Rahim filmi ve aşılama

SareNihal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2024
59
9
Rahim filmi ve aşılama!
Kızlar merhaba rahim filmi çekilip,aşılama tedavisi olanlar ve olumlu sonuç alanlar varmı(mutlaka vardır)lütfen tecrübelerininzi benimle paylaşırmısınız

Ben varım merak ettiklerinizi cevaplarım seve seve :)
Merhabaa bende merak ediyorum :) acaba rahim filminin çekimi için adetten sonra kaç gün istiyorlar, aşılama yapılırken famera, klomen gonalf çatlatma iğnesi gibi şeyler yapılıyor mu süreç nasıl işliyor bilgi verir misiniz :) çok teşekkür ederimm

Ben baya oldu çekeli adet biter bitmez adet bittikten sonra 3. Günü olabilir ilk 5 gün içinde çekiliyor yanlış değilsem, yazdığınız ilaçlar iğneler hepsi farklı süreçler, hsg çekildi ya tüpler açık Bi sorun gözükmüyor ise ( tabi her doktor kişiye göre tedavi uygular) benim ki şöyle ilerledi hsg den sonra ki ay yumurta takibim oldu büyümesini takip etti 18 mm olunca git kendin dene dedi denedim olmadı, Bi sonra ki ay femara hap + çatlatma iğnesi denedim olmadı iğne bende kiste dönüştü arkasından kontrol hapı kullandım Bi ay çünkü doktorum aşılama yapacağız kist varken yapamayız zaten bu tedaviler kist yapıyor vucütta dedi kullandım Bi ay yasmin geçti kist sonra ben kendi isteğim ile 1 ay ara verdim sonra aşılama yaptım oda ayrı Bi süreç yapacaksanız merak ettiğiniz var ise yazarım yine :)

Bende de iğne ve klomen kist yaptı sanırım kist varken hsg de çektirmez bu ay diye düşünüyorum bu konuda bilginiz var mı ? Kistiniz adetinizin gecikmesine neden oldu mu acaba ?veya gün içinde ara ara ağrılarınız oldu mu ? Eğer kistim geçerse bende aşılama isteyeceğim sanırım. Umarım aşılama ile olumlu sonuç almışsınızdır :)

Kist varken çeker hsg bende çikolata kisti var ama çekti baktı tüplerim açık mı tabi benim ki geçmeyen türden ameliyat ile geçen kist sizin ki farklı ise önce kistin gitmesini bekleyebilir hsg için. İlaç kullanıp gitti dediğim kist ağrı yaptıysa anlamamış olabilirim farketmedim ama çikolata kistim bende çok ciddi ağrılar yapıyordu adet gecikmesi yaşamadım Bi kere yaşamıştım oda 1 gün gecikti ama erken oluyordum günlerim kayıyordu kistten dolayı adet günüm 2 güne düşmüştü iki gün sürüyordu, bide doktor yanlış gitmiş bana göre yine doğruyu bilemem de o doktor, benim doktorum tedaviden önce hormonlarıma eşimin tahliline baktı hsg çekildi emin olduk sorun nedir tüpler açık mı öyle girişti tedaviye :) gün içinde olmuyordu ilişki sırasında çok ağrı yaşıyordum kistten dolayı, sonra biraz yine sürüyordu yokluyordu geçiyordu, evet aşılamadan olumlu sonuç aldım şuan 16+4 gebeyim rabbim size de isteyen herkese nasip etsin

Ben varım merak ettiklerinizi cevaplarım seve seve her

Öncelikle hayırlı olsun bebeğiniz rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin ben de aşılama düşünüyorum pcosum 1yıldır denedim en son doktor değiştirdim artık bu ay da deneyip aşılama öneriyor doktorum . Süreç nasıl oluyır acaba fiyat bilgisi bi de değişir tabi ilden ile ama ortalama ne kadar öğrenebilir miyim

Amin dediğiniz gibi değişir ama ben özel klinik herşeyi kendim ödedim 16 bin tuttu bana, doktorum yaşım tutsa rapor çıkaracaktı iğneler için ben iğneleri 8 bin e aldım ama rapor olsa 900 TL gibi Bi fiyata iniyormuş ben 22 yaşındayım 1 yaş ile kaçırdım o fırsatı Bi yıl beklemek istemedim. Bide herkese bu pahalı iğneler de yazılmıyor kimine femara / klomen hap yazılıyor demek benim ihtiyacım iğne doktorum iğne yazdı bana, yani size hap yazarsa, daha uyguna gelir ama rapor isteyin siz belki yapar her türlü uyguna gelir size. Süreç ilk olarak yumurta büyütme ile başlıyor aşılamadan 1 buçuk gün önce çatlatma iğnesi yapılıyor, aşılama günü eşiniz numune vericek labavotuarda yıkanıyor güçlüler seçiliyor doktora gidiyorsunuz size onu iki dakikalık işlem ile Rahme direkt göndericek

Çok sevindimm sizin adınıza umarım sağlıkla bizede nasip olur çok teşekkür ederim

Anladım canım ben de özel hastanede gidiyorum da rapor derken nasıl oluyor onu anlayamadım

Anladım canım ben de özel hastanede gidiyorum da rapor derken nasıl oluyor onu anlayamadım
Aşılama yaparken yumurta büyütmek için gonal f iğne kullanılıyor ya o iğneler pahalı 8 bine aldım ben ama siz doktorunuza rapor çıkıyorsa rapor istiyorum iğne için derseniz uyguna gelir size iğne, dediğim gibi her hastaya da bu iğne yazılmıyor bazı doktorlar hap yazıyor oda ucuz yani rapora gerek kalmaz bitek çatlatma iğnesi Bi adet oda bin TL gibi Bi fiyatı var.
Ben doktoruma 5 bin ödedim
İğnelere 8 ödedim
Eşimin verdiği numuneye 3 ödedim o yüzden 16 tuttu ama rapor çıksa daha uyguna gelir.

Anladım Canım teşekkür ederim cevapladığın için bugün kontrolüm var benim de femara kullandım bu ay

Cevabınız için teşekkür ederim aşılama sonrasında gebelik oldumu pki

ben rahim filmini 8.ayda çektirdim 10.ayda aşılama oldum olmadı 12.ayda 2.aşılama oldu tuttu ama kalbi durdu

ben rahim filmini 8.ayda çektirdim 10.ayda aşılama oldum olmadı 12.ayda 2.aşılama oldu tuttu ama kalbi durdu
Çok üzüldüm adınıza ilerleyen zamanlarda gönlünüzce olsun
Yanlış anlamazsanız bir şey soracam film çekildikten sonra 2 ay siz mi beklemek istediniz yoksa tedavimi böyle birde özelde mi oldu devlettemi

Çok üzüldüm adınıza ilerleyen zamanlarda gönlünüzce olsun
Yanlış anlamazsanız bir şey soracam film çekildikten sonra 2 ay siz mi beklemek istediniz yoksa tedavimi böyle birde özelde mi oldu devlettemi
ilk 3 ay şans artıyor gebelik diye bekletiyorlar canım ben özelde oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…