Regl oldum hamile miyim

derbedersincap

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2022
15
2
22
herkese merhaba hanımlar. erkek arkadaşım ile korunmasız bir şekilde ilişkiye girdik. ertesi gün hapını 24 saat sonra falan içtim. ilişkiden 15 gün sonra olmam gereken günde her zamanki gibi regl oldum. acaba hamilelik ihtimali var mıdır? bu sitede bazıları hamile iken /3/6/9 ay adet gördüklerini söylüyor. kafama takıldı kızlar. fikriniz nedir benim durumumla ilgili

Adet görmek gebelik belirtisidir.

Hamileyken adet görülmez. Çünkü hamile insan yumurtlamaz.
O adet gördüm diyenlerin farklı sebeptendir haberleri yoktur.

Neden dalga geçerek cevap veriyorsunuz? Bu forumda hamileyken adet gördüm diye konu var ve 6 sayfa yorum yazılmış. Gidip neden onlara tepki vermeyip burda bana tepki gösteriyorsunuz

Neden dalga geçerek cevap veriyorsunuz? Bu forumda hamileyken adet gördüm diye konu var ve 6 sayfa yorum yazılmış. Gidip neden onlara tepki vermeyip burda bana tepki gösteriyorsunuz
Çünkü akıl ve mantık denen şeyler var. Hamile bir kadın kanama yaşıyorsa bu düşük tehlikesidir, adet değil. Hamileyken kanama yaşayan kadın gebelik testi yaparsa pozitif çıkar çünkü hamiledir. Hamile olmayan kadın adet görünce gebelik testi yaparsa negatif çıkar çünkü hamile değildir ve adet görmüştür.
Bahsettiğiniz kadın muhtemelen yaşadığı kanamaları adet sandı ve gebelikten hiç şüphelenmedi, hayatına devam etti. Test yapmadığı için hamile olduğunun da farkına varamadı.
Siz gebelikten şüphelendiğiniz için test yapmışsınızdır herhalde. Yoksa bizim müneccim oku yediğimizi düşünmemişsinizdir.

Konu sizin için aydınlatıcı oldu mu? Yoksa akıl ve mantık yok, bilim yok, gebelik doğaüstü bir olay, hamile olabilirim mi diyeceksiniz hala?

İlk ay da olmadı değil mi
Hayır tabi ki. Zaten gebeliğin en önemli belirtisi adet gecikmesidir daha doğrusu kadınların büyük bir kısmında çok çok büyük bir kısmında bu şekilde gerçekleşir tıbbi olarak hamileyken adet gören kadınlar varmış elbette ama bir elin parmağını geçmez. Normal bir şekilde zamanında adet görmüşsünüz hem de ertesi gün hapına rağmen buna rağmen regl oldum ama hamilelik ihtimali var mıdır diye sorunca arkadaşlar dalga geçiyor haliyle İçiniz rahat etmiyorsa gidin kan verin kesin sonuç verir ama bence sonrasında ikinci adetimi gördüm acaba düşük de olsa ihtimal var mı diye soracaksınız. O zaman korunmasız bir şekilde ilişkiye girmeyeceksiniz, işinizi sadece ertesi gün hapına bırakmayacaksınız. Çünkü ertesi gün hapına rağmen hamile kalan kadınlar da var ve bunu sizi korkutmak için söylemiyorum sadece şu an düşündüğünüz ihtimalle aynı olduğu için söylüyorum

Ne

Evet hamilesiniz muhtemelen; ertesi gun hapini cok gec icmissiniz

Regl olan birisi hamile degildir yani dimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…