Yöresel Tarif Ramazan Sofrası-Çökertme Kebabı- Pepsi Cola Sponsorluğunda

Yöresel Yemekler
Merhabalar :KK3:
Bundan sonra yarismalara katilmiycaktim ama yemek topiğinin hipnozcusu gene beni etkisi altina aldi:KK54:
Neysen efendim ben tarifime geçeyim.Esimle 2 kislik sicacik soframiz:kk77::KK19:

MENUM
Eristeli domates corbasi
Peynirli yalanci su böreği
Cökertme kebabim
Salata
Kadayif tatlisi
Cola
Su

Cökertme kebabi
300 grm kuzu eti
4 5 tane orta boy patates
1 cay bardagi su
Tuz
Yogurt
Tereyag

Simcik evimde onceden kavurmus oldugum kuzu etlerim vardi . Onlari yarim cay bardagi su ile isittim , arkasindan tereyag Eritmis oldugum tavaya aldim ve etlerimi tereyag ile kizartim.
Eki Görüntüle 1583363
Etlerim kizarirken bir taraftan garnitür olarak kullanacağım patateslerimi soyup kizartmaya hazir gele getiriyoruz.
Eki Görüntüle 1583364

Patateslerimi kizartmak icin kizartma tavamiza aycicekyagini koyup biraz kizdiktan sonra patateslerimizi atiyoruz
Eki Görüntüle 1583366

NOT: PATETESLERİ KİBRİT SEKLİNDEDE YAPABİLİRSİNİZ. EŞİM SEVMEDİĞİ İÇİN BEN BU SEKİLDE YAPTİM.

Patateslerimiz kizardiktan sonra tabamiza aliyoruz ve tabagin ortasina etimizi koyup kenarina yogurtla daire icine aliyoruz ve 1 kasik tereyagini eritip icine azbisey pul biber atip tabamiza dokuyoruz .veee sunum zamani :KK76::kk77:

Eki Görüntüle 1583367
Eki Görüntüle 1583368
Eki Görüntüle 1583369

Eki Görüntüle 1583747

Eki Görüntüle 1583748

Eki Görüntüle 1583749

ABD'nin Kuzey Karolina eyaletinde doğan Caleb Bradham tarafından bulunmuştur. 1898 yılında New Bern, North Carolina'da "Brad's Drink" ("Brad'in İçeceği") olarak piyasaya sürüldü ve Bradham, içeceği eczanesinde yaptı. Bradham 1898 yılında rakibinden 100 dolar karşılığında "Pep Cola" ticari ismini satın alarak kullanmaya başlamıştır.[1] Daha sonradan Pepsi Cola adını aldı ve muhtemelen adı, yapımında kullanılan sindirim enzimi pepsin ile kola fındığından gelmektedir.[2] Kimyacı olan Caleb Bradham, Pepsi'yi sindirime yardımcı olması ve enerji vermesi amacıyla geliştirmiştir.[3] İlk Pepsi 1893 yılında satışa sunulmuştur. 1906 yılında ABD Gıda Enstitüsünün içecek içerisinde zararlı bir madde olmadığını görmesiyle satışı serbest bırakılmıştır. Artan talebin de etkısıyle ilk şişeleme fabrikaları Kuzey Karolina eyaletinin Durham ve Charlotte kentlerinde kurulmuştur. Bugün dünyanın birçok ülkesinde şişeleme ve üretim fabrikası bulunan Pepsi, hemen hemen tüm ülkelerde satılmakta ve büyük bir pazar payına sahiptir.

