Kontakt Lens Rainbow Elite Line Hazel

black_catt

`кαуιρ ¢єη&#
Kayıtlı Üye
15 Mart 2009
245
2
34
hemen hemen her akşam forumdayım bu aralar, googleda da forumda da bu lensi kullanan ve foto ekleyenleri bulamadım. bende artık karar verdim beğenmezsem de arada takarım diye düşündüm ve bu lenslerden aldım.
aslında alışveriş yaptığım site bu rengi almama sebep oldu :)
ben fantasy line light hazel ı gözüme kestirmiştim fakat beni arayıp bana firmanın artık ligth hazel rengini üretmediğini bunun yanında bi mavi renkleri varmış onun da üretimini yapmadıklarını söylediler. light hazel yerine bana fantasy line dark hazel veya elite line hazel ı önerdiler. dark hazelı alsam hiç bişey fark etmezdi kesin gözümün renginde. kopkoyu kahverengi zaten :) bari hazel alayım dedim. ama aklım hala light hazel da aramaya devam edeceğim onu.
işte elite line hazel ın fotoğrafları

img28.imageshack.us/img28/3285/relh.jpg

şimdilik bunlar, ilerleyen günlerde daha güzellerini çektikçe ekleyeceğim yalnız şunu söyleyeyim sizlerin de fotoğrafta göreceği gibi kesinlikle turunculuk yok. bal rengi gibi değil çok tatlı bi açık kahve-sarı rengi gibi. ne yeşillik var ne turunculuk. çok hoş bişey. şahsen benim tam istediğim renk olduğunu anladığım için bayıldım ve gerçekçi duruyor. daha önceden de giallonun lens sitesindeki resmine aldanıp almıştım. kötü bi lens değil tabiki çok gerçekçi ama koyu kalmıştı fakat o da yeşili bol ela gibi durmuştu onu da sevmiştim.

Başına www koymadan sadece arkadaşın verdiği linki kopyala adres çubuğuna yapıştır böle yapınca çıkıyor.

ilk defa ismi hazel ile baslayan bi lensi begendim
güle güle kullan

Ben de çok beyendim bu lensi nereden alabiliyoruz acaba bu konu hakkında da bilgi verirmisin lütfen ve yapısı nasıl kalın mı lens olduğu çok belli mi kullanımı kolay mı cevaplarsan sevinirim...:)

teşekkür ederim kızlar.mecburen fotoğrafları yükleyemiyorum da anca linklerini yazıyorum 100 msj olamadım
valla bende ilk defa bi lensten memnun kaldım. rengi falan çok güzel. giallo kullandım ama keşke ondan önce bunu alsaymışım ona boşa para vermişim çünkü hiç belirgin olmuyordu ama bu gerçekten açık kahve bal gibi duruyor.
img51.imageshack.us/img51/2466/rainbowhazel.jpg
bu adrese de yenilerini attım benim gibi ela bal rengi arayıp turunculuk istemeyenlere tavsiye ederim valla.
bu lensler her sitede oluyor ama benim güvenip aldığım lensoptik.com.tr var başka bir site bilmiyorum burdan alıyorum bende. yapısı soloticadan birazcık kalın ama öyle rahatsız edici bir lens değil rahat ben bunları benim şeffaf lenslerim focus night&day e benzetiyorum onların renklisi sanki:)
rainbowun diğer renklerinden bi tek hazelle giallo kullandım diğerlerini bilemiyorum ama ikisi arasında en renk olarak belirgini hazel. lens olduğu uzaktan belli değil de yakından da gerçekçi duruyormuş nişanlım diyor:) normalde lensleri hiç sevmez kıskanç ama bunları beğendi hem kahverengi tonunda hem de öyle lens olduğu belirgin değil diyeymiş:)

