ramazan şahin'e de teşekkürler....

psasetuba

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
214
0
Pekin’de 66 kilo serbest stilde mindere çıkan milli güreşçimiz Ramazan Şahin Ukraynalı Andriy Stadnik’i yenerek altın madalya kazandı. Dünya ve Avrupa üçüncüsü Stadnik karşısında müthiş bir mücadele ortaya koyan Şahin hızlı güreşti, çabuk kazandı.

66 kiloda mindere çıkan Ramazan Şahin, finalde Ukraynalı rakibi Andry Stadnik’i 2-1 yenerek 1996 yılında Atlanta’da yapılan oyunlardan bu yana Türkiye’ye ilk kez serbest güreşte altın madalya getirdi.

Rusya’nın Dağıstan Özerk Bölgesi’nden 3 yıl önce gelerek Türkiye vatandaşlığına geçen Ramazan Şahin, böylece kariyerine Avrupa ve dünya şampiyonluğundan sonra olimpiyat şampiyonluğunu da eklemeyi başardı.

İlk turu maç yapmadan geçen Avrupa ve Dünya Şampiyonu Ramazan Şahin, 2. turda Kübalı Geandry Garzon’u 2-0 (1-0/7-4), çeyrek finalde İranlı Mehdi Taghavi’yi 2-0 (3-0/1-0), yarı finalde Gürcü Otar Tushushvili’yi 2-0 (1-0/1-1) yenerek finale yükseldi.

ve ilk altın madalyamızı getiren Ramazan ŞAHİN'e tşkler...

3 yıl önce türk vatandaşı olmuş..
elvan ,ramazan veya naim...
öz vatandaşımız olan bir insan madalya alsın şu olimpiyatlarda..

3 yıl önce türk vatandaşı olmuş..
elvan ,ramazan veya naim...
öz vatandaşımız olan bir insan madalya alsın şu olimpiyatlarda..

ben böyle düşünmüyorum açıkçası.bence hiç farketmez..Türk olmak için Türkiyede doğup büyümüş olmak gerekmiyo bana göre..aslında ifade kısa ve öz;

NE MUTLU "TÜRK"ÜM DİYENE...

kesinlikle katılıyorum ve tebrik ediyorum onu.
istiklal marşımızı söyleyemedi diye eleştirenleri de kınıyorum.
o anda, zaten söylemeye calıştı, yüz ifadesinden anlaşılıyordu.
illa bir kusur bulucaz ya..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…