Regl sancısı

Zuzu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
55
0
ya hanımlar benim regl donemim cok agrılı geciyor.. ayaklarımı sıcak tutmamla falan alakası yok ne yaparsam yapıyım hep aynı ilk gun hele kabsum oluyor karnımda sıcak su torbasıyla geziyorum 2 tane majezik iciyorum en az..
evlenince gecer demeyin herkes oyle diyor ne alakası var bilmioru birde evli arkadaslarda gecmiyor valla demişler okumustum :)

ne yapmam lazım doktora soyledim ilgilenmedi pek :KK70: bi yardımda bulunmadı o konuyla ilgili yani..

canım bide hayıtotu adçayını dene adetöncesi semptomlara birebirmiş.benimde gençkızken öyleydi.şimdi geçti ama sen acil çözüm istiyorsan bitkileri tercih et

benimde evlenmeden önce çok kötü olurdu ağrılarım.3 tane fala hap yutmak zorunda kalırdım. banada velenince geçer diyorlardı. evlenidim. eskisi kadar çok ağrımıyor. ama bazen oluyor ki hiç halim dermanım olmuyor.şimdi ise çocuk doğurursan geçer diyorlar. bence ne evlilikle nede çocukla ilgisi var
doktoruma söyledim bana apraxsin isimli bir ilaç verdi bakalım bu ay aetimde kullanıcam..

adacayını bide hayır otunu duydum aslnda denemekte yarar var
bitkisel seyler istiyorum bende cnku midem ilac torbasına doncek yoksa!

Benim de böyle bir sorunum var maalesef.
Benim belim ağırır hep hatta evlenmeden önce bazen bayılırdım o kadar fena yani.
Bana da evlenince geçer dediler nispeten hafiflediyse de hala çok şiddetli.
Doğumdan sonra ancak geçiyormuş.
Bir de ben evlendikten sonra öğrendim ki rahmim tersmiş bir etken de buymuş yani.
Belki sendeki problem de bu olabilir.
Bir tavsiyem daha termofor çok kullanma zararlı olduğunu duymuştum...
Kanamayı da çoğaltıyor hem.

kızlar bu sorunlarınız için önce bir jinekologa gitmelisiniz çünkü adetleirn sancılı olması kist belirtisi olabiliyor dogum kontrol hapı vererek hallediyorlar tabikide illa kist olacak diye bir kanun yok ama önce dr a gitmelisiniz

kızlar benimde adetlerim çok sancılı geçiyordu hatta bazen bayılacak oluyordum. dr. agittim ve çikolata kistimin old. öğrendim. bence dr. agitmenizde fayda var. ciddi bir sorun olabilir

kızlar evlenince geçer lafı hikaye,ben evlendim ama hala sancılarım çok fazla her ay kabusum oluyor.ama en etkili ağrı kesici apranax.ben bugüne kadar denemediğm ağrı kesici kalmadı.adet olmadan iki gün önce başlıyorum ağrı kesici içmeye öyle yapınca daha hafif geçiyor doktorumda zaten öyle demişti olmadan iki gün önce içmeye başla diye sizde öyle yapın.

Malesef bendede aynı sorun mevcut,her ay aynı problem bazen ağrı kesici bile etki etmiyor ne yatabiliyorum ne oturabiliyorum ağrıdan, bazen yerleri tırmalayacak derecede ağrı oluyor,çeken bilir çok zor! dediğiniz gibi kist kaynaklı ağrıda olabilir ama nedense jinekoloğa gitmekten korkuyoruz.

a.s.aynı sorunlarla bende uğraştım yıllarca sonra doktora gittim bana bir ilaç verdi süper birşey sanada söyliyim dene bana teşekkür edeceksin.adı kuilil.geleceği gün 2 adet içiyorsun kas gevşetici hiçbirşeyin kalmıyor bir süre kullanımdan sonra yeni ayda geldiğini bile anlamıyorsun.

ama cnaım burdan ilaç ismi vermek ne kadar yanlış sana yaramış ya onda başka etkiler olursa ona zararı olursa hım yerimseniben

mrb benim de aynen regl sancısı sorunum var bundan 2 yıl önce şiddetli oldum acile kaldırıldım okadar kötüydüm yanee ..dr kist olduğunu söylemişti doğumkontrol ilacını kullan dedi....ve daha sonrakki aylarda ultrasonda bişiyin yok dedi kist yok olmuş..faydası var tabii bu hapların ancak gelgelelim aynen sorunum oluyor ağrıdan ..mesela bugün öldüm resmen yaa ..en iyi apranacx geliyor.işte başımıızn derdi bebek doğurunca düzelebilme ihtimali var tabiii rahimi düzeltme gibi şans oluyor..ancak bünye bu umarım evlenince geçer =)

