Rahmi olmayan varmı aranızda

nisanur26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2010
98
2
merhaba hiç bi umudum yok bu konuda yinede morel ve tesellilerinize muhtacım belki benim gibi olanlarda vardır burada:sm_confused:

nim cok gecmis olsun böyle bir konu acilmisti kk da
biri daha vardi aradim konuyu bulamadim
sonradan rahmi oldugu ama cok kücük oldugu anlasilmisti
hatta adet görmeye bile baslamisti senin durumun ne
hic yokmu yoksa gelismemismica

hiç yok senin dediğin konuyuda biliyorum biricikbusecik açmıştı dimi ama onun küçükmüş büyültmüşler küçükte olsa şansları war benim oda yok senindemi buna benzer bi sorunun var

merhaba hiç bi umudum yok bu konuda yinede morel ve tesellilerinize muhtacım belki benim gibi olanlarda vardır burada:sm_confused:
merhaba nisanur . ben de seninle aynı durumdayım.ergenlik dönemimde adet göremeyince gttiğim doktor bana rahmimin gelişmemiş oldğnu söyledi.açıkçası vajinamı kontrol ettirmeye korkuyorum.çünkü byle durumlarda o da sadece bir taslak şeklinde oluşurmuş..üstelik sosyal hayatımı etkileyecek büyük bir sorunum da var.göğüslerim de gelişmedi.iç çamaşırlarıyla idare ediyorum ama aynaya bakmak bile istemiyorum.erkek arkadaşım vardı.ama sırf bu yüzden bi bahane bulup ayrıldımçünkü birlikteyken sürekli evlenip çocuklardan bahsediyordu.. yapacak bir şey yoktu... ayrılalı 1 yıl oldu ama unutamadm onu...yine de güçlü olmaya halime şükretmeye çalışıyorum. ayaktayım,ailem yanımda.biliyorum çok zor...kabullenmek çok zor ama bir şekilde başa çıkmamız gerek..inancım var çünkü her insan mutlaka bir şekilde sınanıyor. bizimkinin şekli de bu... bu yüzden ayakta sağlam durmamız gerekk

benim arkadasım bu sorun yüzünden 7 ayda bi adet qörüyodu ilac felan kullandı ama hicbir işe yaramadı hala öyle devam ediyo :S . 18 yasndada bi arkadasım var o da hala adet olamadı =) o da ilac kullandı doktora çok gitti ama henüz adet olamadı..

merhaba canım sitede şöyle bir gezinirken tevafuken rastladım mesajına..rahmin hiç olmaması ayrı bir sorun gelişmemiş olması çok daha başka bir sorun yani hipo hipo..
bende hipo hipo hastasıyım bende aynı sorunları yaşadım sonradan ilaçlarla adet gördüm göğüslerim falan hiç gelişmedi..ama çoğu doktor bu konuda bilgi sahibi değil yeni yeni ayırt ediliyo..banada çocuğun olmaz göğsüne slikon yaptır falan filan diyen bi sürü doktor olmuştu ama şu an 2 yıllık evliyim ve 4 aylık hamileyim üstelik ikiz bir oğlum birde kızım olacak ablası kısmetse.. ben ilk tüp bebek denememde hamile kaldım çok şükür Rabbime ama bizim durumumuzda olup sadece ilaçlarla hamile kalanlarda var yada en kötü ihtimal aşılamayla kalan arkadaşlarım var ama ben eşimdede ileri derecede sperm sorunu olduğu için tüp bebek tedavisine başvurdum yani sakın bir kenara çekilip hayatını karartma..bende ilk öğrendiğim dönem hiç evlenmeyeceğim demiştim ama bak şimdi evliyim bebeklerimi bekliyorum.. kendine iyi bak ..

merhaba gürseda.... inan hayata boş gözlerle bakıyordum. sen bena umut verdn.çok teşekkür ederimmmm.gttüğm doktor yapılacak bir şeyin olmadğnı sylemişti.. sen benm umut ışığım oldnnn.acaba bana gttiğin doktorun adını verebilir misin.bursada mı tedavi oldun.yardımcı olursan çok sevinirimm..bu arada ikizlere ablalından selamm:)allah analı babalı büyütsünn..

kusura bakma canım biraz gecikti cevap ama miniklere alışveriş telaşındaydım biraz fazla yoruldum galiba yatak istirahati yapmamız gerekti.. canım ben o dönem ankaradaydım ama bence şehir hiç farketmiyo çünkü daka küçük ve bu anlamda hiç gelişmemiş bir şehirde rastladığım doktor bile araştırma hastanelerinde gittiğim bazı profösörlerden daha bilgi sahibiydi hastalığım hakkında..kimse alınmasın ama bu zamanda birazda kendi kendinin doktoru olmak gerekiyo..artık teknoloji ilerledi birşeyleri kabullenmek lazım evet ama bu birkenara çekilip yas tutacağız anlamınada gelmemeli..iyice araştır bu sıkıntıyla yüzleşmekten de korkma sakın..bu derdi kabullenip hafife aldığın üstüne gittiğin an herşey bambaşka oluyo göreceksin.. kabul edersen sana bi kardeş tavsiyesi daha sakın sevginden ve sevdiklerindende vazgeçme..bende sevince unutmuştum eksik gördüğüm yanımı..unutturmuştu sevdiğim insan sıkıntı duyduğum yanlarımı,rahatsızlığımı..ben onun için gördüğü en değerli kadındım..nişanlandık düğün zamanı yaklaştı falan o hep bebeklerimizden ilerideki günlerimizden bahsetmeye başladı..tabi bende sorunumu hatırladım çok zordu ona söylemek böyle birşeyi..ama söyledim hiç üstünde durmadı bile beraber aşarız dedi..evlendik öylesine yaptırdığımız bi tahlilde eşimde ileri derecede sperm hareketsizliği olduğunu öğrendik tüp bebekle ancak çocuk sahibi olabileceği söylendi..farkındayım çok uzattım ama neticede ben, ya benim yüzümden hiç baba olamazsa diye sıkıntılanırken aslında Rabbimin bize herşey gibi bu derdide paylaştırdığını anladım..teşekkür ederim güzel dileklerin için de..bugünler inan sana da hiç uzak değil..umudun tükenmesin kendine iyi bak..