Son düzenleme:
şu light hazel i de bulabilsek o daha iyi duruyodur kesin ama o dediğim siteden beni arayıp artık üretilmiyor dediler bilemiyorum ama araştırıcam:)

canım ıkımızınde derdı aynıymış bende burda konu açtım baya bı aradım tamamen saf bal rengı lens ama fıkır veren pek olmadı gozlerım cok koyu kahve sıyah gbı kendı konumdan kopyalıyorum bana yardımcı olurmusun

ben açık bal sarısı lens istıyorum..bu anlamda buldugum marka ve ısımlerı hernakadr tam ıstedıgım renk olmasada
-elitin açık bal rengi ( haresız gıbı emın olamadım dogallıgından ve sankı goz bebegı ıcın kucuk gbı )
-solotıca ocre ( bu renk ela gbı bılıyorum ama mutlaka bıgun alıcam)
-sopıstıgın honeyı nasıl? cok hoş duruyor ama ben yesıllık ıstemıyorum...gozlerım koyu kahve ve ırı...
-son olarak ıllısıonıstın soft amberı var...

bu arada bu gozundekı de guzelmiş ..ama ben daha sarı ıstıyorum benım cok koyu gozum cunku açmaz

merhaba:) aynen benimde gözlerim kopkoyu kahve:) gözlerimdeki lens rainbow elite line hazel ve en memnun kaldığım bu oldu daha sarı istiyorsunuz ya işte onu en iyi rainbow fantasy line light hazel yapardı ama satılmıyor dediler bana ama mutlaka vardır bi yerlerde.bende aynen bununda biraz açık sarısını istiyorum ama böyle turuncusu yeşili yok tatlı bi sarı. ondan aramaya devam edicem şimdi sorduklarınıza kendi bilgimce yorum yapayım. bilen diğer arkadaşlar da yardımcı olurlarsa bize, yararlı oluruz birbirimize bu da kafiyeli oldu kızlar
-elitin açık bal rengi - fantasy line light hazel değil mi bahsettiğiniz onlar hareli onları hiç görmedim doğallığını pek bilemiyorum ama rainbow elite line haresiz olanıydı ve çok doğaldı sanrıım o da doğaldır diye düşünüyorum ve fantasy line olanlar hareli olanlarmış onları bende çok merak ediyorum. örnek resim bulursam eklemeye çalışırım.
- solotica ocre - solotica hidrocor grafite almıştım haresiz en doğalı ve en rengi belirgin duranları hidrocor olanlarıymış daha sonra natural colour mel aldım rengi gri-yeşil gibi. belirginlik var renk olarak ama hareli gözleri biraz iri gösteriyor uygun gözlerde güzel durur ama ben kendi gözümü öyle çok iri sevmiyorum hidrocharme olanlar daha belirgin hareli olanlar, daha kalın çizgili onlar biraz daha açık renk gözlülerde iyi duruyormuş diye duydum. solotica düşünürsen hidrocor en doğalı gibi geldi bana ve de rengi en çok belirgin olan. ocrenin rengini de ben gri-bal rengi gibi gördüm.
- sopıstıgın honeyı ve ıllısıonıstı bilemiyorum hiç kullanmadım resimlerini de araştırmadığım için görmedim ama sophisticler de çok gerçekçi diye okumuştum forumlarda. fiyatlar da sophistic ve solotica fiyatları 200tl li bişiyler:) rainbowlar 150-190 arası gibi. benim incelemelerim sonucunda vardıklarım bunlar oldu umarım yardımcı olur kaydirigubbakcemile2

canım tesekkur ederım lıght hazel lens market comda vardı dıye hatırlıyorum da..bı sorayım bakım yarın sanada yazarım..evet benım dedıgım senın gozundekı aynı markanın bı açıgı..doğallıgını bılemıyorum demişsın şaşırdım..senın gozundekını soruyorum solotıca kadar dogalmı yoksa ona yakınmı ınce ve rahat bı lensmı aylıkmı yıllıkmı hanı bombelı degıl gbı eger sendekı gbı dogal ve rahatsa varsa kesın alıcam lıght hazelı sanırım lıght hazel senın gozundekının aynısı ama açıgı yoksa haresızı mı ??

son olarak fıyat ve nerden aldın canımcım

bu arada ben topazıo getırtcem solotıcadan 190 a ...ama o acıl degıl acıl olan lıght hazel..

