Regl sancısı

kızlar aynı sorun bende de var doktora gittim bi ilaç verdi posten forte diye bi ilaç adet olmadan 2 gün önce 3 defa içiyorum evet etkisini gördüm ama ben bekarken böyle sorun yok evlenince çıktı neden bilmiyorum:uhm:

o ponstan fortu bende denedim ama bende işe pek yaradıgı söylenemez ayrıca siyah ve beyazım doktorun sana sölediği gibi bana agrı kesiçi içmemi söledi ama adetim belli olmuyo 1 hafta yada 10 önceden bulantılar başlıyo yada agrılar ne zaman olucamı kestiremiyorum malesef buda beni daha fazla strese sokuyo beni en çok yıpratan kusmak oluyo bütün gün bişey yiyemediğim gibi midemin boş olmasına ragmen çıkarıyorum banada evlenince geçer belki diyolar inanın garanti verseler hiç durmam hemen evlenirim ama garanti değil...... o kadar bıktım anlıcanız

benimde adet dönemimde çok sancılarım oluyor özellikle ilk 2 gün yerleri tırmalıyorum diyebilirim sancının yanında baş dönmesi ve bulantıda oluyor..önceleri her adetimde acile kaldırılıp iğne vuruluyordum hapa bağışıklık kazandığım için bi etkisini göremiyordum çünkü.zaten doktorlarda bu konuyla fazla ilgilenmiyor dediğiniz gibi geçiştiriyorlar.ama en son gittiğim bi bayan doktor sağ olsun benimle çok ilgilendi iki adet ilaç verdi ve ilaçlar bitksel ağrılarım yok denicek kadar az isimleri şöyle:AGNUCASTON ADET GÜNÜME 1 HAFTA KALA BAŞLIYORUM GÜNDE 1 ADET TOK,FELDEN FLASH ADET GÜNÜ 2 ADET DİL ALTINDA EMİLİYOR..ben faydasını gördüm umarım sizde görürsünüz.ama kullanmadan önce bi doktora mutlaka danışın tabi..

adifecim ben mide bulantısı içinde hap kullanıyordum eczaneye bir sor istersen.ama bence bir doktora gidip doğum kontrol hapı kullan belliki başka türlü ağrıların hafiflemiycek.bende evlenene kadar doğum kontrol hapı kullandım çünkü dayanılmaz bu ağrıya iki gün yapıyor ama insanın ömründen ömür götürüyo birde olucam stresi bitiriyo insanı.hepiniz çok haklısınız allah bu ağrıyı çeken herkeze yardım etsin tarif edilir bir ağrı değil.ayrıca senin kullanıpda fayda etmediği dediğin ağrı kesici APRANAX MI eminmisin?

Son düzenleme:
canlarım ben adet oldugum zaman hiçbirşey yiyip içemiyorum bu yüzden ilk gün adet oldugum gün ilaç yutamıyorum shr 1988 canım ben tek doktora gitmedim yanlış hatırlamıyosan vallah 5 doktora gittim ayrıca sordugum ölesine laf arasında konuştugum doktorlarda aynısını söledi agrı kesici iç ilk gün bişeyin kalmaz ama içemiyorum zorla içsem bile hemen çıkarıyorum yemek ve içmenin dışında önerisi olan varmı?:KK43:

kızlar..ben de sizin gibi regl sancısı çekenlerdenim,hatta benimki 3-4 gün önceden başlıyor,sakın majezik.apronax falan içmeyin,ben bu yüzden midemi mahvettim..ve sırf bu yüzden değerli bi doktora gittim..hap almasam karnım ağrıyordu,alsam midem ağrıyordu ve bana endol fitili önerdi..ilk başta kullanmak istemedim,ama inanın çok süper bi fitil..aldıktan 15 dak.sonra uyku veriyor.sancıyı tamamen kesiyor.diğer ilaçlar gibi mideye zararı yok...bu yazdığımı kulak ardı sakın etmeyin...mutlaka alın ve deneyin..benim evimden eksik olmuyor...

merhaba bir şeyi merak ettim seninde ağrın çokmu şiddetli oluyordu yani fitil gerçekten tamamen kesiyormu,çünkü ağrıdan ağrıyada çok fark var çok şiddetli ağrıyı kesermi acaba.evet haklsın ağrı kesiciler benimde midemi çok ağrıtıyor.

tabii ki çok fazla,hatta bazen kusuyordum,adet günlerimde süreklia ayağım sıcak sudadır ve bazen de ağrıdan ağlarım..inanın çok çektim,o yüzden kimse midesini bozmasın..bi deneyin derim..zararı yok..hem de daha çabuk etki ediyor...

bi de unutmadan şunu yazayım,ağrı başalar başlamaz artmadan alın,boşuna çile çekmeyin,hem de bütün ağrı kesiciler daha fazla etki eder...

benimde evlenmeden önce çok şiddetli ağrılarım olurdu bende bikaçkez acile gitmişimdir bir iğneyle ağrılarım gidiyordu..evlendim hala ağrıyor ama çok fazla şiddetli değil çok şükür..ama arada dayanamayacağım kadar da olsa ağrıdığı oluyor..

