Rahimde şekil bozukluğu histeroskobi

Gamoca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2019
160
254
33
Merhaba kızlar..
benim durumum rahim şekil bozukluğu y şeklinde ya da perde var histeroskobi ile ameliyat olmam gerektiğini söylendi.
benim sorum şu şekilde histeroskobi sonrasında işe gitme durumum hemen olur mu?Hemen çalışabilir miyim? hiç hamile kalamadım ameliyattan sonra kalır mıyım sizce?Bu ameliyat bi tanısal oluyormuş birde operatif oluyormuş ikisinin farkı nedir bilen var mı?

Benimde rahimde perde vardi ağustos ayinda hem laporoskopi hemde histereskopi ile alindi ben bi gece kaldim ikisi bi arada olduğu icin ama senin sadece histeskopi ise aksama cikarsin insallah korkulucak bisi değil tani koymak icinde yapiliyor bisey varsa mudahale etmek icinde ise gitmeme durumun toparlanmana bagli benim bi hafta sızıntı seklinde kanamam olmustu laparoskopi oldugum icinde karnımda cok gaz oldu ama hic bi hareketim kistilanmadi sen daha cabuk toparlarsin stres yapma bende hic hamile kalamadim 2 bucuk cm perde vardi alındı 15 gun iliski yasagi harici koruma suresi vermedi o zamandan beri de deniyoruz ama hala bi gelisme yok allah herkesi bekledigine kavustursun simdiden gecmis olsun

Geçmiş olsun sana da inşallah bi an önce kavuşursun sende çok teşekkür ederim cevabın içinde iş yerinde yerime birini ayarlamaları gerekiyor o yüzden merak ediyorum heyecanlıyım daha var aralıkta olucam büyük ihtimalle.. reglinin 1. Günü gel dediler gün vermek için hemen bitimin de yapcaklar sanırım öyle mi oluyor? Nerede oldunuz siz ikisini de

Bende 5 gün önce hem laparoskopi hemde Histeroskopi oldum. Bir kaç güne toparlanıyorsun ara ara kanama oluyor ama öyle çok değil. Bence rapor alıp bir kaç gün dinlen işe gitme bana rapor verdiler belkide 2 işlem olduğu icin verdiler bilmiyorum Umarim en kısa zamanda isteyen herkes bebek sahibi olur

İnşallah ohh rahatladım biraz da olsa siz nerede oldunuz ben zeynep kamilde olacağım..

İnşallah ohh rahatladım biraz da olsa siz nerede oldunuz ben zeynep kamilde olacağım..
Ben Almanya da yaşıyorum burda oldum. Bende çok korkuyordum çok endişeliydim korkulacak birşey rahat olun demesi kolay biliyorum ama Allahın izniyle iyi olur

Hiç korkma histereskopi ağrılı bisey değil ben ertesi günü temizlik bile yaptım düşün sadece kanama oluyor 10 gün o kadar simdiden geçmiş olsun

Ben tip fakultesinde olmustum dediğim gibi basit bisey kafana takma hic evet. Adet bitimi yapiliyo ama benim sanırım 9.günü filandi

Rica ederim ne demek bende cok arastirdim sizin gibi olmadan once olduktan sonra size perde mi engel oluyo dedi doktorunus sorun neymis
tam olarak o mu engel tam birşey demediler. Perde ameliyatı olman gerekiyor dediler. Benim rahim Filmini görünce direk doktor demişti zaten histreskobi diye sonradan mr istedi mr sonucumda aynı olunca histreskobi dediler. 1-2 aydır burdan okuyorum okuyorum artık eşim bile yine neye bakıyorsun diyor ama elimde değil.
sizin gebelik oldu mu hiç yoksa benim gibi oluşmadı mı?

Aynen bende benimde eşim yeter artık bakma diyip duruyordu benim bu formda sormadigim kimse kalmadı herhalde hepside sağolsun cvp verdiler , ben 18 gün önce oldum histereskobi ile perde ameliyatı hiç bir ağrı olmuyor kanamada az oluyor zaten ama. Benim doktor sipiral taktı yapışma olmasın diye o kanama yapıyormuş ondan Kanamam uzun sürdü sadece bide doktorum bana ameliyat videosunu verdi sende işte girmeden konuş Sun sende eşinden

Çok geçmiş olsun size de ben zeynep kamilde olacağım yine de verirler mi acaba

Tanısal demek sadece kamera ile bakıp durumun ne olduğunu görmek burda işlem uygulanmadığı için sıkıntı yaşamazsın hemen ise gidebilirsin senin durum ameliyat ama bir kaç gün ara kanaman olur çünkü düzeltme işlemi yapacaklar sana bir kaç gün izin al derim evde dinlenmen iyi olur Bende oldum antibiyotik ve doğum kontrol ilacı verdi bana histereskopiden sonra 2 ay kullandım doğum kontrol ilacını

Bende izin almayı düşünüyorum ama ameliyat günüm henüz belli değil o yüzden bekliyorum..

merhabalar bende bugün histereskopi oldum tanı amaçlı doktor hafif düzeyde perde var ameliyat olacaksın dedi lokal anestezi uygulanacakmış sizin lokel anestezi ilemi oldu genel anestezi ile mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…