Black_catt ben de aynen sana gözde duruşu ile ilgili bir şeyler sormak istiyorum bazı lensler göze takıldığında çok bombeli ve pörtlek duruyor ama bazıları özellikle soloticalar ve adoreler nerdeyse lens olduğunu kimseye sölemesen anlaşılmıyor bile bombe ve pörtleme ....:) durumu da çok az hiç yok gibi bir şey tabii bu gözün yapısıylada alakalı olabilir özelikkle son resimlerini çok beyendim hergeçen gün resimlerini daha çok beyeniyorum baksana......:) Çok doğal durmuşlar çünkü ama bu sorularıma da yanıt verirsen bende kesin bu marka ve bu renkten alacağım şimdi adore hazel lenslerimi bekliyorum eğer onlardan memnun kalmazsam kesin kes bunlardan alacağım yaniii kısaca sevgilim anlamadı diyorsun eğer öle ise sanırım kimse anşamaz değil mi?

Birde benim gözlerim çok koyu kahverengi değil sanırım .....:) sence ben de nasıl durur tabiiki biraz garip bir soru oldu ama bazı lensler yapılarından dolayı alttaki göz renginden çok etkileniyorlar biraz damar varsa eğer lenste gördüğüm kadarıyla bu lenste çok aralıklı damarlanmalar yok bu mantıkla sence nasıl olur dersin......:)?

şimdi tekrar okudumda "fantasy line light hazel değil mi bahsettiğiniz onlar hareli onları hiç görmedim doğallığını pek bilemiyorum ama rainbow elite line haresiz olanıydı ve çok doğaldı sanrıım o da doğaldır diye düşünüyorum" böyle demişim. şimdi benim kullandığım rainbow elite line hazel haresiz ve çok doğal ama fantasy line olanları hareliymiş işte onları hiç görmedim ama herhalde onlar da doğal duruyordur. light hazel de hareli yani fantasy line serisinde. tamam o siteye de bi bakalım eğer varsa oradan alırız ki inş vardır ya çünkü hazel olan böyle duruyorsa light hazel olan çok daha açık renk olur daha güzel durur. rainbowun yapısı soloticayla benzerlik gösteriyor onun kadar da doğal hemen hemen ama soloticdan birazcık daha kalın bi lens ama rahatsız edici değil ve solotica gibi rainbowlarda yıllık.

"hazel senın gozundekının aynısı ama açıgı yoksa haresızı mı ??
son olarak fıyat ve nerden aldın canımcım
bu arada ben topazıo getırtcem solotıcadan 190 a ...ama o acıl degıl acıl olan lıght hazel.."

buna da açıklık getirelim:) benim gözümdeki elite line (haresiz) hazel, hareli olanlarda fantasy line dark hazel ve light hazel var. işte bana lightın artık üretilmediğini dediler ama inş dediğin sitede vardır canm. ben de lensoptik.com.tr den alıyorum hep 160 gibi bişeydi sanırım inanki unuttum ama fiyatlar da yazıyor sitede. bende senin dediğin siteye bi bakayım :) tpazioda çok güzel duruyor ama soloticalar nedense benim gözüme uymuyor mudur nedir rahatsız ediyor. batma anlamında değil de baş ağrısı yapıyor gözlerimi de ağrıtıyor anlayamadım. rainbowlarda olmuyor. onun için soloticadan vazgeçtim gibi bişey

