rahimde septum veya didelfis

Kızlar bu post u yeni gördüm. Hamileyim ve doktor rahmimde perde olduğunu söyledi. Düşük ve erken dogum riskim varmış. Neyle karşılaşacağımı bilmiyorum. Daha önce kontrol amaclı doktora gitmiştim hem bekarken hem evlendikten sonra ama hiçbi doktor bundan bahsetmedi. Genelde gebe kalındıktan sonra fark ediliyormuş. Size nasi teşhis kondu

Merhaba benim de kalp şeklindeydi. Vajinal muayene ile görülebilir birşey değil. Gebelik olmayınca tedavi sonunda rahim filmi çektirdiğimde farkettik. Birçok doktor bebeğin alanı dar olduğu için erken doğum veya düşük olabileceğini söylüyor ama şu an zaten hamileymişsin. Bu durumu hamileyken öğrenip sağlıkla doğum yapan çok kişi var. Hatta ben ameliyat olmadan önce aşılama denedim tutmadı. Yaratan Allah yolunu yerini elbet gösterir sen içini ferah tut inşallah sorunsuz bir gebelik geçirirsin

Allah razı olsun. Ben çok beklemedim doğal yolla oldu. Belki de mucizem insallah dediğin gibi olur. Benim kızkardeşimin kalp şeklindeydi.bi de pcos u vardi. Ilk gebeliği düşük oldu ikinci gebeliğin de 9 ay kanaması vardı ama sağlıklı doğdu yeğenim. Benimkinin şeklini de derinliğini de bilmiyoruz. Sen ameliyat oldun de mi

Merhaba ayni ameliyati ben oldum 15 ay sonra hamile kaldim fakat tekrar rahim yapisma oldugu bilgisini size kim verdi bu dediginiz yanlis bir bilgi

Evet 2 ay oldu ameliyat olalı şu an tedaviye başlayacağız

Bu yapismanin tekrari sizin doktorunuzla alakali bir sorun tamamen kesilen perdenin tekrari.mumkun degil doktorumu arayip sordum cunku ikinciye bebegim olsun diye dusunuyorm ileride.
Anladım ama bu forumda çok kişide oldu yapışma hatta doktorları söylememiş bile benim doktorum daha ameliyattan önce söyledi bu durumu Şuan için risk temsil etmiyor ama ilerlerse histereskopi yapacak tekrar zaten diğer ay transfer olacağım

Histereskopi ile yeterli olarak temizlenememis demek ki ben laparoskopi oldum ileri derece oldgu icin ve tekrar yapismanin imkansiz oldugunu soyledi doktorum cunku perde tamamen alindi

Histereskopi ile yeterli olarak temizlenememis demek ki ben laparoskopi oldum ileri derece oldgu icin ve tekrar yapismanin imkansiz oldugunu soyledi doktorum cunku perde tamamen alindi
Bende hem histereskopi ve laporoskıpi oldum tamamen temizlendi, ancak perde kendini tekrarlayan bir durum eskisi gibi tabiki olmuyor ama rahme yapışıklık veriyor bi zaman sonra bundan bahsediyorum. Birde benim de öyle küçük bi perde değildi tam 3.5 saat anestezi altında kaldım. Vajinama kadar uzanan boydan boya bir perde idi. Öyle ki rahim filminde unicorn uterus çıktım. Hiç bi doktor anlamadı. Allah razı
Olsun sadece Ali hocam anladı. Mükemmel bi doktordur. Senelerdir şehir dışından onun için gelip giderim. Gözüm kapalı da güvenirim söylediklerine

Size cok gecmis olsun benim perdede aynen sizin dediginiz gibi tamamen herkesin 30 dk ciktigi ameliyattan 2.5 saatte ciktim perde disinda 2 erken dogumumdan kalan yapismalarimda vardi benim ama mutlaka duymussunuzdur laparoskopi ve histeroskopi disinda rahimdeki perde sezeryan dogumdafa goruluyor ben sezeryan oldum oyle bir durumum olsa gorulurdu belki bu yapisma kisiden kisiye ya da perdenin durumuna gore degisiyordur o yuzden bunu okuyan insanlari korkutmayalim

Yok tabiki kimseyi korkutmak istemem ama mesela bu ameliyatı olan kişi kesinlikle 1 sene sonra ni kontrol olsun yapışıklık durumuna karşı.
Çünkü ben bunu yazdıktan sonra o kadar geri dönüş aldım ki doktorum söylemedi ama bende de oldu falan diye sağlıkla büyütün bu arada çocuklarınızı rabbim hepimize sağlıkla nasip etsin bana henüz nasip olmadı

Amin Rabbim isteyen herkese nasip etsin insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…