bende çok sancılanırım arkadaşlar,ilk iki gün sancıdan ağlarım artık o derece,çok kötü ,

gittigim doktor var idrar yolu iltihabı icin gittim ultrasonla baktı tahliller vs. hersey normal gayet yumurtalıklar fln duzenli baska bisey yok dedi yani kist falan yok cok sukurr..
ben adet donemlermde hep majezik adlı ilacı kullanıyorum ama ilaclara antipatim var benim cok kullanmak istemiyorum rahatsızlık duyuyorum.. bugun kontrole gitcem ve soylicem bana agrılar icin bi ilac onersin yoksa tahammul edemiyorum yanii
ha birde cok parca gelmesinin yumurtlamayla orantılı olarak dogurganlık ozelligiyle alakası varmıss.. arkadasımın doktoru oyle soylemiş..

ayrıca cevap yazan herkese cok tesekkur ederimm..

yani adetliyken kan parça halinde gelince doğurganlık yüksekmi canım,
ewet de sevindir beni zuzu

yani adetliyken kan parça halinde gelince doğurganlık yüksekmi canım,
ewet de sevindir beni zuzu

ya valla 1. sayfada bir arkadasın gittigi doktor da oyle demiş ama o doktor biraz basından savmıs galiba bak 1. sayfanın en sonunda okursun
bir de benim arkadasım hastanede igne olmadan gecmezdi agrısı doktoru demişti parca gelmesi ve agrı olması dogurganlıkla orantılıdır demiştii
evet diyorum yani :teytey:

:sm_cool:hoooooooooooleeeeeeeeeeey...............,inşallah canım benim,bu gün adet görmem gerekiyo dua et bana inşallah olmam,Şeniz

kızlar yazdıklarınızı okudum beterin beteri vardır ya işte o benim:)))))))) halinize dua edin diyim size adet döneminde hem agrı hem mide bulantısı hemde kusmayla geçiyo ilk günlerim ayrıca adet dönemim belli olmuyo yani günler hiçbir zaman aynı değil tutmuyo duyuyo gibiyim yorumlarınızı doktora git ama gitmediğim kalmadı sanırım hepsi farklı tedavi uyguladı ama sonuç koca bir hiçççççççç adet dönemlerim düzelsin diye ilaçlar kullandım ama bırakınca eski haline geldi kusma için de gittim ama hiçbir işe yaramadı vete şimdi sizden öneri bekliyorum ben ne yapmalıyım ayrıca çalışan biriyim bu işim için de sorun yardımlarınızı ve önerilerinizi mutlaka bekliyorum

kızlar yazdıklarınızı okudum beterin beteri vardır ya işte o benim:)))))))) halinize dua edin diyim size adet döneminde hem agrı hem mide bulantısı hemde kusmayla geçiyo ilk günlerim ayrıca adet dönemim belli olmuyo yani günler hiçbir zaman aynı değil tutmuyo duyuyo gibiyim yorumlarınızı doktora git ama gitmediğim kalmadı sanırım hepsi farklı tedavi uyguladı ama sonuç koca bir hiçççççççç adet dönemlerim düzelsin diye ilaçlar kullandım ama bırakınca eski haline geldi kusma için de gittim ama hiçbir işe yaramadı vete şimdi sizden öneri bekliyorum ben ne yapmalıyım ayrıca çalışan biriyim bu işim için de sorun yardımlarınızı ve önerilerinizi mutlaka bekliyorum

canım merhaba,seni çok iyi anlıyorum gerçektende çeken bilir çünkü evlenmeden önce aynen senin gibiydim belkide daha beter bana her ay hastanede morfin vuruyolardı iki gün evden çıkamıyordum ayrıca dediğin gibi ağrımla birlikte şiddetli bir kusma sudan bile acayip bir klor kokusu gelirdi.bende çok doktora gittim eğer herhangi bir problemden kaynaklanmıyorsa ağrılar tedavisi malesef yok.genç kızken bana doğum kontrol hapı vermişlerdi gerçektende çok faydasını gördüm onu kullanırken ağrım olmuyordu.şimdi evliyim ama ağrılarım halen geçmedi sadece azıcık hafifledi o kadar.sana tavsiyem adet olucağını anladığın andan itibaren özellikle birgün önce olursa daha iyi olur apranax içmeye başla inan daha rahat geçirirsin.bunu bana doktorum tavsiye etti.bu ağrıyı apranax dan başka hiçbir ağrı kesici kesmiyor hepsini denedim en etkilisi bu tam 55 dakkikada kesiyor ki benim ağrımı kesdikten sonra herkezinkini keser.

X