evet freshlook da kullandım onlar bana öyle gbi gelmişti yandan görünüşü pörtlek
adore hiç kullanmadım bende ama solotica ve rainbow öyle olmayan lenslerdendi. işte benim aldığım hemen hemen solotica hidrocor ocreyi andıran bi lens.
şimdi solotica düşünürsen kopkoyu kahve olduğun için bnm gibi:) kesinlikle natural colour veya hidrocharme düşünme bizim gibi koyu renk gözlülerde en iyi hidrocor olanları duruyor.
bendeki yani bu fotolardaki lens de rainbow elite line fantasy. adoreye bi bak içine sinmezse bundan dene bu da çok doğal. pupil boşluğu dedikleri yer birazcık fazla ama abartılı değil en azından kötü durmuyor yani yne de doğal. turunculuk da yok aksine güneş ışığında biraz yeşilimsi bal rengi oluyor. normal ışıkta da açık kahve-bal gibi duruyor. en memnun kaldığım renk bu oldu. güzel bi bal rengi arayanlara tavsiye ediyorum. en doğalı ocre ama onun birazcık açık olanı da bu olsa gerek.. annem olsun nişanlım olsun en çok bunu beğendiler ki nişanlm hiç sevmezdi lens takmamı istemezdi ama buna karşı çıkmıyo doğal duruyomuş diğerleri balık gözü gibiymiş allahım yaa kaydirigubbakcemile2

aa şimdi gördüm çok koyu kahve değil demişsin canım ya pardon:)
çok koyu kahve değilse sende daha da güzel duracağını düşünüyorum.
dediğim gibi solotica olsun rainbow olsun kullandıklarım arasında bunlarda hiç damarlanma yok ama bi freshlook onlarla asla bir olamaz çok damarlanma var.

..

şimdı anladım ama dedıgım sıteyı aramadım netten baktım renk seceneklerınde lıght hazelı kaldrmışlar senağlama ...artı yok demekki..tüh..

bu arada elite line fıyat 1 çift 117 tl gelıyor..fantasy line ise 129 tl..yanı bal rengını ölumune aradıgım ıstedgm rengı bulunca hemen alıcagım dogru ama buna vercegım parayı kesınlıkle solotıcaya verırım arzu hnm dan ggetrtcem 189 a...topazıo..sen şimdı baş agrısı dedın kafam karıştı :1shok: ben solotıcadan yana tek bı soru yuzunden endişe duyuyorum gordugum butun solotıcalı gozlerde dış hare sankı küçüktu ve oynuyordu..bnm göz bebegım dana gıbı buda kucukse kalmıyım öle emanet gbı yawww:Saruboceq:

bende işte baş ağrısı yaptığı için soloticadan vazgeçtim ama sen de bi dene canım eğer sende problem olmazsa kullanırsın eğer olursa senin de gözün hassas demektir rainbowa geçersin. benim çok hassas. rainbowlar focusların yapısı gibi olduğu için rahatsızlık vermiyor. saydam lenslerim focus onlara çok alıştım rainbow da onun yapısında gibi o yüzden sanırım onda sorun olmuyor. ama şnu da diyim şimdi geldi aklıma freshlook da kullandım ben o da baş ağrısı falan yapmıştı soloticadaki gibi. işte benim gözler farklı bi lensi kabul etmiyor sanırım :S

arzu hnm freshlook kullanabılen solotıcada zorlanmıo demiştı ..ben kullanıyodum..bl ler agrı ve rahatsz hıs verıo cok kalın..topazıo hala düşünuom raınbow ahh lıght ı olsaydı bu arada gecen bı yerden goz rengımı deiştım ftosp sıtesı gbı freshlokun radıance dıye bı markasının sunrıse dıye bı rengı var cok hoş durdu ama koyu gozler ıcın dıyor ve lensmarket comda ve bıcok yerde satışı yok ınglce bı sıteye baktım cevırebıldgm kadarı ıle orda hep memnunıyetsızlık vardı şaştım kaldım :S

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…