Rahim filmi sonrası gebelik

zellismiyyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2023
30
3
23
Kızlar merhaba 27 ağostosta rahim filmi çektirdim dünden beri kasıklarımda ağrı var sol kasığımda dizime kadar iniyor karnımın altında kramp gibi ağrılar yaşıyorum bazen şiddettli oluyor yumurtlama zamanımda geçti acaba gebelik olabilirmi fikri olan varmı ( rahim filmi sonuçlarım temiz çıktı adetken letu kullandım)

Rahim filmi çekilirken ilacı basınçlı verdikleri için en ufak yapışıklıklar dahi açılıyor ve rahim filmini takiben 3 ay gebelik ihtimali yükseliyor. Umarım gönlündeki gibi olur

Yok yaptırmadım ilk defa duydum sizden niye yaptırılıyor acaba neden oluyor
Genelde bir sene gebelik oluşmazsa hormon testi istenir ve değerler kontrol edilir. Anormal bir değer var ise tedavi edilir. Smear testi her kadın yaptırmalı zaten onu söylemiyorum bile. Eşiniz spermiyogram testi vermeliydi. Rahim filmi çekilebilirdiniz tüpler tıkalı mı diye kontrol etmek için. Gebelik olmayan süreçte bu kontroller yapılır. Siz eğer şuan gebe iseniz inşaAllah şuan için gerek yok sadece rutin kan değerlerinize baktırıp gerekli ise ona göre ilaç kullanırsınız. Folik asit kullanın. Özellikle gebeliğin ilk üç ayı için öneriliyor ama onun haricinde gebelik planlayanlar önceden başlamalı. Eğer umduğunuz gibi gebe değilseniz üç sene uzun bir süre dediğim testleri yaptırın. Umarım gebesinizdir.

Ha anladım evet hepsini yaptırdık eşimde bende ikimizdede sorun çıkmadı folik asit kullanıyordum ama dış gebelik yaşadım Mayıs ayında doktorum ara vermemi istemişti

Kızlar merhaba 27 ağostosta rahim filmi çektirdim dünden beri kasıklarımda ağrı var sol kasığımda dizime kadar iniyor karnımın altında kramp gibi ağrılar yaşıyorum bazen şiddettli oluyor yumurtlama zamanımda geçti acaba gebelik olabilirmi fikri olan varmı ( rahim filmi sonuçlarım temiz çıktı adetken letu kullandım)
Merhaba ayni belirtileri yasadim kasik agrisi vs yumurtlamayi takip ettim bu ay olmustum hsg iki gun once lekelenme gordum cok sevinmistim ancak regl e dondu insallah sizinki hamileliktir

Ben çekildiğim ay hamile kaldım kasık ağrısı çok çektim enfeksiyon kaptigimi düşünürken hamile olduğumu öğrendim umarım sizde hamilesinizdir

Ben çekildiğim ay hamile kaldım kasık ağrısı çok çektim enfeksiyon kaptigimi düşünürken hamile olduğumu öğrendim umarım sizde hamilesinizdir
İnşallah ya çok istiyoruz 3 senedir siz çekildikten kaç gün sonra öğrendiniz 27 Ağustosda çekildim dün test yaptım negatif çıktı

Merhaba ayni belirtileri yasadim kasik agrisi vs yumurtlamayi takip ettim bu ay olmustum hsg iki gun once lekelenme gordum cok sevinmistim ancak regl e dondu insallah sizinki hamileliktir
Bende aynı durumdayım bel ağrısı adet olacakmışım gibi sancım oldu hatta rahîm filminden sonra birde âdet günüm geçti rahim filmi adet gecikmesi yaparmı acaba

Bende aynı durumdayım bel ağrısı adet olacakmışım gibi sancım oldu hatta rahîm filminden sonra birde âdet günüm geçti rahim filmi adet gecikmesi yaparmı acaba
Yapıyormuş araştırmıştım öyle yazıyor ama bellide olmaz kişiden kişiye değişiyor inşallah gebeyizdir

X