2012 tarihinde Coca-Cola ve Pepsi şirketleri ABD yasaları uyarınca ürünlerinin üzerine kanser uyarı etiketi konulmaması için içeceğe karamel rengi veren 4 - metilimidazol maddesini azaltmışlardır.[4] Şirketler ürünlerinde herhangi bir kanser riski olmadığı ama bunun önlem almak adına gerekli olduğunu belirttiler. Aynı zamanda ürünlerin tadında herhangi bir değişiklik olmayacağını söylediler.
basarılarrrr canemm:KK8::KK8:

Valla bagdas kurup bir yemisim :KK70: kafami kaldirdimda esim bama :KK57: boyle bakiyrdu:p

Resimlerde iyi oldu esimin tlfnu ile cektim alana kadar tabi cnm cikti ne fotosuymus sacmalama die yarsmaa cnmm yarsma icin didim al ozamn die verid :KK60: aslanim bnm ya . Tabi bide eymen fasli vardi. :mad: Yemekleri bozmasin die kapiyi kapattm disarda durdu. Kapaya nasi vuruyor ac die :KK70:
Kis yigitim ciddenmi:KK70::KK70:eymen gibi iştahlı bebeye bu yapilirmi:KK70::KK70:çok kotusun:KK53::KK53:

Hiç haberimiz olmadı eline sağlık et özellikle harika görünüyo lokum gibi:KK22::KK22:

Sofrada çok güzel doğal abartisiz:cool:

İnş hak ettiğin oyu alırsın :KK25:

Ellerine saglık. Bol şans
tskler
:KK19:
allah allah diyorum başkada bişe demiyorum şuan:))

Atla g3l beraber olsun diyorum baskada bisey demiyorum:KK45::KK60:

Ellerinize sağlık, yarışmada başarılar dilerim.

tskler sizede

yarısmada bol sans ..harıka gorunuyorrr. ımm agzımaa laik buuu :KK70:

zikkim yi :KK47::KK59::p:KK71::KK70:

basarılarrrr canemm:KK8::KK8:
Tskler zeksi sempazem :KK60::KK8:
Ellerine sağlık harika olmuş görüntüde süper,başarılar diliyorum sanada :KK66:
Tskler ablacim:KK60:
çok güzel görünüyo cnm elıne saglık:) yapıcam bi ara hosuma gttı

tskler tatlm yap yap yapmasi hem kolay hemde cok gusel:kk77:

kuzumm harika görünüyor ya ellerine sağlık bayıldım menüne bol şanslar :kk77:
Canimmmm tsk ediyorim:KK19:
Kis yigitim ciddenmi:KK70::KK70:eymen gibi iştahlı bebeye bu yapilirmi:KK70::KK70:çok kotusun:KK53::KK53:

Hiç haberimiz olmadı eline sağlık et özellikle harika görünüyo lokum gibi:KK22::KK22:

Sofrada çok güzel doğal abartisiz:cool:

İnş hak ettiğin oyu alırsın :KK25:
vala yaptik eymen gbi bebeye :KK59::21:az zayiflasin:KK49:

Tskler yasakim ins hak eden kazanr.bnmd3 hanerim yoktu son dakikada kararverdim :KK53:

Yarışmada bol şans cimcimem çok güzel görünüyor. Oruçluyum bide nasıl canım çekti anlatamam :kk77:
tskler pisim :KK60: canini yirim:KK19:

:kk77::kk77::kk77: yarışmada başarılar..
Tskler:KK19:
ellerine saglik cimcimeeem:) basarilar dikiyorum

Tskler canimmmm sanda başarılar:KK5:

cimcime daha önce yazmış olabilirsin ama 8 sayfayı okutup telef etme beni yeni çıktım mapustan zaten :KK53:

kuzu etini ne olarak aldın? yani saçma bir soru oldu ama :KK53: ne diye istedin kasaptan? parça et alıp didikledin mi? süper görünüyor ellerine sağlık..

cimcime daha önce yazmış olabilirsin ama 8 sayfayı okutup telef etme beni yeni çıktım mapustan zaten :KK53:

kuzu etini ne olarak aldın? yani saçma bir soru oldu ama :KK53: ne diye istedin kasaptan? parça et alıp didikledin mi? süper görünüyor ellerine sağlık..

Gozunaydin bu arada kuzum .
Vala esim parca et almis onu bir gun oncr kendisi.tiprak tenceredenpisirmisti kalaninida ben kaldrmistim . Et kendisi boyle daginikti ben.sadece yarim cay bardagi su ile isitip tereyag ertip.kizarttim

X