Regli Geciktirme

belladeniz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2020
1
0
22
Herkese merhaba, ben 22-30 temmuz arası tarihlerinde tatile gidiyorum ama yüksek ihtimal reglim o tarihlere denk gelebilir. Tatilde regli olmamak için ne gibi ilaçlar kullanmalıyım ya da ne yapmalıyım? Bundan önce kullanmadım ve bu ilk olacak o yüzden pek bir bilgim yok ve bir çok şey duydum, şişkinlik, ağrı vs gibi bana yardımcı olur musunuz?

Regl tarihinden 1 hafta önce kullanılmaya başlanan ilaçlar var eczaneden isteyince veriyorlar isterseniz bi sorun. Ben kullanmıştım adını hatırlamıyorum şişkinlik ağrı yapmamıştı

Adet geciktirici tek ilaç var zaten. Primolut n olması lazim. Eczacinizdan isteyin.
Son üç yıl içindeki bütün tatillerin regl dönemime denk geldi ve hepsinde kullanmak zorunda kaldım.
Şişkinlik dışında bir sıkıntı yaşamadım. Ağrım vs olmadi. Ama tabi ki kişiden kişiye değişir. Hepsinde de bıraktıktan iki gün sonra filan regl oldum. Sadece ilkinde reglim biraz uzun sürmüştü ama bu da gayet normal.
Korkulacak bir ilaç değil.

geciktirici ilaçlar var. onları araştırabilirsiniz.

benim takıldığım nokta bu süreçte tatile gidiyor olmanız. bence bir daha düşünün.

X