Son düzenleme:
canım . ben bir şey daha srmak istiyordum.. tedavi sonrası göğüslerinde büyüme oldu mu. yoksa protez mi taktırdn..

canım şu anda senin durumun nedir ilaç falan kullanıyomusun?? ilaçlarla da olsa adet görebiliyomusun bilemiyorum..kusura bakma daha önce yazdıysanda çok fazla takip edemiyorum bu aralar siteyi ama ben ilaçlarla adet görebiliyodum ilaçları kullandığın müddetçe rahimde azda olsa gelişim oluyo göğüslerimdede oldu ama tam çıkmadı diyebilirim aslında ama tüp bebek tedavisi sırasında fazla yumurta geliştirebilmek rahimi fazla çalıştırmak adına yüksek dozda hormon ilaçları alıyosun onların baya bi etkisi oldu..bide şimdi hamilelik var tabi çok daha iyi oldu çok şükür..zaten benim doktorum hamile kalınca gelişimini tamamlarsın demişti..işte böyle..

ben de kendimi rahimsiz sanarken hayatım birden değişmişti,yıllarca yanlış bilerek yaşamışım. sevgili feraye göğüs gelişiminin olmaması aslında iyi bişey, göğüs varsa yumurtalıklar çalışıyor demektir, yumurtalıklar çalışıp adet görememek genellikle rokitansky sendromu belirtileridir,yani bir çeşit rahim yokluğu.

göğüs yoksa ya yumurtalıklar da yoktur (hem rahim hem yumurtalık yokluğu daha nadir sanırım, ben hiç görmedim) ya da bizim gibi hipo hipoda olur,yani rahim ve yumurtalık var ,ama hormon yetersizliğinden ikisi de çalışmıyor, hormon verilince ikisi de çalışacak demektir,yani hem adet olur, hem göğüsler büyür,inşallah sen de bizim gibisindir...ama yeterince büyümüyorlar bilmiş ol,hiç yoktan iyidir :):):)

gürseda ile diyaloğumdan sonra ben de hipo hastasıyım diye umutlanmıştım...ama değilmiş..rahim filmi çekildi..rahmim yokmuş..üstelik hormonlarım da çalışıyormuş.mrkh sendromu yani..fakat hormonlarım çalışmasına rağmen göğüslerimin gelişmemesi bir kez daha yıktı beni..çünkü normalde bu hastalıkta göğüsler normal gelişim gösterirmiş..yani anlayacağın hem rahmim yok hem de göğüslerim..vajinamın olup olmadığınuı öğrenmek için de ayrıca muayene olmam gerekiyor..ama henüz psikolojimi toparlayamadım..en azından göğüslerim olsaydı diyorum .. moralim daha düzgün olurdu..şmdi kendimi daha da eksik hissediyorumm...

Allah sağlıkla doğum yapmak nasib etsin..
Arkadaşlar, Allah sizlere de mucizesini gösterir,moralinizi bozmayın...

rabbim yardımcınız olsun,konuyu rastgele rastladım ama ne yazsam bilemedim..Allah öyle bir mucize versinki tüm hastalıklarınız şifa bulsun inş..

selam bir yerde okumuştum brüksel tüp bebek merksinde yapay rahim ile çocuk sahibi olmuştu bir çift.çok etkilenmiştim tıp gerçekten çok ilerledi.paylaşmak istedim ... allah kimseyi çocuksuz bırakmasın inşallah.

canım o yapay rahim olayı farklı bir konu..Tüp bebek tedavisi sırasında kullanılan bir yöntem..Ancak kadının kendi rahminin de olması şart o yöntemde..Çünkü annenin rahminden parça alınarak yapılıyor..co-kültür yöntemi deniyor..döllenen embriyoların daha hızlı ve sağlam bir şekilde bölünmesi sağlanıyor..dışarda lab.ortamında hücre kültürü yapılıyor..yeterli bölünme sağlanan embriyolar tekrar anne adayının kendi rahmine transfer ediliyor..

bende çok detayını bilmiyodum böyle bir sorunum şükürler olsun ama olanlara faydası dokunabilir.teşekkürler...

bana da rahmin yok gibi dedilar
umarım yumurtalık vardır
varsa taşıyıcı annelik yöntemini kullancam

merhaba arkadaşlar 32 yaşındayım bende adet olmuyırum dün hıçkıra hıçkıra okudum bütün yazılanları 16 yaşında babamlar ankaraya kadar doktora götürdülerama sonuç yok.benim yumurtalıklarım var ama rahim yok dendi samsun tıpta amelıyat oldum cinsel birliktelik için doktorların bana deddiği cinsellik olursa ölüm tehliken var çok ağladım bebeğin olmayacak dendindiğinde ama amelyat sırasında ufakta olsa rahim görmüşler çok sevinmiştim evliyim ve bende bbeek istiyorum dular ediyorum bana teşhis olarak mülergen agenezi teşhisi koydular benim gibi olupta çocugu olan varmı tasıyıcı annesiz her gittiğim doktor bunu söyledi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…