Rahminde miyom olanlar!

Kibele33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2016
239
81
40
Hanimlar bugun aktardan keten tohumu aldim,rahimdeki miyoma etki ettigini hatta yokettigini duydum.kullanipta bu konuda faydasini goren varmidir?

Kızkardeşim miyomu varken hamile kaldı, sağlıkla bebeğini doğurdu, miyom rahim içi duvarında olduğu için alınması rahme zarar verebilir diye almadı doktoru. Hamileliği biraz stresli geçti çünkü bebekle beraber büyüyor miyom ve bebeğe baskı yapıyor, erken doğum riski oluşturabilir demişti doktoru, çok şükür normal zamanında doğdu bebek.

Merhaba ben Memorial Ankarada Sayın Doç.Dr. Önder KOÇ' a mayıs 2016 da laparoskopik çoklu miyom ameliyatı oldum. Şu anda da 2 aylık hamileyim. Benim miyomla tanışmam genç kızlık dönemimde oldu şu anda 3 yıllık evliyim bu arada. Annemde de olduğu için miyom bizde genetik bir durum oldu. O zamanlarda verilen ilaçları kullanmadım ve pek de konuyla ilgilenmedim. Evlendikten sonra 1 yıl kadar korunduk. Daha sonra çocuk sahibi olmaya karar verdik. Fakat 1 yıl aralıklı da olsa denemelerimize rağmen bebeğimiz olmadı. Sonra bulunduğumuz ildeki bir doktora gittim ve acil miyom ameliyatı olmam gerektiğini ve miyomumun kesinlikle açık ameliyatla alınması gerektiğini söyledi. Ben yine pek üstüne düşmedim. O ara İstanbul amerikan Hastanesine gittik ve orda da yine ünlü bir doktora göründüm ve rahim filmi çektirdik filmde hiç bir sıkıntı görülmedi fakat ameliyat olmam gerektiğini arada bir hasta olduğumu bebek olsa bile düşük olabileceğinin ve hamilelikte beni sıkıntıya düşüreceğini söyledi doktor. Ben döndükten sonra yine aralıklı olarak çocuk denemelerime devam ettim . Sonra yine Anklara Başkentte alanında yine iyi bir doktor olan Göğşen Bey' e gittim. O da arada bir hasta olduğumu ama hiç çocuk yapmadığım için denemeye devam etmeme gerektiğinin ameliyat için beklemem gerektiğini söledi. Da ha sonra biz de bunun üzerine yine ankara Tunalıda Yapı Kredi Bankasının da doktoru olan bir bayan doktora ki hakkımı allah bırakmaz çünkü miyom olduğunu bile bile 2 kere aşılama yaptı, gidip orda doktora 2 kere aşılama yaptırdık. Bu dönemde yıprandık. Sonra bulunduğum ilde yine başka bir doktora gittim ve o da kesinlikle ameliyat olmam gerektiğini miyomun rahim dışında olmasına rağmen büyüklüğü dolayısıyla bu durumda hamile kalmamam gerektiğinin ve aldrımamaı yoksa gebelik olsa dahi miyomun bebeği sıkıştırıp iteceğinin düşük tehlikesinin olabileceğinin söledi. Ben yine devam etmek istedim ve kendi çapımda arkadaşımdan ve TV lerden duyduğum Ankarada yeri olan çok ünlü bir Tüp Bebek Uzmanına gitmeyi tercih ettim. Çünkü miyom ameliyatımı da doğumla birlikte gerçekleştirmek aklımdaydı bir de açıkçası ameliyat fikrinden korkuyordum. Daha sonra o doktora gittiğimde doktor da bana ilk önce miyomun alınması gerektiğini çekilen rahim filmimde filmin sıkıntılı olduğunu tüplere açık ameliyat sırasında bakılması gerektiği gibi şeyler söyledi. Ben korktum tabiki o gün bana hemen ameliyat olup yolumuza öle dewam etmemiz gerektiğini söledi ve ameliyatı LİV hospitalda yaptığını belirtti ve 2 hafta sonraya gün verdi. Daha sonra ben eve döndükten sonra internetten kapalı ameliyat yöntemini araştırmaya başladım. İnternette yaptığım bütün araştırmaların izlediğim bütün videoların TV kanallarının sonucunda adres sadece memorial ankaradaki Sayın Doç. Dr. Önder KOÇ' a çıktı, bir tanemi olumsuz yorum olmaz herkes mi mükemmel sonuç alır, evet aynen öle oldu hiç yanılmadım. Hemen bir hafta sonra Mayıs 2016 da da kendisine gittim .Giderken ona ameliyat olacağımı da biliyorum. Aynı yazılanlar gibi beni karşıladı, soğuk kanlı, işini çok iyi bildiğini karşı tarafa geçiren, para konusunu hep ikinci plana atan... nasıl anlatayım ki. O gün abana miyomumun büyük olduğunu b kadar büyük bir miyomu kapalı yöntemle onun alabileceğini söyledi. Ben de tamam dedim haftaya ameliyat günü verdi ve özel sigortamız olmadığı halde bizimle ilgilenip ne kadar az para ödeyebileceğimizle bile ilgilendi. O gün gerçekten en gelişmiş teknoloji olan haritalama yöntemiyle benim pelvik bölgemin MR ı çekildi ve önceden görünmeyen bir sürü miyom o MR da çıktı. Bu arada bu son sistem o hastanede var. Meğer bende 200 gr kadar miyom varmış rahim içi ve dışında. Bir hafta sonra geldim. 3,5 saat süren ameliyatım oldu. 1 gün yattım ve çıktım. Doktorum o kadar özenli davrandı ki anlatamam. Daha sonra dikişlerimi aldırmaya gittim onu bile kendi yaptı. En son 2 ay önce yani ameliyattan 3 ay sonra rutin muayneye gitiim. Kendisi bana 6 ay sonra bebek işine girmemi sölemişti. En son gittiğim yani 3 ay sonraki muayenede hamile olduğum ortaya çıktı. Meğer bütün bunların sebebi miyomlarmış ne eşimde ne de bende hiç bir sorun yokmuş şu anda ameliyattan 5 ay geçti ve 2 aylık hamileyim. Yine kendi doktrumla devam ediyorum çünkü hem rahmimin durumunu o bilio hemde sezeryan olacağım için nerde ne var nereye dikiş attığını bildiği için gönlüm çok rahat. Kendisi zaten Türkiyenin en iyi tıpı olan Hacettepe mezunu. İyiki var.Hepinize ameliyat olacak durumunuz yoksa bile muayene olmak için onun son kararnı dinlemenizi tavsiye ederim. Ve durumunuz varsa kesinlikle kendisine ameliyat olmanızı isterim. Geçmiş olsun.

