Rahim içi ağır yapışıklık

Saadet5757

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2022
6
3
27
Hanımlar ben 6 yıllık evliyim ve tüp bebek başladık. Hsg de tüpler açık çıktı ama rahmin üst kısmı hafif çukur gibiydi diye histereskopi oldum. Ama rahim filminde hiç yapışıklık çıkmamasına rağmen histereskopi de ağır yapışıklık olduğunu söyledi doktor.3 4 kez daha histereskopi ameliyatı olmam gerekiyormuş .ama benim adetlerimde çok şiddetli ve he hangi bir düşük kürtaj ve veremde atlatmamisim benim durumunda olan var mı acaba??

Yapışıklık olunca normalde lekelenme gibi oluyor adetin birde rahim duvarında incelme oluyor. Sonucu alıp 2. Bir doktora danışsamısınız.

Doktor banada histeroskopi önerdi dusuklerim olduğu icin hsg çekildim hiç birşey çıkmadı ama bı tanısal histeroskopi yapmak istiyorum dedi yapışıklık varmı fln bide çizik aticam dedi.. böyle oluyormu gerçekten hsgde gözükmezmi yapışıklık fln olsa acaba

Doktor banada histeroskopi önerdi dusuklerim olduğu icin hsg çekildim hiç birşey çıkmadı ama bı tanısal histeroskopi yapmak istiyorum dedi yapışıklık varmı fln bide çizik aticam dedi.. böyle oluyormu gerçekten hsgde gözükmezmi yapışıklık fln olsa acaba
İnanın biz de öyle biliyoruz ameliyattan sonra yıkıldık hiçbir şey belirtim bu hastalığa işaret etmiyor aksine çok şiddetli adetlerim olur

Hanımlar ben 6 yıllık evliyim ve tüp bebek başladık. Hsg de tüpler açık çıktı ama rahmin üst kısmı hafif çukur gibiydi diye histereskopi oldum. Ama rahim filminde hiç yapışıklık çıkmamasına rağmen histereskopi de ağır yapışıklık olduğunu söyledi doktor.3 4 kez daha histereskopi ameliyatı olmam gerekiyormuş .ama benim adetlerimde çok şiddetli ve he hangi bir düşük kürtaj ve veremde atlatmamisim benim durumunda olan var mı acaba??
Mrb bende tüp bebek tedavisi görüyorum bir yıldır rahim içi yapışıklık var dendi laporoskopi hstresekopi jel oldum çok yapismis dedi ama düzelttik dediler kadın doğum doktoru tamam git doktorun sana transferi yapsın dedi tüp bebek hocasına geldim hoca diyor rahmin duzelmemis ben buna transfer yapamam rahim içi çok ince duvarı kalın olması lazım dedi 5 aydır estrofem kullanıyorum nar suyu içiyorum hiç fayda yok kalinlasmiyor şimdi yine hsg çekilecek 4 tane dondurulmuş embriyom var doktor tekrar histereskopi dese ara vereceğim çok yoruldum çünkü bir yıldır transferi bekliyorum

X