Rahmi olmayan varmı aranızda

Merhaba benimde çok ama çok küçük busecige ulaşamıyorum doktor hiç uğraşma yumurtalıkta yok anne olamazsın dedi ama benim umutlarım aglamalarim beni gene araştırmaya itti acaba nasıl geliştirdiler rahmi ben nasıl ulaşırım sonucu ne oldu hangi doktora gitti

Benim emin olmamakla birlikte 2 cm bir rahim görüldü ama umut vermiyorlar internette mm lik bile rahmin geliştiğini duydum arakdaslar bir ümit nolur yardım edin

merhaba canım sitede şöyle bir gezinirken tevafuken rastladım mesajına..rahmin hiç olmaması ayrı bir sorun gelişmemiş olması çok daha başka bir sorun yani hipo hipo..
bende hipo hipo hastasıyım bende aynı sorunları yaşadım sonradan ilaçlarla adet gördüm göğüslerim falan hiç gelişmedi..ama çoğu doktor bu konuda bilgi sahibi değil yeni yeni ayırt ediliyo..banada çocuğun olmaz göğsüne slikon yaptır falan filan diyen bi sürü doktor olmuştu ama şu an 2 yıllık evliyim ve 4 aylık hamileyim üstelik ikiz:nazar: bir oğlum birde kızım olacak ablası kısmetse.. ben ilk tüp bebek denememde hamile kaldım çok şükür Rabbime ama bizim durumumuzda olup sadece ilaçlarla hamile kalanlarda var yada en kötü ihtimal aşılamayla kalan arkadaşlarım var ama ben eşimdede ileri derecede sperm sorunu olduğu için tüp bebek tedavisine başvurdum yani sakın bir kenara çekilip hayatını karartma..bende ilk öğrendiğim dönem hiç evlenmeyeceğim demiştim ama bak şimdi evliyim bebeklerimi bekliyorum.. kendine iyi bak ..
Merhaba benimde tahmin 2 cm falan sanırım yumurtalık hiç yok hangi Dr gittiniz bana da yardım edin ne olur kaç cm di rahminiz nasıl gelişti

Bende 14 yaşındayım bana da rahmin yok dediler sizin son durumunuz nasıl

Tek değilsin bu konuda ben de 16 yaşımda öğrendim şuan 27 yasindayim zamanla insan kabulleniyor hatta bu dertten muzdarip WhatsApp grubumuz var hepimiz aynıyız orada dertlesiyoruz
Geçmiş olsun ama dünyam başıma yıkıldı resmen evlenemicem çocuğum olmıcak sadece bu deil bunun psikolojisi bile çok kötü

Geçmiş olsun ama dünyam başıma yıkıldı resmen evlenemicem çocuğum olmıcak sadece bu deil bunun psikolojisi bile çok köt

Geçmiş olsun ama dünyam başıma yıkıldı resmen evlenemicem çocuğum olmıcak sadece bu deil bunun psikolojisi bile çok kötü
Ben de en başta böyle düşünmüştüm 5-6 yıl sonra kendime geldim bu düşünce hayatımi yönetmesine izin vermedim Rabbim bı yerden alıp bir yerden veriyor karşıma eşimi çıkardı şuan 1 senelik evliyim eşime en başta dürüst oldum anlattım istemedim ama peşimden çok koştu bırakmadı beni saolsun.Esime karşı hep bir vicdan azabı duydum yani benim yüzümden baba olamicakti,belki başka biri olsaydı şuan baba olmuştu ama sonrasında eşim bana şunu dedi belki ben baba olmuştum Ama Rabbim beni belki eşimle imtihan edecekti o yuva benim cehennemim olacaktı.Yani kısacası Rabb'im her şeyi bir sebebi ile yaratmıştır O'na teslim olucaz ve ya bu dünyada ya da ahirette bunun karşılığını elbette alicaz . Allah a emanet ol kardeşim yalnız değilsin,bunu bilesin .Rabbim sabrını verecektir elbet.

Dünyanız başınıza yıkılmasın. Bunu kendinize dert edinip hayatı kendinize zindan etmeyin. Herkes çocuk sahibi olmak, anne olmak zorunda değil. Yumurtaliklarınızda sorun yoksa anne olmanız da mümkün. Taşıyıcı anne yoluyla ya da rahim nakli ile. Rahim nakli bir kez yapıldı, şimdi tekrar yapılacak sanırım. Bununla ilgili çalışmalar var. Daha şimdiden bunları kaygi etmeyin yaşınız çok küçük

Ayrıca neden evlenemeyesiniz ki? Her kadın anne olmak istemediği gibi her erkek de baba olmak istemez. Zaten sizi gerçekten severse bunları sorun olarak görmez ki

Ayrıca neden evlenemeyesiniz ki? Her kadın anne olmak istemediği gibi her erkek de baba olmak istemez. Zaten sizi gerçekten severse bunları sorun olarak görmez ki
İnsanlar genelde böyle insanları kusurlu eksik olarak görüyor maalesef öyle bir insan karşıma çıkar mı bilmem

İnsanlar genelde böyle insanları kusurlu eksik olarak görüyor maalesef öyle bir insan karşıma çıkar mı bilmem
Neden kusurlu olasın ki? Kadın sadece doğuran, üreyen bir varlık değil. Ayrıca dediğim gibi yumurtalıklarında sorun olmadığı sürece bu işi çözebilirsin. Sen kendini sevmezsen, kusurlu görürsen insanlar da seni öyle görür. Kendine değer ver. Çocuk sahibi olmak bu kadar önemli bir şey olmamalı. Dünyanın sonu mu canım. Bak sitede bundan muzdarip bir sürü kadın var. Sen cesur bir kadın olursan emin ol peşinden koşacak çok adam olur.

Tek değilsin bu konuda ben de 16 yaşımda öğrendim şuan 27 yasindayim zamanla insan kabulleniyor hatta bu dertten muzdarip WhatsApp grubumuz var hepimiz aynıyız orada dertlesiyoruz
Neden kusurlu olasın ki? Kadın sadece doğuran, üreyen bir varlık değil. Ayrıca dediğim gibi yumurtalıklarında sorun olmadığı sürece bu işi çözebilirsin. Sen kendini sevmezsen, kusurlu görürsen insanlar da seni öyle görür. Kendine değer ver. Çocuk sahibi olmak bu kadar önemli bir şey olmamalı. Dünyanın sonu mu canım. Bak sitede bundan muzdarip bir sürü kadın var. Sen cesur bir kadın olursan emin ol peşinden koşacak çok adam olur.
Bende aynıyım malesef 😓

X