda "Acaba öğrensem mi?" sorusu bir kere geçtiyse ertelemeyin ve öğrenin. Hiçbir şey kaybetmezsiniz, aksine çok fazlasını kazanırsınız...

aQuatha bilmeden de olsa seni uzdugum ıcın cok ozur dılerım basın sagolsun ...

aQuatha bilmeden de olsa seni uzdugum ıcın cok ozur dılerım basın sagolsun ...

Canım özür dilenecek bir şey değil bu... Kendini kötü hissetmeni istemem. Hayatın gerçekleri hepsi...

Sevgiler...

hayatın gerceklerı evet ama bır an ıcın sızı uzdugum ıcın uzuldum

Son düzenleme:
X