Merhabalar, 2 yıllık evliyim, 1,5 yıldır çocuk sahibi olmak istiyorduk. Sonra 8,5 cm lik bir miyomum olduğunu öğrendik ve çocuk sahibi olmamıza engel olduğu belirtildi. Bunun için bir çok doktora başvurduk. Hangi doktora gittiysem ameliyat riskini göze alamadım ta ki Sayın Doç. Dr. Önder KOÇ'u bulana kadar. Aslında sadece fikir almak düşüncesi ile gitmiştim ama ben muayene odasından çıkana kadar eşimle birlikte ameliyatı planlamışlardı bile. Bana o kadar güven verdi ki itiraz edemedim iyi ki de etmemişim. Ve dün ameliyat oldum . Bugün de evimde masa başında oturup burada rahatlıkla yazabiliyorum. Ağrı sızı hiç bir şey yok, doktorumuz kesinlikle işinin ehli. Bundan sonraki aşama 6 ay sonra bebiş inşallah :)

Mrb kızlar benimde 3 cm miyomum vardı bebek istiyorduk doktora gittik onlarda hamilelik onerdi sezeryana olursa alınır miyom dediler.ben 4-5 ay içinde hamile kaldım miyomda bebekle birlikte büyüdü 22.haftada 10 cm oldu kasık agrisi filan yapıyordu onun dışinda bir sıkıntı yoktu ama bir gece sancilardan ağrıdan duramadim rahim açılması var dendi 3-4 gün sonra lekelenme oldu 23 .haftada erken doğum yaptim bebegimi kaybettim miyomdan kaynaklandığı bu arada kanda enfeksiyon olduğunu belirttiler.bende miyomu aldırmaya karar verdim yorumlarizdanda araştırdım Önder koç hocama gittik ve kapali ameliyat kararı aldik 3 gün sonra ameliyata girecem biraz korkuyorum ama yapacak bisey yok bir dâha aynı seyleri yaşamak istemiyorum Allah kimseye yasatmasin.

