Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Aynen ya :KK43: sahura kadar uyumuyorum ,bazen ertesi günün yemeğini yapıyorum mecbur gece de 1 de uyuyor bizim ki. Ramazan geleli temizliği unuttum zaten yemek yapmaktan , elimde öyle ağır ki sormayın aheste aheste yapmayı pek severim :cry:

Ben sahura kadar uyumasam perisan olurum hic durmuyor cunku. Hizli da yapsaniz ayni valla yetismiyor dert etmeyin.

Yine şahane menüler döktürülmüş, ellerinize emeklerinize sağlık, afiyet bal olsun, oruçlarınız kabul olsun.
Biz tatlıcı aileyiz, yemekte bir tas çorba olsun birde salata yetiyor da artıyor ama o tatlı mutlakaaaa olacak, olmazsa cıngar çıkar :KK70:

O yüzden bugün bu ablanız 2 çeşit tatlı yaptı, biri kızımın canı çekti diye çikolata soslu yalancı tavuk göğsü, diğeri kıymatlı eşcağızımın tahin ve bal dökerek yemeye doyamadığı peynir tatlısı.

Sahurda da kahvaltılık dışında birşey yiyemiyoruz, yumurta ve patates tok tutuyor diye haşlayıp yedirdim, bir güzel de uyuttum bebelerimi:uykucu:

Afiyet şifa olsun:KK60:
Bizde tatlı yemeye korkuyoruz:bicak:

Bir tuhaf oldular, eskiden kalan yemeklerden dışarı koyduğumda hemen biterdi, şimdi köpekler de yemiyor, plastik tabaklarla çöp konteynerinin yanına koyuyorum ertesi sabah bakıyorum olduğu gibi duruyor, tavuk, et falan hiç fark etmiyor yemiyorlar, ne yapsam bilemedim=)
Bizim mahallede ayni kuru mamaya alismislar diye dusunuyorum sizin mahalleyi bilmemde bizde sabah yuruyenler ayri doker koselere belediyenin kaplarina kuru mamalar aksam yuruyenler ayri hem toklar hemde alismislar onlara normal yemek cazip gelmiyor sanirim bazen kedi vs yoksa kuslar konup nasipleniyor anca yoksa kaliyor oyle

Dun kofteyi fazla yogurmusum birazini ayirmistim bugun onlari pisircem. Biraz makarna var dolapta. Yanina salata falan yaparim.
Bugun biraz gecistircem. Yarin iftara davetliyiz, yeni yemek yaparsam kalir, zaten esim su yeter diyor cok birsey aramaz.
Tatli olarakta esim gelirken alsin ne istiyorsa. Ben her turlusunu yerim nasilsa:kk77:

image.jpg
Nasıl bir tatli acaba?
Fırından çıktıktan sonra ilk sıcaklığı çıkınca soğuk şerbeti üzerine gezdirin.
Üzerine fındık ,fıstık,ceviz serpebilirsiniz.Ben koymadım mesela o şekilde de çok güzel oldu .

BiZimde menümüz belli olduğuna göre paylaşabilirsiniz :)

Domates çorbası
Tavuklu krep bohçası
Fesleğen soslu makarna(dünden kalan )
Salata
Tost ekmeğinde pizza
Meyveli parfe

Ben Ramazan’da çok iştahlı oluyorum ve inanılmaz böyle çeşit çeşit olsun farklı olsun diye hergün tarif araştırırım.Çalıştığım İçin haftasonları mutfak bana aittir .

Bugün çok acıktım galiba
Menüleri okudukça buralardan alamıyorum kendimi...

X