benimde endometriosiz (çikolata kisti) kistlerim var..tedavi için evet ya laporoskopi yada d.kontrol ilacı veriyolar..ama kökden çözüm değil ..kist yok olsa bile malasef tekrar edebiliyor..devamlı kontrol gerekli bunun içinde

bana benim doktorum kesinlikle adetli iken sancın olduğunda ağrı kesici kullanma dedi..kistleri etkiliyo dedi..bende ağrılarıma dayanabildiğim kadar dayanıp ilaç kullanmamaya çalışıyorum..ya kendimi başka şeylerle meşgul ediyorum yada kovaya sıcak hatta çok sıcak dayanabileceğim kadar sıcak su hazırlayıp ayaklarımı koyuyorum içine kovanın..sıcak sıcak iyi geliyo tavsiye ederim..

şuanda regliyim pc yi açtım meşguliyet olduğunda aklıma ağrı falan pek gelmiyo .ağrı dedim walla şimdi başladı ağrılar....

ama ben ağrı kesici almazsam ne yaparsam yapim,isterseniz beni kaplıca suyuna oturtun:)bi türlü geçmiyor,hatta doğum yaptım,yine aynı sayılır..ağrı kesici almak tabi ki iyi değil ama bence bütün gün o sancıyı çekmek vücudu daha çok yıpratır..

sadece agrı içinse postan fort çok ii gelir öneririm ama bi doktora başvurun sıcak suda çok ii ben onu yapıyorum adetinim ilk günü hem sancımı alıyo hemde bir süre sonra mideminde rahatlamasına neden oluyo sıcak su torbası olmasa ben ilk günü naıl geçirim bilmiyorum içat edenden allah razı olsun:)))))))))

valla ben evliyim ama çok ağrılı geçiyor hatta bugün regl oldum acaip sancım vardı çareyi anason içerek buluyorum her ay.

valla ben evliyim ama çok ağrılı geçiyor hatta bugün regl oldum acaip sancım vardı çareyi anason içerek buluyorum her ay.

benim bildiğim kadarıyla anason kesinlikle regl iyken ve hamileyken içilmemesi gerekiyor..istersen google bi yaz ve araştır..yine başka bir sitede aynen şu yazıyor ve kopyalıyorum

ANASON: BİR BARDAK KAYNARSUYABİR KAHVE KAŞIĞI KARIŞTIRILIR. 10 DAKİKA SONRA ŞEKER KONUP İÇİLİR. GÜNDE İ2-3 BARDAK YETERLİDİR. REGL OLUNCA VE HAMİLE İKEN İÇİLMEMELİDİR.

Benim de böyle bir sorunum var maalesef.
Benim belim ağırır hep hatta evlenmeden önce bazen bayılırdım o kadar fena yani.
Bana da evlenince geçer dediler nispeten hafiflediyse de hala çok şiddetli.
Doğumdan sonra ancak geçiyormuş.
Bir de ben evlendikten sonra öğrendim ki rahmim tersmiş bir etken de buymuş yani.
Belki sendeki problem de bu olabilir.
Bir tavsiyem daha termofor çok kullanma zararlı olduğunu duymuştum...
Kanamayı da çoğaltıyor hem.

slm arkadaşım rahminin ters olduğunu nerden anladın bebeğin varmı?çünkü rahmi ters olanın düzelttirmesi gerekiyomuş yoksa bebiş olmuyomuş bunuda ancak bilgili bir kocakarı yapabiliyo benimde sancılarım çok şiddetli evlendim hala geçmedi nasıl belli olduğunu yazarsan sevinirim şimdiden teşekkürlera.s.

kızlar bide NOVALGİN DAMLAyı deneyin
ağrınız başladığında bardağa çok az su koyun 20 damla kadar damlatın ve için
haplardan çok daha çabuk etki ediyor
kanamayıda azaltıp çoğaltmıyor

ya aynen bendede oluyor agrı.ama evlenince geçer lafı fasa fiso bence.birde çocuk olunca diyorlar ama oda yalan 2 tane dogum yaptım hala aynı sancılarım devam ediyor.

sadece agrı içinse postan fort çok ii gelir öneririm ama bi doktora başvurun sıcak suda çok ii ben onu yapıyorum adetinim ilk günü hem sancımı alıyo hemde bir süre sonra mideminde rahatlamasına neden oluyo sıcak su torbası olmasa ben ilk günü naıl geçirim bilmiyorum içat edenden allah razı olsun:)))))))))

canim sana²katiliyorum aynen bende sicak su torbasiyla rahatliyorum esim bana takiliyor bu torba olmasa sen yasayamazsin diyo

kızlar bende de aynı dert vardı yaklaşık 3 aydır tedavi görüyorum rahimde kist varmış sancılar ondan ileri geliyormuş.d.kontrol hapı işe yaradı.doktora gitmenizi tavsiye ederim....

X