Yaşadıklarınıza çok üzüldüm, Allah bir daha yaşatmasın. Ama ameliyattan korkmanıza hiç gerek yok, ben de çok kararsızdım ve korkuyordum, ama 5 hafta geçti ameliyatın üstünden her şey yolunda gidiyor. Ameliyat sonrası iyileşme de çok hızlı oldu. Korkmaya gerek olmadığını göreceksiniz sizde inşallah. Allah acil şifalar versin. Şimdiden geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim burda yazdiklariniz beni çok rahatlattı hemen günlük hayata donebiliyormusuz inşallah kolay geçer

Rahmin dışına doğru büyümüş subseroz dedi 8cm olmuş doğumdan sonra biraz küçülmüş.

Bendede 4 cm intramural miyom var,cok gecmis olsun,bende 5 haftalikken dusuk yaptim,rabbim hepimizin yardimcisi olsun

Kibele33 amin canım ilk hamilelikte 4 haftalık öğrendik ertesi gün kanamam oldu kimyasal gebelik dedi doktor ilkinde çok etkilenmedim ama ikincisi beni mahvetti dogdu 6 gün küvezde yaşadı gördük ve kaybettik dayanılmaz bir aciydi o yüzden bir an önce kurtulmak istiyorum su miyomdan.sen ameliyat olmadin mi

Haklisiniz allah dusmanima bile yasatmasin gercekten cok zor bi durum.ameliyat benim icin miyomun yeri yuzunden cok tehlikeli.doktorlara tasinmaktan cok yiprandim,bi muddet kendi haline birakmayi tercih ettim,psikolojimin duzelmesi icin

Haklisiniz allah dusmanima bile yasatmasin gercekten cok zor bi durum.ameliyat benim icin miyomun yeri yuzunden cok tehlikeli.doktorlara tasinmaktan cok yiprandim,bi muddet kendi haline birakmayi tercih ettim,psikolojimin duzelmesi icin
Anladım canim gerçekten zor bir süreç Allah hepimizin yardımcısı olsun bizde bebislerimize kavuşuruz inşallah

bende rahmin içinde bebeğin yerleşmesi gereken yerde 2.5 cm boyutlarında miyomum var. her adette hastanelik olurum.iğne olmadan geçmez sancım.adetten sonra da kansız ve halsiz kalırım.prof dahil herkes miyomun zararsız olduğunu söylüyordu.ne hikmetse hiç de hamile kalamadım 3 senelik evliyim 2 seneden beri çocuk istiyorum yaşım 32.bir tüp negatifim var pko var ama adet olmamda sorun yok.yumurtaların görünümü kistik.şimdi söyleyin napiim. balıkesirde fakulte dr u da "çok önemli değil biraz daha büyük olsa kamera ile kazırdık" dedi buna gerek görmedi.

Benim miyom büyük oldugu ve bebeğimi kaybettigim için hiç düşünmeden aldiracam.seninde belki engel oluyordur kist de varmış bence birkaç doktora görün gerekirse aldir çünkü hamile kalan da dusuk veya erken doğumla sonuçlanabilir bunu yasamak daha zor.benim dedigim doktor bu konuda bayağı ameliyat yapmış araştır ara konuş istersen fikir verir belki sana.

iş yerim çoğu şeye müsait ama ameliyatta sıkıntı yaparlar eminim.doğal yoldan küçültsem diyorum.aralıkta da bursa da özel bir hastanede dr a görüneceğim.4-5 cm olsaydı yada müsait bir zaman diliminde olsaydım.hiç tereddüt etmezdim.

miyomla mı hamile kaldnz şuan durumunz nedir

Kaç tane miyomu vardı, konumu, büyüklüğü, sayısı hakkında bilgi verir misiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…